ebook Uderzenie wyprzedzające
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 119)

Uderzenie wyprzedzające
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.95
Audiobook - najniższa cena: 22.85
wciąż za drogo?
26.53 złpremium: 15.92 zł Lub 15.92 zł
18.95 zł
29.56 zł Lub 26.60 zł
35.25 zł Lub 31.73 zł
37.90 zł
-6% 28.43 zł
29.46 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy uda się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości? Najnowszy tom epickiej space opery POLA DAWNO ZAPOMNIANYCH BITEW wydanej w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike’a Resnicka, Jacka Campbella, Kevina J. Andersona.

Robert Bukowski, legendarny kosmiczny pionier, z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Odległa o prawie dwieście lat przyszłość jest bowiem równie mroczna, a może nawet mroczniejsza od czasów, z których wyruszył. Korporacje, potężniejsze niż kiedykolwiek, przygotowują się do zadania wolnej ludzkości ostatecznego ciosu. Ich orężem w tym starciu ma być najokrutniejsza z wynalezionych kiedykolwiek broni. Wystarczy kilka godzin, by każdy człowiek poddany jej działaniu stawał się ślepym wykonawcą rozkazów, który nie cofnie się przed największą niegodziwością.

Robert, wbrew swojej woli, zostaje brutalnie wrzucony w sam środek walki o przetrwanie cywilizacji. Kim jest tajemniczy Wergiliusz? Kim są ludzie, twierdzący, że mogą odwrócić bieg zdarzeń? Czy wspomnienia Bukowskiego są prawdziwe, czy pamięta tylko to, co zaimplementowano mu podczas eksperymentów w Instytucie? Czy uda się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości?

Pisarstwo Szmidta jest intensywne i zaciekłe podobnie jak jego bohaterowie walczący o przetrwanie w opartym na wyzysku systemie społeczno-ekonomicznym, który próbuje wycisnąć z nich ostatnią kroplę krwi. Możesz nie darzyć ich sympatią, ale sympatyzujesz z ich zmaganiami. Zniewalający świat Szmidta pochłonął mnie całkowicie. - Bora Chung, autorka Cursed Bunny, nominowana do International Booker Prize 2022.

Uderzenie wyprzedzające od Robert J. Szmidt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Dorzucę jeszcze cytat, który mi dzisiaj wpadł pod mysz:

  "Przepaść by mogli miliarderzy, a zwłaszcza uwielbienie, którym się otaczają. Sam jeden Bezos zgromadził majątek wartości 200 mld dol., za czym idzie władza, której nie sposób kontrolować. Starannie pielęgnuje swój wizerunek półboga, zainteresowanego polepszaniem świata i technologicznym postępem. Nieprawda. Bezos, Musk i cała reszta grają na siebie, o co nawet trudno się złościć. Problemem jest brak kontroli nad ich władzą i rosnące nierówności społeczne. Rozumiem istnienie tej współczesnej magnaterii, lecz kultu wokół niej pojąć nie mogę. Naprawdę ktokolwiek liczy, że dołączy do tego towarzystwa? W tych gościach nie dostrzegam żadnej wielkości czy geniuszu, poza smykałką do robienia interesów. Znaleźli się we właściwym miejscu o właściwym czasie, wykorzystali swoją szansę i tyle. Żadni z nich geniusze i wizjonerzy. Niech dławią się klinem podatkowym.

  Bez farbowanych królów, kleru i magnatów-miliarderów świat byłby lepszym miejscem."

  Znalezione na onet.pl
  Nie płakałem po królowej [FELIETON]; Łukasz Orbitowski

 • Awatar

  Cieszę się ze względu na to, że znowu mogę obserwować uniwersum, w którym niedługo urodzi się krewny Bukowskiego, Święcki. Chciałbym, żeby to trwało dużej, choć los tego prequela jest już przesądzony.
  Wizja świata, którą proponuje Autor jest mi bliska, bo podobnie jak on mam jak najgorszą opinię o korporacjonizmie, jego możliwościach i narzędziach, które z rok na rok ten system zdobywa.

Warto zerknąć