ebook Wanda Rutkiewicz: Jeszcze tylko jeden szczyt. Nowe uzupełnione wydanie
3.45 / 5.00 (liczba ocen: 126)

Wanda Rutkiewicz: Jeszcze tylko jeden szczyt. Nowe uzupełnione wydanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.34
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
47.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
44.55 złpremium: 28.74 zł Lub 28.74 zł
38.32 zł Lub 34.49 zł
40.72 zł
47.90 zł
-21% 26.34 zł
38.30 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowe, uzupełnione wydanie biografii, na podstawie której powstaje serial telewizyjny.

Jedna z najsłynniejszych himalaistek świata. Pierwsza Polka i Europejka na Evereście, pierwsza kobieta, która zdobyła K2. Wanda Rutkiewicz.

Budziła skrajne emocje: uwielbienie i nienawiść, podziw i niechęć, zazdrość i troskę, fascynację i rozczarowanie. Uparta, ambitna i ekstremalnie wymagająca wobec siebie i innych. Szła konsekwentnie przez życie, które wypełniały na przemian euforia i tragedie, sukcesy i porażki, sława i pomówienia. Za swoją obsesyjną miłość do gór zapłaciła cenę najwyższą: samotnością wśród ludzi za życia i pozostaniem w ukochanych Himalajach na zawsze. W jej życiu blask wtapiał się w mrok, a z mroku zawsze wyłaniał się kolejny szczyt. Jeszcze jeden.

Elżbieta Sieradzińska wykonała tytaniczną pracę: przeprowadziła dziesiątki rozmów z alpinistami, sięgnęła do wielu źródeł – także tych nieznanych, jak zachowane fragmenty niewydanych wspomnień matki himalaistki, Marii Błaszkiewicz. Przytacza także niepublikowane dotąd fragmenty relacji uczestników holenderskiej wyprawy, którzy wsparli Wandę w tragicznych dla niej wydarzeniach na Broad Peak w 1991 roku. Wydarzeniach, które być może zaważyły na kondycji psychicznej Wandy Rutkiewicz i na podejmowanych przez nią decyzjach w ostatnich latach życia.

Wanda Rutkiewicz: Jeszcze tylko jeden szczyt. Nowe uzupełnione wydanie od Elżbieta Sieradzińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć