ebook O jedno cię proszę
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 382544)

O jedno cię proszę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.86
Audiobook - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
31.90 złpremium: 20.58 zł Lub 20.58 zł
28.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
26.90 zł
27.44 zł Lub 24.70 zł
29.16 zł
-21% 18.86 zł
27.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy – tylu czytelników nie może się mylić! 36 tygodni na liście bestsellerów "New York Timesa”, prawa kupione przez wydawnictwa z 32 krajów, a w przygotowaniu serial na podstawie książki – thriller Laury Dave podbił serca czytelniczek na całym świecie zawrotnym tempem i zaskakującymi zwrotami akcji.

Co zrobisz, gdy okaże się, że najbliższa ci osoba jest kimś zupełnie innym, niż myślisz?

Hannah i Owen są szczęśliwym małżeństwem. Pewnego dnia on znika bez śladu, a firmę, w której pracuje, zaczyna prześwietlać FBI. Owen zostawia żonie torbę pełną pieniędzy oraz prośbę, żeby Hannah chroniła jego córkę z poprzedniego małżeństwa, szesnastoletnią Bailey, która nie przepada za swoją macochą. Kobieta postanawia na własną rękę odkryć powody zniknięcia męża. Wraz z Bailey wyruszają w podróż śladami młodości Owena i z czasem poznają tragiczną historię, o której obie nie miały pojęcia. I choć początkowo kobiety nie darzyły się sympatią, stopniowo Hannie udaje się zyskać zaufanie przybranej córki. Czy to jednak wystarczy, żeby odnaleźć Owena, zanim zrobią to służby śledcze?

Rekomendacje e-booka O jedno cię proszę

"Wciąga bez reszty!" - Reese Witherspoon

"Do bólu prawdziwe." - T.M. Logan

"Obłędnie opowiedziane." - Greer Hendricks

"Oszałamiająca, trzymająca w napięciu historia. Poza wciągającą akcją porusza kwestie zaufania, rodziny i tego, co wiemy o naszych najbliższych." - Riley Sugar

O e-booku O jedno cię proszę blogerzy napisali:

Urzekająca historia o mocno dramatycznym podłożu! Nadzwyczaj delikatna, intrygująca i bez wątpienia nieodkładalna! O jedno cię proszę to przede wszystkim zaskakująco ciepły thriller obyczajowy, książka wyraźnie nastawiona na sukcesywne odkrywanie tajemnic, budowę potrzebnego zaufania oraz głębokie więzi rodzinne. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

O jedno cię proszę od Laura Dave możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Prawdopodobnie każdy skrywa jakąś tajemnicę. Zazwyczaj mało istotną drobnostkę, wstydliwe wspomnienie lub niechlubny błąd z czasów młodości. Czasami jednak sekret okazuje się znacznie większy i poważniejszy, w niektórych sytuacjach może nawet niebezpieczny. I właśnie taką zagadką okazuje się mąż głównej bohaterki powieści O jedno cię proszę Laury Dave – niewątpliwego bestsellera New York Timesa, do którego prawa wykupiły już wydawnictwa z 32 krajów.

Tam, gdzie pojawia się słowo tajemnica, tam zawsze pojawia się zainteresowanie ze strony czytelnika. W tym przypadku niewiadomą okazuje się dawne życie Owena – męża Hannah, która nieoczekiwane musi zapewnić bezpieczeństwo jego nastoletniej córce. Nie wie przed czym i dlaczego, tym bardziej nie ma pojęcia, jak tego dokonać. Ale wie jedno – nie odpuści, dopóki nie pozna prawdy i nie dowie się, dlaczego jej ukochany znikł, zostawiając córce ogromną sumę pieniędzy, a jej samej kartkę ze skromną, aczkolwiek ważną instrukcją: „Chroń ją!”. Ogromnym atutem okazuje się tu narracja pierwszoosobowa, dzięki której odbiorca ma nie tylko możliwość utożsamić się Hannah oraz zgrać z jej ciepłymi myślami, ale też jawnie uczestniczyć w akcji fabularnej. Autorka świadomie bowiem wrzuca czytelnika w bieg wydarzeń, angażuje go do aktywnego udziału w śledztwie prowadzonym nieoficjalnie przez obie bohaterki i regularnie dostarczając nowych informacji, pozwala mu snuć rozmaite domysły. To właśnie odkrywanie kolejnych elementów układanki, przynosi tutaj najwięcej satysfakcji.

Niełatwo się od tej historii oderwać, ale trzeba zaznaczyć jasno – to nie jest książka o podłożu stricte sensacyjnym, nie ma tu krwawych mordów oraz iście dantejskich scen, w zamian Laura Dave pochyla się nad psychologią postaci oraz rodziną, zwraca szczególną uwagę na trud relacji macochy z przybraną córką, która wyraźnie wymaga wzajemnego docierania, sukcesywnie też przywołuje wspomnienia z Owenem, pozwalając czytelnikowi szkicować własny obraz zaginionego mężczyzny. To właśnie więzi rodzinne wychylają się tu na pierwszy plan i to one sprawiają, że powieść ta w oczach czytelnika, przybiera mocno obyczajową formę. Ten zabieg pozwala odbiorcy na pełną analizę osobowości i umożliwia decyzję, komu w tym spektaklu warto zaufać.

Urzekająca historia o mocno dramatycznym podłożu! Nadzwyczaj delikatna, intrygująca i bez wątpienia nieodkładalna! O jedno cię proszę to przede wszystkim zaskakująco ciepły thriller obyczajowy, książka wyraźnie nastawiona na sukcesywne odkrywanie tajemnic, budowę potrzebnego zaufania oraz głębokie więzi rodzinne. Laura Dave oddaje głos głównej bohaterce, aby tym samym umożliwić czytelnikowi świadomy obraz zdarzeń, pozwala mu zatem aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach i regularnie kształtować własną wizję fabularną. Świetna powieść, którą po prostu warto poznać.

Ocena: 5/6
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć