ebook Dwa lata wakacji. Tom 1
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Dwa lata wakacji. Tom 1
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.79
14.51 złpremium: 9.36 zł Lub 9.36 zł
12.79 zł Lub 11.51 zł
15.60 zł
15.60 zł Lub 14.04 zł
12.83 zł
13.46 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W 1860 roku czternastu uczniów ze szkoły Chairmana w Auckland wsiadło na pokład jachtu „Sloughi” i czekało na wypłynięcie w rejs. W nocy statek odpłynął w siną dal, gdyż jedno z dzieci odwiązało linę cumowniczą. Z wyjątkiem chłopca okrętowego na pokładzie nie było ani jednego marynarza, a nad statkiem rozpętała się burza. Francuzowi Briantowi udało się manewrować żaglami i uniknął zatonięcia. Po dwóch tygodniach niepewnej żeglugi, „Sloughi” dotarł do nieznanej wyspy, tysiące kilometrów od Nowej Zelandii.

Mała społeczność stopniowo organizowała się, rządzona przez Amerykanina Gordona i zachęcana przez Brianta. Jednak pozostali uczniowie byli Anglikami, a Doniphan, najbardziej wyniosły z nich, będzie się ścierał z młodym Francuzem. Wszystko, co dało się uratować z jachtu, zostało użyte do wyposażenia groty, która dała dzieciom schronienie podczas srogiej południowej zimy.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja” zawiera obecnie ponad 65 powieści Juliusza Verne’a i każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Dwa lata wakacji. Tom 1 od Jules Verne możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć