ebook Liczby nie kłamią. 71 rzeczy, które trzeba wiedzieć o świecie
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 4141)

Liczby nie kłamią. 71 rzeczy, które trzeba wiedzieć o świecie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.83
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
35.33 złpremium: 22.79 zł Lub 22.79 zł
-32% 25.83 zł Lub 23.25 zł
32.29 zł
37.99 zł
37.99 zł Lub 34.19 zł
25.07 zł
28.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy podróżowanie samolotem jest bezpieczne? Ile ważą wszystkie krowy na świecie? Co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi?

„Liczby nie kłamią” to książka o mieszkańcach Ziemi, o pożywieniu i paliwach, które dostarczają im energii, o transporcie i wynalazkach współczesnego świata, a także o tym, jak to wszystko wpływa na naszą planetę. Profesor Vaclav Smil zabiera czytelników na pasjonującą wyprawę, której celem jest odkrywanie faktów. Podsuwając nam zaskakujące dane statystyczne i prezentując pouczające infografiki, zachęca do otrząśnięcia się z intelektualnego lenistwa.

Z tej pełnej fascynujących informacji i frapujących przykładów książki dowiemy się między innymi, ilu ludzi potrzebnych było do zbudowania piramidy Cheopsa, dlaczego szczepionki nie tylko ratują życie, ale są także opłacalną inwestycją, i czemu samochody elektryczne nie są (jeszcze) tak dobrym rozwiązaniem, jak nam się wydaje. Smil błyskotliwie łączy wiedzę naukową i historyczną ze zdrowym rozsądkiem, poruszając niezwykle szerokie spektrum zagadnień, które przedstawia w formie krótkich, ale treściwych rozdziałów.

„Liczby nie kłamią” to pasjonująca lektura, która prowokuje do stawiania pytań w sprawach zbyt często traktowanych przez nas jako pewnik. Smil udowadnia, że fakty mają znaczenie. Liczby nie kłamią. Jaką prawdę nam zatem przekazują?

Nie ma autora, na którego książki czekałbym bardziej. – Bill Gates

Przeczytaj tę książkę, jeśli chcesz zrozumieć współczesny świat. Powinna zagościć na każdej półce – Linda Yueh, autorka książki „The Great Economists”

Nie ma chyba drugiego naukowca, który za pomocą liczb potrafiłby odmalować rzeczywistość równie wiernie co Smil – „Guardian”

Smil to ambitny omnibus z wdziękiem poruszający się po wielu dziedzinach – „Wired”

Autor, który nie pozwala, by polityka przysłaniała fakty – „New York Review of Books”

Liczby nie kłamią. 71 rzeczy, które trzeba wiedzieć o świecie od Vaclav Smil możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć