ebook Siła miłości
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 13)

Siła miłości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
-46% 14.90 zł
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-40% 17.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
29.74 zł
29.74 zł Lub 26.77 zł
27.99 zł
28.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Linda Szańska to efekt współpracy literackiej Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej – dwóch bestsellerowych autorek i największych specjalistek od nieustraszonych kobiet, niebezpiecznych mężczyzn i opowieści naładowanych emocjami!

Grzegorz zwany Glistą, ma jeden cel: chronić swoich najbliższych. Gdy na szali staje los jego siostry, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Zdrada syndykatu zwykle kończy się śmiercią, jednak nowa góra, Gabriel Kreis, wie, ile znaczy rodzina. Glista otrzymuje przebaczenie i wraz z Aniołem i Diabłem staje na czele poznańskiej mafii. Od tej pory zaryzykuje życie, aby chronić braci i ich kobiety. Zwłaszcza że czasy są trudne – na terenie Anioła ktoś zabija szefa ukraińskiej mafii, Wołkowa. A to może oznaczać tylko jedno. Wojnę…

Lena jest młodą Ukrainką, okrutnie skrzywdzoną przez los i ludzi. Jako nastolatka trafiła do domu publicznego. Odkąd żołnierze Anioła uwolnili ją i inne dziewczyny, ufa tylko Grześkowi, który wyniósł ją z piekła na własnych rękach. Czuje się bezpieczna jedynie przy nim, co jego – zamkniętego w sobie samotnika – mocno wkurza.

Podwójna dawka emocji! Agnieszka Lingas-Łoniewska i Anna Szafrańska – zainspirowane rozmowami z byłą pracowniczką hotelu Orbis Polonez, w którym w latach 80. i 90. bywała wierchuszka poznańskiej mafii – połączyły siły, aby stworzyć wciągającą historię o skrzywdzonych przez życie ludziach, którzy w bezwzględnym świecie mafii szukają swojego miejsca.

O e-booku Siła miłości bnlogerzy napisali: 

Agnieszka Lingas-Łoniewska i Anna Szafrańska stworzyły powieść, gdzie nic nie jest oczywiste, żadna decyzja, jakiekolwiek marzenie, a najmniej – miłość, stawiająca czoło złu i temu, co po sobie pozostawia. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Siła miłości od Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Linda Szańska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Siła miłości to trzeci tom serii o mafii napisanej przez m.in. Agnieszkę Lingas-Łoniewską oraz Anną Szafrańską. Między innymi, bo Autorki współpracowały jeszcze z kimś kto był ich źródłem wiedzy o świecie mafii i syndykatu.

Bohaterami trzeciej części jest Grzegorz zwany Glistą, który jest prawą ręką Anioła i Diabła. Jego podstawowym zadaniem jakie przyjął sobie za cel życia jest ochrona swojej rodziny, a dokładnie swojej siostry. I aby uratować ją Grzesiek jest w stanie zrobić wszystko, nawet zdradzić syndykat, pomimo, że doskonale wie, że takie akcje kończą się śmiercią. Gdy dochodzi do tej kluczowej akcji udaje mu się uratować nie tylko siostrę, ale i inną bardzo młodą dziewczynę, Ukrainkę, Lenę. Lena przeżyła piekło, została potwornie skrzywdzona przez ludzi, gdy jako nastolatka trafiła do domu publicznego. Teraz zostaje uratowana przez Grześka i szybko okazuje się, że tylko jemu bezgranicznie ufa. To niestety nieco zaczyna Gliście przeszkadzać, bo jest on zdecydowanie typem samotnika.

Bardzo podobała mi się ta seria. I co mnie zaskoczyło: najmniej podobał mi się tom pierwszy, a drugi i trzeci były o niebo lepsze. Co uważam, że dość rzadko się zdarza. Akcja jest tu poprowadzona sprawnie i dynamicznie. Nie ma czasu na nudę, a kartki przewracają się same. Sceny dotyczące relacji Grześka i Leny są poprzeplatane tymi, które opisują "zadania" naszych gangsterów, a to wprowadza element niebezpieczeństwa i ryzyka.

Autorki położyły duży nacisk na dokładne opisanie rozwijającej się relacji pomiędzy Grześkiem i Leną. Przede wszystkim bardzo ważne było zrozumienie czemu dziewczyna zachowuje się jak przestraszone zwierzę. Sam Grzesiek okrywa krok po kroku wszystkie elementy i zaczyna do niego docierać co tak właściwie przeżywa Lena i z czym próbuje zmierzyć się każdego dnia.

Zakończenie zdecydowanie wskazuje na to, że pojawi się kolejny tom! Ja zatem czekam na niego z niecierpliwością.

Ocena: 5/6
©Księgozbiór Kasiny
Czasem wydaje się, że miłość przyszła nie w porę i nie pod ten adres co powinna. Nie była oczekiwana i nikt jej zapraszał, a jednak pojawiła się, nie do końca zauważona lub rozpoznana. Co zrobić z nią gdy już da o sobie znać? Zapomnieć? Zniszczyć? A może dać szansę?

Lena poznała świat od najgorszej strony, przekonała się, że niektórzy nie cofną się przed niczym. Grzegorz wie kim jest i doskonale zdaje sobie sprawę gdzie egzystuje. Tych dwoje musiało pozbyć się złudzeń by przetrwać, ale każdy ma prawo by marzyć. Jednak ktoś tak zraniony jak ona boi się czegokolwiek dobrego oczekiwać od życia, a on nauczony jest żyć dniem dzisiejszym, bo następny wcale nie musi nadejść. Jak tak dwoje różnych ludzi jest w stanie zaufać komuś i pokazać prawdziwego siebie, nie kogoś kim został zmuszony stać się? Każdy słaby punkt zostanie wykorzystany przeciwko nim, przeciwnicy tylko czekają by je odkryć i uderzyć w nie. Czy wykorzystają swoją szansę na szczęście, nie proste i łatwe, lecz takie, jakie jest im potrzebne by rany zabliźniły się i mogli spojrzeć z nadzieją na przyszłość?

Nie bez przyczyny Agnieszkę Lingas-Łoniewską czytelnicy nazywają dilerką emocji, bo tych nigdy nie brakuje w historiach jej autorstwa, obojętnie w jakim są gatunku. Anna Szafrańska również doskonale przekazuje jak mogą być skomplikowane i co niosą z sobą. Najnowsza książka duetu pisarek jest tego więcej niż potwierdzeniem, są one obecne w niej od pierwszych do ostatnich słów. Niezwykle różnorodne, niektóre są intensywne od samego początku, inne powoli nabierają siły, ale zawsze czytelnicy zauważają je oraz to, co z sobą niosą. Pisarka głęboko odsłania swoich bohaterów, pokazuje co nimi kieruje i co stoi za tym jakim widzimy ich. W „Sile miłości” widzimy to jeszcze mocniej, nie ma niedomówień, odwracania wzroku od najboleśniejszych doświadczeń oraz brutalnych blizn, pozostawionych przez ludzi, dla których człowiek nikim. Narracja pierwszoosobowa i prowadzona przez dwójkę głównych postaci pozwala poznać je takimi jakimi są naprawdę, pod maskami noszonymi na co dzień oraz ciężar wspomnień przez nich noszonych. Autorki nie boją się trudnych tematów, nie przedstawiają ich w złagodzonej wersji bądź lżejszej, zło zawsze jest nim, tak samo jak i jego skutki. Jednak wśród tego mroku widzimy coś mało oczekiwanego – uczucie, równie niełatwe, nie tylko do zaakceptowania, ale i do doświadczania. Jak jest więc tytułowa Siła miłości? Niesamowita, pełna walki o kogoś, kto nagle pojawił się w życiu i wyzwolił emocje, które wydawało się niemożliwe, nie brakuje w niej zwątpienia, robienia kroku w tył i lęku co do przyszłości. Bohaterom daleko do tego, by przyjąć bez wątpliwości miłość czy czyjeś zaufanie, wciąż są w nich osobiste demony, z jakimi codziennie zmagają się, los do tej pory odkrywał przed nimi jak najgorsze karty, są tym kim są, lecz też jest w nich coś jeszcze – wola przetrwania. Agnieszka Lingas-Łoniewska i Anna Szafrańska stworzyły powieść, gdzie nic nie jest oczywiste, żadna decyzja, jakiekolwiek marzenie, a najmniej – miłość, stawiająca czoło złu i temu, co po sobie pozostawia.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć