ebook Drood
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 15979)

Drood
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.10
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
57.66 złpremium: 37.20 zł Lub 37.20 zł
49.90 zł
52.70 zł Lub 47.43 zł
62.00 zł Lub 55.80 zł
34.10 zł
46.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie. Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym?

Podobnie jak w Terrorze, Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) Drood zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – Drood to Dan Simmons w szczytowej formie.

O e-booku Drood blogerzy napisali: 

Dan Simmons znakomicie oddaje klimat i nastrój XIX-wiecznej Anglii i ówczesnego świata, można wręcz poczuć jakbyśmy razem z bohaterami przenieśli się w czasie. Drood jest powieścią mroczną, pełna tajemnic i grozy, która nie pozwala o sobie zapomnieć. - Swiat Fantasy - Łukasz Marciniak

Drood od Dan Simmons możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Drood jest powieścią mroczną, pełna tajemnic i grozy, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Razem z bohaterami zwiedzimy podziemne kanały, slumsy, bagna, katakumby, stare cmentarze, czy krypty i to najczęściej w nocy. W czasie lektury nieustannie towarzyszy nam poczucie grozy i niepokoju - nie wiadomo, co za chwilę wyłoni się z mrocznego korytarza, czy zza zakrętu. Niesamowitą rolę odgrywają tutaj opisy, które są z reguły dość długie, ale nie przytłaczają i czytałem je z przyjemnością. Dan Simmons znakomicie oddaje również klimat i nastrój XIX-wiecznej Anglii i ówczesnego świata, można wręcz poczuć jakbyśmy razem z bohaterami przenieśli się w czasie.

Drood został napisany z punktu widzenia Wilkiego Collinsa i przedstawia ostat­nie pię­ć lat z życia Char­lesa Dickensa, owładniętego obsesją na temat tytułowego Drooda. Historię śledzimy począwszy od wypadku w Sta­ple­hurst, w którym wziął udział Charles Dickens i w wyniku, którego pisarz postra­dał zdro­wie, spo­kój ducha i zmy­sły aż do jego śmierci. Co więcej, od samego początku nieustannie towarzyszy nam pytanie, czy wszystko, co Collins opisuje jest na pewno rzeczywiste, a może tylko wynikiem przyjmowania przez niego dużych dawek laudanum. Z każdym rozdziałem to wrażenie pogłębia się coraz bardziej, co nadaje powieści dodatkowej niewiadomej i rodzących się pytań, czy wszystko, co opisał bohater wydarzyło się naprawdę.

Dan Simmons w Droodzie wykorzystuje prawdziwą historię Charlesa Dickensa, ale również Wilkiego Collinsa i wielu innych postaci, niekiedy opisując ich losy dość szczegółowo. Autorowi znakomicie udało się połączyć ze sobą fikcję literacką z faktami historycznymi, w wyniku czego powstała fascynująca historia o ostatnich latach życia Dickensa. Dodatkowo, w trakcie lektury znajdziemy wiele nawiązań do innych dzieł, przede wszystkich do Tajemnicy Edwina Drooda, ale również pozostałych powieści Dickensa, czy Collinsa. Pokazuje to ogromną fascynację Dana Simmonsa tymi dwoma autorami, ale przede wszystkim ogrom pracy, jakiej wymagało napisanie niniejszej książki. Warto jeszcze dodać, że znajomość Tajemnicy Edwina Drooda Charlesa Dickensa nie jest konieczna do zrozumienia Drooda Simmonsa, ale pozwala lepiej pojąć, kim jest tytułowy Drood i inne odniesienia do tej powieści.

Drood Dana Simmonsa to książka, na której wznowienie od dawna czekałem i zdecydowanie spełniła pokładane w niej nadzieje. Jest to mroczna, pełna tajemnic i grozy opowieść o ostatnich latach życia Dickensa, poruszająca historię niedokończonej powieści Tajemnica Edwina Drooda.

Ocena: 5+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć