ebook Głowa Minotaura
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 2510)

Głowa Minotaura
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.49
wciąż za drogo?
22.49 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Makabryczny mord, dokonany na młodej cudzoziemce, stawia na nogi policję w Breslau. Wiele wskazuje na to, że ofiara miała jakiś związek z obcym wywiadem.

Do akcji rusza Eberhard Mock. Odrzuca szpiegowski wątek i skupia się na typowo kryminalnych aspektach śledztwa.

To zaś zmusza go do wyjazdu do Lwowa, gdzie poprowadzi śledztwo z Edwardem Popielskim, również „miłośnikiem starożytności i kobiecego ciała”.

Głowa Minotaura od Marek Krajewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Te wystawione na ladzie pod szklanymi pokrywami i zawsze nieświeże frykasy kojarzyły się Popielskiemu z dziewczynami stojącymi na Mostkach. Prostytutki tamtejsze też rzadko były zamawiane i nie były już pierwszej świeżości.
Wyrzuty sumienia gdy je wytłumić pracą lub alkoholem w końcu cichną by całkiem umilknąć.
Mężczyzna nie musi być piękny. Powinien być nieco ładniejszy od diabła. Ale nie może być diabłem.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  To pierwsze spotkania dwóch genialnych bohaterów kryminałów Krajewskiego: Eberharda Mocka i Edwarda Popielskiego. I od razu rewelacja. Jedna z najbardziej dynamicznych intryg jakie stworzył autor. Ciągle myli tropy, ciągle dodaje informacje, zaprzecza innym, w ciągłym, nieustannym weryfikowania oraz analizowaniu. Świetna to zabawa w śledczego.
  Na dokładkę, to co było wręcz obowiązkowe w którymś z kryminałów - zaplątanie typowo kryminalnej sprawy z politycznymi wątkami, czy do końca prawdziwymi? To okaże się podczas lektury.
  I jak zawsze znakomity język literacki, dbałość o autentyczność dialogów, wrażliwość i plastyczność opisów, zarówno tych realistycznych, jak i z pogranicza jawy, snu, co ważne dla tej historii.
  I prawdziwa wielokulturowa, wielonarodowa Polska przedwojenna spod znaku dwóch miast symboli: Krakowa i Lwowa. To prawdziwa przyjemność czytelnicza, bo Marek Krajewski to mistrz nie tylko literatury kryminalnej!

 • Awatar

  Bardzo fajny, mroczny klimat. Raczej nie poprzestanę na tej jednej pozycji autora. Polubiłem Popielskiego i Mocka. Nie podobał mi się jednak wątek z wizjami Popielskiego. Dlatego dałem czwórkę. To pierwsza książka, w której czytelnik spotyka Edwarda Popielskiego, i w której na dłuższy czas żegna się z Eberhardem Mockiem. Głowa Minotaura jest kryminałem, który posiada najlepsze cechy tego gatunku, czyli zwroty akcji, mylne tropy i zaskakujące zakończenie. To także doskonała gratka dla fanów starego Lwowa i Wrocławia.

Warto zerknąć