ebook Córeczka
4.69 / 5.00 (liczba ocen: 14)

Córeczka
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 22.32
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
22.32 zł Lub 20.09 zł
38.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
33.07 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
38.90 zł
19.85 zł
20.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Kiedy rozum śpi, eksplodują wielkie talenty. Donbas, dramatyczne wypadki wiosny i lata 2014 roku. Po wojennej szachownicy zręcznie porusza się drobna kobieca sylwetka, niesie nadzieję na rychłe zwycięstwo światła nad ciemnością. Ebook „Córeczka” Tamary Dudy wciąga, frapuje, wzrusza i bawi do łez. To najpiękniejszy hołd złożony wielu bezimiennym bohaterom wojny na wschodzie Ukrainy.

Fragment ebooka „Córeczka”:
„Wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy to słowo. Nie wymawiano go na razie przed telewizyjnymi kamerami, nie występowało w leksykonie polityków, ale ktoś wypisał je palcem na zakurzonym zderzaku mojej gazelki. WOJNA. Pieprzona wojna”. (ciąg dalszy w pełnej wersji ebooka)

O autorce ebooka „Córeczka”:
Tamara Duda (ur. 1976) – ukraińska dziennikarka i tłumaczka, autorka dwóch powieści wydanych pod pseudonimem Tamara Horicha Zernia. W latach 2014–2016 pracowała jako wolontariuszka w strefie działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Debiutancka powieść „Córeczka” zapewniła Dudzie prestiżową nagrodę ukraińskiej redakcji BBC za najlepszą książkę beletrystyczną 2019 roku. Powieść znalazła się także wśród trzydziestu najważniejszych utworów prozatorskich niepodległej Ukrainy według Ukraińskiego Instytutu Książki. W 2022 roku otrzymała najważniejszą ukraińską nagrodę kulturalną im. Tarasa Szewczenki.

O tłumaczu ebooka „Córeczka”:
Marcin Gaczkowski (ur. 1982) – literaturoznawca i historyk, nauczyciel akademicki, tłumacz literatury z język w ukraińskiego i rosyjskiego. Przełożył na polski m.in. • wiersze Wasyla Stusa, Jurija Zawadskiego i Myrosława Łajuka, a także powieści nominowane do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”: • Zapomnienie Tani Malarczuk, • Magnetyzm Petra Jacenki oraz – wspólnie z Anną Ursulenko – • Najdłuższe czasy Wołodymyra Rafiejenki.

Córeczka od Tamara Duda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Historia rozpadu dotychczasowego życia pisana z dystansem. Być może ten dystans jest potrzebny by nie zwariować. Zastanawiałem się czy Autorka nie "podkręciła" i nie przerysowała niektórych sytuacji. Później zrozumiałem, że to co przerasta naszą wyobraźnię na wojnie jest normą. Czytelniku, myślisz, że ciebie nigdy nie spotka to co bohaterki książki ? Mylisz się, tak myślało wielu na Ukrainie...

Warto zerknąć