ebook Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 1036)

Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 42.60
wciąż za drogo?
51.06 złpremium: 32.94 zł Lub 32.94 zł
42.60 zł Lub 38.34 zł
51.06 zł Lub 45.95 zł
54.90 zł
54.90 zł
42.70 zł
46.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kryzysy. Plagi. Pandemie. Czy w 2. dekadzie XXI wieku można przewidzieć ich nadejście? Co nas czeka w przyszłości i czy mamy na to wpływ? Ebook „Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata” to książka „racjonalna, praktyczna i pięknie napisana. «Fatum» nie jest po to, by przerazić nas nadchodzącymi katastrofami, ale by przygotować ludzkość na ich konsekwencje. Dzięki tej książce, dalece wykraczającej poza temat pandemii, zaczniemy wreszcie zdroworozsądkowo myśleć o przyszłości” (Anne Applebaum).

„Fascynująca historia katastrof i ich konsekwencji autorstwa najwybitniejszego brytyjskiego historyka swojego pokolenia” – „The Times”

Katastrofy są z natury trudne do przewidzenia. Ale kiedy nadchodzą, powinniśmy być lepiej przygotowani niż Rzymianie na wybuch Wezuwiusza czy średniowieczni Włosi na nadejście epidemii dżumy. W końcu nauka jest po naszej stronie. Dlaczego więc wciąż bywamy nieudolni i bezradni?

Populistyczni rządzący słabo radzili sobie w obliczu pandemii koronawirusa. Niall Ferguson twierdzi, że działały głębsze patologie, widoczne już w naszych reakcjach na wcześniejsze katastrofy. Jedną z nich była rozrośnięta do niebotycznych rozmiarów biurokracja, która uniemożliwia szybkie reagowanie.

Czerpiąc z wielu dyscyplin, w tym ekonomii i nauki o sieciach, Ferguson opisuje nie tylko historię, ale ogólną teorię katastrofy. Jego wnikliwa analiza przeszłości i teraźniejszości pomaga przewidzieć, jakie niebezpieczeństwa będą czyhać na nas jutro, i co najważniejsze – jak lepiej sobie z nimi radzić.

Fatum. Polityka i katastrofy współczesnego świata od Niall Ferguson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć