ebook Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 35.41
wciąż za drogo?
27.90 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
-25% 29.90 zł
33.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Blizny. Prawdziwa historia „królików z Ravensbrück” to rzecz o nazistowskim okrucieństwie, sile przetrwania i odwadze kobiet - młodych polskich działaczek ruchu oporu, poddanych wyniszczającym eksperymentom pseudomedycznym w obozie koncentracyjnym nad jeziorem Schwedt.

To także historia kobiecego buntu i wzajemnej solidarności więźniarek różnych krajów, opowieść o lekarzach w służbie Hitlera i pewnej amerykańskiej filantropce, która postanowiła pomóc ofiarom eksperymentów w leczeniu ich blizn na ciele i duszy.

O e-booku Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck blogerzy napisali: 

Znalazła Marta Grzywacz sposób na unikalne opowiedzenie tej - nienowej przecież -  historii. Na to by wstrząsnąć świadomością czytelników. Znakomita, poruszająca i niezwykła książka.- Krzysztof Komorek - donos kulturalny

Blizny. Prawdziwa historia królików z Ravensbruck od Marta Grzywacz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po docenionej przez czytelników i krytykę oraz wielokrotnie nagradzanej książce Nasza pani z Ravensbrück, Marta Grzywacz powraca do tematyki związanej z historią obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Tym razem prezentując reportaż o zbrodniczych eksperymentach medycznych prowadzonych w tym obozie.

Bohaterkami zbiorowej biografii są więźniarki, które zmuszono do udziału w tych eksperymentach. Stały się „królikami” – tak same mówiły o sobie i tak nazywały je inne więźniarki, a nawet władze obozu.

Na kartach książki poznajemy ich losy. Jeszcze sprzed znalezienia się w obozie. Co więcej narracja wykracza również w lata powojenne. Marta Grzywacz opisała zaangażowanie byłych już więźniarek w pomoc przy procesach zbrodniarzy, ale także o tym jak musiały radzić sobie z wojennym dramatem. Ujawnia również nieznaną historię ich powojennego leczenia w USA, które było możliwe dzięki pewnej amerykańskiej filantropce. To niewątpliwe atuty tego wydawnictwa.

Skonstruowanie książki jako opowieści o konkretnych osobach nadało jej wyjątkowego znaczenia. Historyczne publikacje o hitlerowskich obozach i medycznych eksperymentach ukazywały się przecież wcześniej już wielokrotnie. Jednak osobisty charakter reportażu spowodował, że temat ów odkrywamy niemal na nowo.

Znalazła Marta Grzywacz sposób na unikalne opowiedzenie tej historii. Na to by wstrząsnąć świadomością czytelników. Znakomita, poruszająca i niezwykła książka.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć