ebook Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 9)

Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.44
Audiobook - najniższa cena: 35.49
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
31.44 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
49.90 zł
35.12 zł
35.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Lektura absolutnie obowiązkowa. „Ebook «Żyletkę zawsze noszę przy sobie» to manifest wołający o ratunek dla naszych dzieci. To my urządziliśmy im świat, który boli, przeraża i prowokuje do ucieczki (...) Ale dzieci nam mówią: żyletka będzie niepotrzebna, gdy znajdzie się ktoś, kto zechce porozmawiać" – Ewa Woydyłło-Osiatyńska

„Lektura obowiązkowa, ważniejsza od wszystkich lektur z podstawy programowej języka polskiego” – Paweł Lęcki

„Głęboko wierzę w to, że ludzie generalnie nie chcą umierać. Ale ci sami ludzie w określonych sytuacjach nie mogą kontynuować życia” – Brunon Hołyst, profesor nauk prawnych, suicydolog

Z DANYCH KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI WYNIKA, ŻE Z ROKU NA ROK ROŚNIE LICZBA PRÓB SAMOBÓJCZYCH PODEJMOWANYCH PRZEZ MŁODYCH LUDZI.
ROŚNIE TEŻ LICZBA SAMOOKALECZEŃ.

Dzieci często boją się, że zostaną niezrozumiane, że ktoś je oceni jako słabe, leniwe, głupie, uważają, że zawiodły swoją rodzinę. Przede wszystkim jednak boją się, że o ich chorobie dowiedzą się inni. Wstyd jest tu czynnikiem kluczowym.
Bardzo ważne jest głośne mówienie o tym, czym jest depresja i do czego prowadzi, jeśli jest nieleczona.

TA KSIĄŻKA JESZCZE NIGDY NIE BYŁA TAK POTRZEBNA.

„Wiem, jakim wyzwaniem dla rodziców jest usłyszeć od swojego dziecka «Nie chcę żyć». (...) To książka dla wszystkich – młodych, którzy zmagają się z doświadczeniem depresji, ale i tych, którzy im w tym jakkolwiek towarzyszą” – Małgorzata Musiał

• Marcin Łokciewicz (nauczyciel wychowawca w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze),
• dr n. med. Maciej Klimarczyk (specjalista psychiatra i seksuolog),
• dr hab. n. med. Barbara Remberk (psychiatra),
• Przemysław Zakowicz (lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży),
• Prof. Brunon Hołyst (pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce)
• Paulina Dąbrowska (psychoterapeutka, trenerka, socjoterapeutka, konsultantka telefonu zaufania 116 111)
wyjaśniają, dlaczego tak wielu młodych ludzi choruje właśnie teraz i jak nie dopuścić do najgorszego – samobójczej śmierci młodego człowieka.

Pandemia COVID 19 dobitnie pokazała, że dziecko izolowane od grupy rówieśniczej, od nauczyciela, pozbawione możliwości wyjścia z domu i zwykłego kontaktu społecznego, doznaje jakiejś formy przewlekłego stresu. W związku z tym o wiele gorzej znosi bodźce, które wcześniej nie były dla niego stresogenne.

O e-booku Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży blogerzy napisali: 

To nie powieść fabularna, lecz książka prawdziwa, o życiu, dzięki której możemy uratować wielu młodych ludzi. Polecam ją nie tylko rodzicom i wychowawcom. Ważne, aby sięgnęli po nią młodzi ludzie. Dzięki temu mogą uświadomić sobie, że depresja nie musi być tematem tabu, nie należy się jej wstydzić, lecz warto o niej mówić. Warto wykrzyczeć to, co boli, aby pomóc, zareagować, zanim będzie za późno. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży od Małgorzata Gołota możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żyletkę zawsze noszę przy sobie to książka jakże aktualna. Małgorzata Gołota ukazuje problem, który dziś jest widoczny jak jeszcze nigdy. Izolacja wywołana pandemią zbiera najgorsze żniwo. Niestety wśród najmłodszych. Lock down sprawił, że więzi międzyludzkie zostały nadszarpnięte tak bardzo, że młodzi ludzie nie potrafią poradzić sobie z emocjami. To prowadzi do myśli i czynów samobójczych. Z każdym rokiem rośnie liczba prób samobójczych wśród młodych ludzi. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak jest?

Autorka w swej książce przytacza wiele wypowiedzi ludzi młodych i ich rodziców. Poznajemy również opinie nauczycieli, lekarzy. Często jest tak, że „wyścig szczurów” oraz narzucony świat przez dorosłych jest nie do udźwignięcia przez młodzież. Ta w obawie przed niezrozumieniem, niewypełnieniem swoich obowiązków podejmuje próby samobójcze. Autorka podkreśla, że bardzo ważna jest rozmowa, obecność rodziców. Dzisiejszy świat biegnący do przodu zapomina o relacjach międzyludzkich. Ich brak niesie katastrofalne skutki, co zauważalne jest w policyjnych statystykach.

Małgorzata Gołota wiele miejsca poświęca problemowi depresji. Co piąty nastolatek cierpi na depresje, a rosnąca liczba samobójstw wśród dzieci jest niepokojąca. To alarm, na który musimy odpowiedzieć. Ta książka jest pomocna, aby móc stawić czoła problemowi XXI wieku. Psychiczne zdrowie dzieci i młodzieży pogarsza się w zatrważającym tempie. „Żyletkę zawsze nosze przy sobie” to książką ważna, potrzebna. A jej tytuł mocno trafia do naszej wyobraźni.

Na kartach tej książki przeczytać możemy rozmowy ze specjalistami, lekarzami, nauczycielami, a także osobami, które cierpią na depresję. Dzięki tym rozmowom możemy przyjrzeć się problemowi depresji.

Bardzo dobrze, że taka książka ukazała się na polskim rynku. Nie jest to powieść fabularna, lecz książka prawdziwa, o życiu, dzięki której możemy uratować wielu młodych ludzi. Książkę polecam nie tylko rodzicom i wychowawcom. Ważne, aby sięgnęli po nią młodzi ludzie. Dzięki temu mogą uświadomić sobie, że depresja nie musi być tematem tabu, nie należy się jej wstydzić, lecz warto głośno o niej mówić. Warto wykrzyczeć to, co boli, aby pomóc, zareagować, zanim będzie za późno.

Co ważne Małgorzata Gołota podaje również dostępne i bezpłatne numery telefonów czynnych całą dobę, pod którymi możemy otrzymać pomoc.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć