ebook Za cenę śmierci
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 665)

Za cenę śmierci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.82
Audiobook - najniższa cena: 33.67
wciąż za drogo?
20.82 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
26.92 zł Lub 24.23 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
32.00 zł
28.70 zł
30.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Małgorzata Rogala – autorka bestsellerowego cyklu kryminalnego „Aspirant Agata Górska i Komisarz Sławek Tomczyk” – nie zawodzi swoich fanów. „Za cenę śmierci” to drugi ebook z wyrazistą bohaterką, podkomisarz Moniką Gniewosz w roli głównej. Policjantka zamiast cieszyć się letnią aurą, będzie musiała ponownie stawić czoło przeszłości i zawalczyć o to, co w jej życiu najważniejsze…

Za co jesteś w stanie zapłacić najwyższą cenę?

Upalne lato w Pełni. Do pensjonatu nad jeziorem przyjeżdżają turyści. Nie wszyscy mają zamiar wypoczywać. Niektórzy zjawiają się tam w poszukiwaniu skarbu – bezcennego zestawu zabytkowej porcelany. I nie cofną się przed niczym, by go zdobyć.

Podkomisarz Monika Gniewosz znajduje w miasteczku swój azyl. Po pierwszym zakończonym sukcesem śledztwie czas płynie jej spokojnie, do momentu gdy dochodzi do zabójstwa jednego z letników.
W pogoni za mordercą Monika będzie musiała ponownie stawić czoło przeszłości i zawalczyć o to, co w jej życiu najważniejsze…

O e-booku Za cenę śmierci blogerzy napisali: 

W drugim tomie kryminalnej serii z Moniką Gniewosz Małgorzata Rogala nie zwalnia tempa ani na chwilę. Zdania jak zwykle są wyszlifowane i w tak przyjemnym rytmie, że powieść czyta się sama. - Kasia Sosnowicz- SieCzyta

Pisarka po mistrzowsku splata wątki tak byśmy dopiero w odpowiednim momencie dostrzegli wzór i mogli zobaczyć jak dzięki niemu bohaterowie rozwiązują zbrodniczą krzyżówkę. Pozostaje jeszcze sztuka, jak zawsze dodająca fabule frapującej otoczki, będącej nie ozdobnikiem, ale zaskakującą częścią złożonego motywu. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Za cenę śmierci od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli urlop/wakacje, choćby miał to być tylko długi weekend, to wolelibyście zaszyć się w jakimś miejscu z dala od ludzi, w kameralnym otoczeniu, czy ciągnie Was do zatłoczonych miejsc, tętniących życiem?

U mnie to zależy, nie pogardziłabym ani takim ani takim miejscem, bo to oznacza wolne i zmianę otoczenia, które bywają potrzebne.

Turyści w Za cenę śmierci wybrali Pełnię i pensjonat nad jeziorem. Jedni przyjechali podumać wśród natury, a inni... w poszukiwaniu pewnej bardzo cennej rzeczy. Podkomisarz Monika Gniewosz powoli aklimatyzuje się w nowym miejscu, jednocześnie próbując rozwikłać zagadkę morderstwa.

Kolejny raz nie zawiodłam się na twórczości Małgorzaty Rogali - świetnie wykreowana fabuła, bohaterowie z krwi i kości, dobrze poprowadzona akcja i próba odpowiedzi na kluczowe pytanie - kto jest zbójem w tej historii? Autorka ma naprawdę dar takiego budowania rzeczywistości, że ma się wrażenie, że przebywa się wśród bohaterów.

Jeśli lubicie kryminały z dobrze zarysowanym wątkiem obyczajowym - ta seria zdecydowanie jest godna polecenia Waszej uwadze.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Wartość nie zawsze jest wyrażona w pieniądzu, czasem ważniejszy jest sentyment lub po prostu chęć posiadania. Zazwyczaj jedno nie wyklucza drugiego, ale gdy do głosu dochodzi zbytnia ambicja lub niezdrowe pragnienie rozsądek schodzi na dalszy plan. Od tej chwili dużo nie musi wydarzyć się by podjąć nieodwracalną decyzję.

Pełnia ma wiele do zaoferowania dla turystów spragnionych wypoczynku z daleka od utartych szlaków, lecz ciekawych interesujących miejsc. Spokojne miasteczko ostatnio było miejscem gdzie tego pierwszego trochę zabrakło, ale wyjaśniła się pewna tajemnica. Teraz znowu jest tak jak wcześniej i podkomisarz Monice Gniewosz jak najbardziej to odpowiada, chociaż do niedawna jej codziennością była całkiem inna atmosfera. Niestety znowu ktoś zakłóca senny, wakacyjny, klimat. Zabójstwo jednego z wczasowiczów uruchamia procedurę śledczą, w samej centrum której znajduje się Monika, jej zadaniem jest rozwiązanie tej sprawy. Tropy prowadzą do zaginionej kolekcji cennej porcelany, jaka ostatnio wzbudza zainteresowanie wśród przyjezdnych. Do tej pory wydawała się jedynie kolejną, miejscową, legendą, ale ktoś chyba potraktował ją poważnie. Wcale nie tak łatwo wytypować podejrzanych, zwłaszcza, że daje znać o sobie przeszłość. Jednak podkomisarz Gniewosz wbrew temu, co dzieje się wokół niej, nie traci z oczu dochodzenia, sprawca starannie zatarł za sobą ślady, lecz zawsze jakiś pozostaje i zostanie odnaleziony. Pozostaje jeszcze zaginiona porcelana, czy faktycznie mogła być motywem zbrodni? Czy komuś na niej aż tak zależy? Kto zabił? Na te pytania Monika zamierza znaleźć odpowiedzi, tak samo jak walczy o to, co najważniejsze dla niej!

Nowy cykl, niezmiennie doskonały suspens i jak zawsze fascynująca lektura czyli Za cenę śmierci. Drugi tom Pełni tajemnic znowu zaprosił mnie do urokliwego miasteczka, mającego również o wiele mroczniejsze oblicze. Skorzystałam z tej propozycji bez wahania, gdyż wiedziałam, że czeka mnie intrygująca historia, od której nie oderwę się do ostatnich słów. Małgorzata Rogala jest niezrównana w tworzeniu rasowych kryminałów czyli tych, w jakich w rozwikłanie dochodzeniowej zagadki czytelnik angażuje się nim już wyraźnie będzie widoczna. Wpierw rzucona jest przynęta, później wchodzi na scenę sekret, a następnie intryga zaczyna się zagęszczać i już jesteśmy w samym centrum zbrodniczej sieci. Pojedyncze jej nitki są więcej niż interesujące, przypuszczenia nasuwają się, a przed czytającymi dopiero to, co najważniejsze. Napięcie rośnie powoli, ale nieubłaganie, gdzieś kryje się klucz do tego, co już miało miejsce, lecz wciąż coś umyka, niekiedy wystarczy mało znaczący detal by znaleźć rozwiązanie. Pomysłowo jest on ukryty pomiędzy tym, co zauważyliśmy i co zostało przed nami odkryte. Pisarka po mistrzowsku splata wątki tak byśmy dopiero w odpowiednim momencie dostrzegli wzór i mogli zobaczyć jak dzięki niemu bohaterowie rozwiązują zbrodniczą krzyżówkę. Pozostaje jeszcze sztuka, jak zawsze dodająca fabule frapującej otoczki, będącej nie ozdobnikiem, ale zaskakującą częścią złożonego motywu.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Miasteczko pełne tajemnic, nieustraszona podkomisarz i zagadka niczym u Agathy Christie. W drugim tomie kryminalnej serii z Moniką Gniewosz Małgorzata Rogala nie zwalnia tempa ani na chwilę.

Życie Moniki Gniewosz powoli wraca na właściwe tory. Traumatyczne małżeństwo wydaje się przeszłością, na horyzoncie zaś pojawia się szansa na zapuszczenie w Pełni korzeni. Osobiste sprawy będą jednak musiały na chwilę poczekać, ponieważ w miejscowym pensjonacie dochodzi do morderstwa…

Komu nieobce jest pióro Małgorzaty Rogali, ten wie, że z książki na książkę warszawska pisarka ma coraz ciekawsze pomysły na zbrodnię i z coraz większym sprytem ukrywa mordercę. W Za cenę śmierci, czyli drugim tomie serii Pełnia tajemnic, tak sugestywnie myli tropy i z takim przekonaniem idzie w zaparte, że nieźle można się wkręcić. Ta powieść, można by rzec, jest kwintesencją twórczości Rogali: bo jest i arcyciekawa zagadka kryminalna, i mocny rys psychologiczny postaci, i ważny głos sprzeciwu wobec przemocy, zwłaszcza tej, która dotyka kobiet, i wreszcie – ukochana przez pisarkę sztuka, która z podobną intensywnością pojawiała się jak dotąd w cyklu z Celiną Stefańską. Nie przypuszczałabym, że z takim zaciekawieniem będę czytać o poszukiwaniach pewnej zabytkowej porcelany, bo przecież ten temat akurat nie należy do moich ulubionych. Rogala potrafi jednak w tej kwestii czynić cuda.

W Za cenę śmierci autorka zaserwowała nam zagadkę w iście klasycznym stylu. W kameralnym pensjonacie „zamknęła” przyjezdnych z różnych stron Polski, każdego obdarzając dość specyficznym, a co za tym idzie – wzbudzającym podejrzenia charakterem. Czy do zbrodni posunęła się ekscentryczna żona miłośnika opery? A może to był jednak zbyt towarzyski ojciec pewnego nastolatka? Podkomisarz Monika Gniewosz od początku będzie przekonana, że morderca ukrywa się wśród wakacyjnych gości. Jej nad wyraz rozwinięta umiejętność dedukcji doprowadzi ją do mordercy, ale finał tej sprawy nie tylko dla policjantki będzie zaskakujący.

W drugim tomie serii Pełnia tajemnic atmosfera jest trochę mniej mroczna niż w Milcząc jak grób, za to zdecydowanie bardziej duszna, i to nie tylko ze względu na upalną letnią pogodę. Trawiące sumienie sekrety, trudne relacje, a przede wszystkim niepohamowana żądza posiadania odbierają niektórym bohaterom oddech i przyprawiają ich o ból głowy. Tym bardziej że nie każdy z nich potrafi udźwignąć ciężar tajemnicy. Rogala bardzo dobitnie przypomina, że kłamstwo ma krótkie nogi, a sięganie po cudzą własność – nawet jeśli jest podyktowane umiłowaniem sztuki – może się skończyć tragicznie.

W powieści nie brakuje ważnego społecznie tematu (wszak Gniewosz wciąż mierzy się z przeszłością), a także sympatycznych obyczajowych akcentów. I tym razem z bliska możemy obserwować pracę miejscowej policji, żałuję tylko, że tak mało tu sierżant Darii Wesołowskiej i dziedziny, w której się specjalizuje (przeczytacie o tym w pierwszym tomie). Nie znajdziecie tu na pewno krwawej jatki ani miałkich dialogów. Zdania jak zwykle są wyszlifowane i w tak przyjemnym rytmie, że powieść czyta się sama (brawa również dla redaktorki!).

Mam nadzieję, że aura w Pełni przyniesie wreszcie podkomisarz Gniewosz upragniony spokój, ale jedynie w życiu osobistym. W tym zawodowym chcę ją zobaczyć w jeszcze niejednej emocjonującej akcji.

Za cenę śmierci polecam z całego serducha!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć