ebook Tajemnice Fleat House
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 25)

Tajemnice Fleat House
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 34.90
Audiobook - najniższa cena: 22.95
wciąż za drogo?
41.31 złpremium: 27.54 zł Lub 27.54 zł
-23% 34.90 zł
36.72 zł Lub 33.05 zł
38.56 zł Lub 34.70 zł
45.90 zł
36.70 zł
36.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niepublikowana dotąd powieść Lucindy Riley, autorki bestsellerowej serii „Siedem Sióstr”. Prywatna szkoła z internatem na angielskiej prowincji. Podejrzana śmierć jednego z uczniów. Kolejny zgon osoby związanej ze szkołą, który nie może być przypadkowy. Zniknięcie małego chłopca. A wszystko to spowite całunem tajemnicy…

Ebook „Tajemnice Fleat House” to szczególna pozycja, którą Lucinda Riley udowodniła, że potrafi wykraczać poza ramy powieści obyczajowej, i zrobiła to w doskonałym stylu.

„Tajemnice Fleat House” to powieść kryminalna i choć nasuwają się przy niej oczywiste skojarzenia z Agathą Christie, z resztą twórczości Lucindy Riley łączy ją sposób splatania aktualnych wydarzeń z przeszłością.

Kiedy w internacie Szkoły Świętego Szczepana umiera jeden ze starszych uczniów, wszystko wskazuje na to, że nie doszło do przestępstwa. Wpływowy ojciec chłopca domaga się jednak wszczęcia śledztwa.

Prowadzenie dochodzenia zostaje powierzone młodej błyskotliwej detektyw Jazz Hunter, która ma za sobą bardzo ciężki rok. Czeka ją trudne zadanie, choćby dlatego, że nie jest w stanie wykrzesać w sobie sympatii dla ofiary. Ale przede wszystkim dlatego, że osoby, z którymi rozmawia, wyraźnie coś przed nią ukrywają. Jazz czuje, że nie chodzi im tylko o chronienie dobrego imienia szkoły.

Jazz, która musi walczyć z własnymi demonami, zaczyna zdawać sobie sprawę, że czeka ją najbardziej skomplikowane śledztwo w jej karierze. Bo Fleat House skrywa tajemnice tak mroczne, że być może sama nie chciałaby ich odkryć.

O e-booku Tajemnice Fleat House blogerzy napisali: 

Tajemnice Fleat House to połączenie czułości i pięknego słowa z mrokami przeszłości, zagadką kryminalną w zamkniętej społeczności jak u Agathy Christie i niesamowitym klimatem murów, które skrywają tajemnice z przeszłości. Riley udowadnia, że to doskonałe połączenie. -  Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

To jeden z tych kryminałów, które określam mianem "eleganckich" i po trosze w stylu Agaty Christie. Sama Lucinda Riley wielokrotnie porównuje postać Jezz do panny Marple. Kryminalna zagadka jest skomplikowana ale logiczna i, co ważne, wiarygodna. Intryguje od samego początku aż do ostatnich stron. - Tylko skończę rozdział - Anna Sukiennik

Tajemnice Fleat House od Lucinda Riley możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jedynym wspólnym mianownikiem wszystkiego, co się tutaj stało, jest szkoła. A dokładniej Fleat House.

A się narobiło. I to sporo. Najpierw umiera jeden z uczniów, drugi znika w tajemniczych okolicznościach, a jeden z pracowników Szkoły Świętego Szczepana popełnia samobójstwo.

Sprawą zajmuje się Jezz Hunter - młoda, atrakcyjna pani detektyw, która próbuje odnaleźć równowagę po paskudnym rozstaniu z mężem. Ta zawikłana kryminalna sprawa ma być rozstrzygająca w kwestii jej przyszłość w szeregach policji. Zagadka okazuje się szalenie skomplikowana, a rozwiązanie, jak to zazwyczaj bywa, ma swoje źródło w przeszłości...

Większość ludzi całe życie pragnie się zakochać, a jednak czasami miłość może być tak straszliwie niszcząca.

To jeden z tych kryminałów, które określam mianem "eleganckich" i po trosze w stylu Agaty Christie. Sama Lucinda Riley wielokrotnie porównuje postać Jezz do panny Marple. Kryminalna zagadka jest skomplikowana ale logiczna i, co ważne, wiarygodna. Intryguje od samego początku aż do ostatnich stron. Wtręty z życia prywatnego detektyw Jazz są bardzo interesujące (co wcale nie jest aż tak typowe w przypadku kryminałów) i aż żal, że nie poznamy kolejnej powieści z błyskotliwą panią detektyw. To wszystko osadzone na angielskiej prowincji w specyficznym, pochmurnym, lekko ponurym klimacie.

Solidny, dobrze przemyślany i napisany kryminał. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
W prywatnej szkole z internatem na angielskiej prowincji dochodzi do podejrzanej śmierci jednego z uczniów. Wkrótce na terenie szkoły dochodzi do kolejnej śmierci i zaginięcia ucznia. Do sprawy zostaje przydzielona detektyw Jazz Hunter. Szybko wychodzi na jaw, że pierwsza ofiara nie wzbudzała powszechnej sympatii. Do tego zarówno pracownicy szkoły jak i jej uczniowie zdają się nie mówić wszystkiego. Jakie tajemnice skrywają mury Fleat House? Przekonajcie się sami!

Jeśli mieliście przyjemność poznać choć jedną powieść Lucindy, to wiecie, że miała ona swój niepowtarzalny, barwny i niesamowicie czuły styl. Słowa wychodzące spod jej pióra otulają czytelnika swoją miękkością i dosłownie pieszczą duszę. Byłam szalenie ciekawa jak autorka sprawdzi się w wersji kryminalnej. Muszę Wam przyznać, że całą sobą żałuję iż nie będzie więcej takich powieści Riley. Ta wersja autorki totalnie mnie zachwyciła.

Tajemnice Fleat House to połączenie czułości i pięknego słowa z mrokami przeszłości, zagadką kryminalną w zamkniętej społeczności jak u Agathy Christie i niesamowitym klimatem murów, które skrywają tajemnice z przeszłości. Riley udowadnia, że to doskonałe połączenie.

Jestem do granic zakochana w klimacie, który udało się stworzyć autorce w tej książce. Jest tajemniczo, jest mrocznie (ale w takim zdrowym natężeniu), jest przede wszystkim niesamowicie realnie. Ta historia jest jak cicha opowieść dobrej przyjaciółki. Opowieść o starych grzechach, które rzucają cień na teraźniejszość. Do tego jestem zafascynowana kreacjami bohaterów tej powieści. Każdy w nich wnosi do tej książki swoją historię, swoje traumy i swoje tajemnice, tworząc niesamowitą fabularną mozaikę. Wszystkie wątki tej powieści są ważne, wszystkie są wciągające i doskonale układają się w spójną i ekscytującą całość.

To powieść, która ma w sobie letnią lekkość a jednocześnie totalnie otuli Was niepewnością i tajemnicami. Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć