ebook Hajland. Jak ćpają nasze dzieci
5 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Hajland. Jak ćpają nasze dzieci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 27.40
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
34.40 złpremium: 22.19 zł Lub 22.19 zł
33.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
27.40 zł Lub 24.66 zł
31.44 zł
31.44 zł
27.60 zł
27.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Cała prawda o narkomanii non-fiction. Czy miękkie narkotyki to ściema? Co robić, gdy znajdziesz w plecaku dziecka jointa lub biały proszek? Co to znaczy, że na Tinderze króluje chemseks? Dziennikarka i psychoterapeutka uzależnień rozmawiają o tym, kim jest i co ćpa współczesny narkoman oraz o tym, jak mu pomóc w zerwaniu z nałogiem.

• Co to jest bad trip i dlaczego psychodeliki to zabawa dla dorosłych.
• Kim są dzieciaki-mrówki i dlaczego kobiety ćpają leki na receptę?
• Czy od jedzenia lub związku można się uzależnić?
• Jak (wy)leczyć narkomana i co dzieje się za drzwiami Monaru?

Narkotyki to odpowiedź na nasze czasy – są szybkie, agresywne, sztuczne i powszechnie dostępne. Wystarczy zamówić dowolny towar w internecie, a kurier przywiezie paczkę do domu lub paczkomatu. Ostatecznie dilerzy nie wiedzą, co sprzedają, dzieciaki nie wiedzą, co ćpają, a lekarze nie wiedzą, jak ratować, gdy na SOR trafi pacjent pod wpływem nieznanych, toksycznych substancji. A rodzice i nauczyciele w ogóle nie wiedzą, co się dzieje.

Dziennikarka i psychoterapeutka uzależnień rozmawiają o tym, kim jest i co ćpa współczesny narkoman. Porzućmy stereotypy – to od dawna nie jest dzieciak ze społecznego marginesu wąchający klej. Dziś pacjentami Monaru są także lekarze, dzieci prawników, prezesi największych korpo i wysoko funkcjonujące młode matki. Ale to nie narkotyki uzależniają! Stają się groźne, gdy trafią na podatny grunt emocjonalnych deficytów, niskiej samooceny i poczucia pustki. Dlatego jedni zaczynają i kończą przygodę z używkami na eksperymentach, a inni wpadają w wir, który ciągnie ich na samo dno, odbierając pracę, rodzinę, przyjaciół, zdrowie i rozum.

O e-booku Hajland. Jak ćpają nasze dzieci blogerzy napisali:

Reportaż Hajland. Jak ćpają nasze dzieci polecam każdemu. To bardzo ważna książka, dla każdego z nas. Niezależnie od tego, czy zetknęliśmy się z narkotykami, czy też nie. Ta książka uświadamia, otwiera oczy na problem narkomanii. To jakże ważny głos. Zdecydowanie polecam lekturę tej książki. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Hajland. Jak ćpają nasze dzieci od Maria Banaszak, Agata Jankowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dr Maria Banaszak i dziennikarka oraz reportażystka Agata Jankowska napisały książkę, która otwiera oczy na problem XXI wieku. Problem, który zbiera śmiertelne żniwo. Narkotyki są łatwo dostępne. Niestety również łatwo wpaść przez nie w pętlę uzależnienia. Pętlę, która mocno zaciska klamrę na życiu każdego, kto po nie sięgnie. Co najgorsze sięgają po nie najmłodsi. I nie ma tu znaczenia, status społeczny czy też materialny. To, że po narkotyki sięgają dzieci rodzin patologicznych jest mitem. Narkomania dotyczy również dzieci rodziców pełniących wysokie, dochodowe funkcje. Także dobra szkoła nie chroni dzieci przed narkotykami.

Autorki książki Hajland. Jak ćpają nasze dzieci ukazują nam prawdę o tym jak ćpają współcześni młodzi ludzie. To, co ważne w reportażu nie koloryzują, nie zamiatają pod dywan niewygodnych faktów, lecz ukazują ten problem w stu procentach. Niestety obraz ten jest zatrważający, lecz to ważne, aby otworzyć oczy na ten problem, by móc przeciwdziałać narkomanii.

Narkotyki dla wielu są resetem, który tak naprawdę nie daje oczekiwanych skutków, lecz długofalowo niszczy życie każdego, kto wpadnie w uzależnienie. Jak podkreślają autorki, to zaklinanie rzeczywistości.

Ta książka jest bardzo mocnym i ważnym głosem w kwestii narkomanii. Możemy dowiedzieć się jak rozmawiać z dziećmi, w jaki sposób rozpoznawać sygnały w ich zachowaniu, które powinny zaniepokoić. Co ważne, autorki nie ukazują tego problemu wykorzystując naukową nomenklaturę, lecz zastosowały prosty i jasny język, który trafia do świadomości czytelników. Poznajemy również historie osób, które poprzez narkotyki próbowali się zresetować. Imiona większości bohaterów zostały zmienione.

Reportaż Hajland. Jak ćpają nasze dzieci polecam każdemu. To bardzo ważna książka, dla każdego z nas. Niezależnie od tego, czy zetknęliśmy się z narkotykami, czy też nie. Ta książka uświadamia, otwiera oczy na problem narkomanii. To jakże ważny głos. Zdecydowanie polecam lekturę tej książki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć