ebook Obca
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 579222) Ilość stron (szacowana): 776

Obca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 63.75
wciąż za drogo?
79.05 złpremium: 51.00 zł Lub 51.00 zł
72.25 zł Lub 65.03 zł
85.00 zł
85.00 zł Lub 76.50 zł
63.75 zł
69.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu. Opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w XVIII wieku.

Wspaniała zabawa... fantastyczne przygody... romans... seks... Idealna lektura, by oderwać się od rzeczywistości!

„San Francisco Chronicle”

Soczysta, obrazowa, zmysłowa proza, pełna szczegółów historycznych i humoru.

„Library Jorunal”

Nie przegapcie żadnej części sagi Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze.

Jest rok 1945. Claire Randall, pielęgniarka pracująca w czasie wojny w szpitalu polowym, wraca z frontu i spędza z mężem wakacje w Szkocji. W czasie spaceru natrafiają na kamienny krąg. Claire dotyka głazu i... zostaje przeniesiona do roku 1743. Nagle zjawia się w świecie pełnym niebezpieczeństw. Dostaje się w sam środek intryg właścicieli ziemskich i knowań szpiegów, które zagrażają jej życiu i mogą złamać serce...

Diana Gabaldon - biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią „Obca”. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata.

W cyklu:

„Obca”

„Uwięziona w bursztynie”

„Podróżniczka”

„Jesienne werble”

„Ognisty krzyż”

„Tchnienie śniegu i popiołu”

„Kość z kości”

Obca od Diana Gabaldon możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ludzie nigdy nie zastanawiają się, co leży u podstaw romantycznej opowieści. Tragedia i przerażenie odmienione przez czas. Ubarwmy nieco opowieść i voila! Mamy poruszający romans, dzięki któremu krew szybciej krąży w żyłach, a dziewczęta wzdychają z tęsknoty.
Bez względu na to, w jak okropny sposób umiera człowiek, wstrząsająca jest jedynie obecność cierpiącej ludzkiej duszy; kiedy jej zabraknie, pozostaje już tylko martwy przedmiot.
A wiedzieć to nie to samo, co zobaczyć na własne oczy.
Upokorzenie jest gorsze od fizycznego bólu.
Warunkiem grzechu jest świadomość wyrządzonego zła i zgoda na to zło.
Czasem nasze najszlachetniejsze czyny są skutkiem tych, których najbardziej żałujemy.
Tajemnicze kamienne kręgi, w które wkracza Claire Randall tuż po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej, rozpoczynają akcję powieści. Jednak wydarzenia, o których będziemy czytać, rozgrywać się będą w wieku XVIII. Claire, pielęgniarka z zawodu – a w powieści ma to znaczenie – spędza pierwsze powojenne wakacje z mężem w Szkocji. Za sprawą tajemniczego kamienia przenosi się w przeszłość.

Szkocja z połowy XVIII wieku to miejsce bardzo skomplikowane politycznie. Szkoci wciąż nie zrezygnowali z marzeń o niepodległości. Jest to także miejsce niebezpieczne i niesamowicie zacofane dla naszej bohaterki. Przerażające wydają się jej obyczaje, surowe reguły życia i postępowanie ludzi. Pomimo tak szokującej zmiany w życiu Claire się nie poddaje i potrafi w tym świecie się odnaleźć. A na dodatek poznaje człowieka, który wkrótce zostaje miłością jej życia.

Pierwszy tom powieści stał się początkiem całego cyklu, w którym bohaterowie niejeden raz przenoszą się w czasie, a przy okazji uczestniczą w najważniejszych historycznych wydarzeniach osiemnastego wieku w Szkocji i Ameryce Północnej. Na podstawie cyklu napisanego przez Dianę Gabaldon powstały też kolejne sezony serialu telewizyjnego pod tytułem Outlander.

Powieść otwiera przed czytelnikiem interesujące spektrum zagadnień o charakterze historycznym i zarazem fantastycznym. Czy można zmienić przeszłość? Czy Claire, dzięki swej wiedzy z wieku XX, zmieni wydarzenia w wieku XVIII? Jakie są możliwe konsekwencje podróży w czasie? Uczciwie należy też uprzedzić czytelnika, że kolejne tomy książki nieuchronnie odchodzą od zagadnień związanych z fantastyką w stronę dramatu historycznego, co budzi pewien niedosyt miłośników fantastyki.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
XX-wieczna pielęgniarka, podróż w czasie, zielone wzgórza XVIII-wiecznej Szkocji i rudowłosy, przystojny Szkot. Brzmi ciekawie? Poznajcie Obcą. Wydana w 1991 roku powieść Diany Gabaldon za sprawą serialu Outlander zyskała drugą młodość. I choć jej rozmiar może trochę przerażać, wierzcie mi, warto.

Jest rok 1945. Wkrótce po zakończeniu wojny Claire Randall, pielęgniarka polowa, po latach rozłąki z mężem wreszcie może rozpocząć prawdziwe życie małżeńskie. Wraz z Frankiem, profesorem historii, wybierają się do Szkocji, by przeżyć drugi miesiąc miodowy. Ich wakacje wypełnia nie tylko podziwianie uroków miasteczka Inverness i jego okolic czy poznawanie miejscowych legend. Frank poszukuje informacji o swoich przodkach, a Claire oddaje się swojej pasji – botanice. Podczas jednej z nocy małżeństwo jest świadkiem starodawnego rytuału w kamiennym kręgu z udziałem miejscowych kobiet. Claire wkrótce potem powraca w to miejsce, chcąc pozyskać nowe okazy do swojej kolekcji. Będąc w kręgu, słyszy dziwny hałas. Przekonana, że wydobywa się on z kamieni, dotyka jednego z głazów i traci przytomność. Budzi się w zupełnie obcej rzeczywistości. Oto jest rok 1743, a Claire trafia w sam środek potyczek pomiędzy angielskimi dragonami służącymi królowi Jerzemu II a szkockimi góralami chcącymi przywrócić tron Stuartom.

Uwielbiam motyw podróży w czasie, tak więc sam fakt, iż bohaterka powieści, kobieta żyjąca w XX wieku, zostaje rzucona dwa wieki wstecz, już bardzo mnie zainteresował. Claire, żyjąca w czasach elektryczności, automobili i antybiotyków trafia w epokę, gdzie rytm dnia wyznacza wędrówka słońca, podróże odbywają się konno, a drobne zakażenie rany może być przyczyną śmierci. Jak w tej sytuacji się odnajdzie? Jak da sobie radę w czasach, gdzie inteligentne, znające się na ziołach kobiety posądzano o czary, a pozycja kobiet w ogóle pozostawiała wiele do życzenia? Tak, zdecydowanie już sam ten pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał, a dalej było jeszcze lepiej.

Diana Gabaldon świetnie oddała klimat XVIII-wiecznej Szkocji wraz z całą walką polityczną, klanowymi koneksjami, tradycjami i obyczajami, życiem codziennym tych bardziej i tych mniej zamożnych oraz okolicznościami przyrody. Autorka starała się dopieścić swoje dzieło w najdrobniejszych szczegółach i moim zdaniem to jej się udało. Ja jestem kupiona.

Obca nie ujęłaby mnie jednak samym klimatem, gdyby główny wątek książki byłby nudny. Tego jednak zarzucić mu nie jestem w stanie. Powieść skupia się na Claire, która jest w niej narratorką. To z jej perspektywy obserwujemy wszystkie wydarzenia. Bohaterka dosyć szybko, za sprawą posiadanej wiedzy i swoich umiejętności, odnajduje się w nowej rzeczywistości. Stara się zrobić wszystko, by powrócić do swoich czasów, jednak na jej drodze staje przystojny, rudowłosy Szkot, James Frasier. Obca jest romansem historycznym, nie trudno więc domyślić się, że młody Jamie zamiesza w życiu (i sercu) Claire. Namiętność wybucha na kartach powieści i z tego względu książkę polecam raczej starszym czytelnikom. Romans bohaterki i Szkota skłonnego zrobić dla niej wszystko ujął mnie za serce, a Jamie... ach, Jamie urósł w moich oczach na mój nowy książkowy ideał.

Diana Gabaldon zrobiła kawał naprawdę dobrej roboty. Mimo iż sama powieść liczy już sobie 25 lat(!), nic nie straciła ze swojej świeżości. Nie mam wątpliwości, że sięgnę po resztę tomów opowieści o Claire Randall, a rozmiar kolejnych tomów już mnie nie przeraża. Cieszę się, że przede mną tak długa i interesująca podróż.

Obca to powieść, która spodoba się wszystkim wielbicielkom gorących romansów z historią w tle i takim właśnie odbiorcom mogę ją polecić. Osobno także polecam serial Outlander na podstawie tej książki, który oglądałam równocześnie z lekturą. Dosyć wiernie oddaje całą powieść, ujmuje grą aktorską, przepięknymi ujęciami i klimatyczną muzyką (jest także na kim zawiesić oko).

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Zaczytana Dolina
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jest to przede wszystkim romans, a momentami nawet książka erotyczna, z elementami fantasy i przygody. Akcja toczy się w XVIII wieku w Szkocji. Fabuła jest niebanalna, a sama powieść może wciągać, głównie w momentach, gdy pokazuje oblicze książki przygodowej.
  Zdecydowanie pozycja dla pań!!!

 • Awatar

  Fajna książka:) Przeczytałam i chyba sięgnę po kolejne części. Na co dzień czytam nieco inną literaturę, ale dla oderwania się i złapania oddechu, ta książka się w zupełności nadaje.

 • Awatar

  Każdy ma inny gust i co innego mu się podoba. Ja zachęcona oceną nabyłam to romansidło. Z racji tego, że nie lubię porzucać zaczętej książki po tygodniu dobrnęłam do końca. Umęczona, zniechęcona. To nie moja "bajka". Do końca dobrnęłam tylko dlatego, żeby sprawdzić co zrobi bohaterka, jak powróci. I nic! Nie dowiedziałam się. Czy będę musiała czytać następne tomy? Ja tego nie zrobie.
  Tylko dla wytrwałych romansoholiczek. ocena 2/5

 • Awatar

  Hitoria romantyczna z wątkiem fantastycznym. Na prawdę dobra i ciekawa książka :). Przeczytałam jednym tchem. Tym bardziej, że serial na jej podstawie już jest emitowany.

Warto zerknąć