ebook Upstream. Rozwiązuj problemy, nim się pojawią - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Upstream. Rozwiązuj problemy, nim się pojawią - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - polecana oferta: 13.90
13.90 zł Lub 12.51 zł
54.90 zł
54.90 zł Lub 49.41 zł
-7% 12.90 zł
-7% 12.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Idea, która legła u podstaw modelu upstream, jest bardzo prosta. Zamiast rozwiązywać problemy, należy do nich nie dopuszczać. Downstream, odmiennie od upstream, oznacza reagowanie na problemy i ich rozwiązywanie. Łatwo zrozumieć, że taki model wymaga wysiłku, generuje większe koszty, jest też bardziej ryzykowny pod względem ewentualnych strat. Mimo to ludzie częściej działają zgodnie z modelem downstream: skupiają się na rozwiązywaniu problemów. Gaszą pożary, usuwają awarie, ale jakoś nie zabierają się do tego, co jest ich przyczyną.

Dzięki tej książce dobrze poznasz zasady postępowania w modelu upstream. Nie jest to łatwe, gdyż wymaga pogodzenia się z niejednoznacznością i podjęcia wysiłku myślenia systemowego. Trudniej też zobaczyć skutki takich działań i zmierzyć ich efektywność: jak oszacować koszt i skutki czegoś, co się nie wydarzyło? Znajdziesz tu przystępne wyjaśnienie, jak zacząć myśleć i postępować zgodnie z zasadami upstream, a także kilka praktycznych rozwiązań, które można wdrożyć i zastosować zarówno w codziennym życiu, jak i w biznesie. Najpierw musisz zrozumieć, jak wyglądają psychologiczne mechanizmy, wpychające nas w działania typu downstream. Później zadasz sobie siedem pytań, dzięki którym łatwiej podejmiesz właściwe decyzje i unikniesz problemów - nawet tych, które na pozór wydają się nieuniknione.

Dowiedz się, jak:

  • myśleć w modelu upstream
  • pokonać niedowidzenie problemów i brak odpowiedzialności
  • zjednoczyć właściwych ludzi i zmienić system
  • dostrzegać pierwsze symptomy problemów
  • unikać wyrządzania szkód i rozpoznawać sukcesy 

Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd! - Zbigniew Herber

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Anny Ryźlak.

Upstream. Rozwiązuj problemy, nim się pojawią - audiobook od Dan Heath możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć