ebook Niedaleko pada jabłko
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 152585)

Niedaleko pada jabłko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 36.54
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
36.54 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowa powieść autorki bestsellerowych "Wielkich Kłamstewek".

Czy gdybyście podejrzewali, że wasz ojciec zabił waszą matkę, donieślibyście o tym policji?

Rodzina Delaneyów na pierwszy rzut oka jest idealna. Joy i Stan wychowali czwórkę wspaniałych dzieci. Przez lata prowadzili jedną z najsłynniejszych szkół tenisowych w Australii. I choć młodość mają już za sobą, wciąż jest między nimi chemia, a gdy grają w debla, są niepokonani. Takiej miłości można tylko pozazdrościć.

Dlaczego więc Joy pewnego dnia po prostu… znika?

Czwórka rodzeństwa – Amy, Logan, Troy i Brooke – próbuje dowiedzieć się, co stało się z ich matką. Co oznacza zagadkowa wiadomość, którą wysłała w dniu zaginięcia? Dlaczego ojciec tak dziwnie się zachowuje? I co wspólnego z tym wszystkim ma nieznajoma, która rok temu zapukała do drzwi ich rodzinnego domu?

Im więcej pytań zadają Delaneyowie, tym więcej drobnych rys pojawia się na obrazku idealnego małżeństwa. Liane Moriarty – specjalistka od rodzinnych sekretów – jak zwykle po mistrzowsku buduje napięcie, na które składają się drobne nieporozumienia, od dawna tłumione żale oraz paskudne tajemnice.

Rekomendacje e-booka Niedaleko pada jabłko:

"Jakie to jest dobre!" - Jojo

"Zabawna i przerażająca." - Stephen King

"Moriarty opowiada świetną historię, rozumie swoich bohaterów i pisze o nich z niezwykłą czułością." - „The Washington Post”

"Moriarty w swojej najlepszej formie." - „Booklist”

"Wielbiciele Moriarty, radujcie się!" - CNN

O e-booku Niedaleko pada jabłko blogerzy napisali: 

To powieść, która skradła moje serce. A Liane Moriarty ponownie przekonała mnie, że jej twórczość jest warta polecenia. Doskonałe pióro, mocne i wyraziste historie, a zarazem lekkość w prowadzeniu fabuły sprawiają, że historia tworzona przez autorkę wpada w pamięć, sprawiając, że lektura jej książek jest prawdziwą czytelniczą ucztą. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Niedaleko pada jabłko od Liane Moriarty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Do powieści Liane Moriarty mam słabość od kilku lat i jest jedną z moich ulubionych pisarek. Do ulubionych jej powieści należą Wielkie kłamstewka oraz Sekret mojego męża. Natomiast Niedaleko pada jabłko również mnie mocno zaskoczyła.

Zniknęła Joy Delaney, ukochana żona i matka czwórki dzieci. Jej dorosłe dzieci są słusznie przerażone, ale niechętnie zgłaszają jej zaginięcie. Ponieważ wiedzą, że głównym podejrzanym będzie ich ojciec, i tak naprawdę nie są pewni jego niewinności. Kiedy policja zaczyna zadawać pytania, szybko staje się jasne, że każdy w rodzinie ma historie do opowiedzenia i sekrety do ukrycia…

Ostatnio bardzo podobają mi się historie o dysfunkcyjnych rodzinach, a ta jest taka wciągająca. Cała czwórka rodzeństwa próbuje dowiedzieć się, czy ich ojciec naprawdę mógł zamordować matkę, a jeśli tak, to po której stronie by stali? To fascynujące założenie, a rozwój historii uchwycił wszystkie niuanse, które ten dylemat przyniósłby rodzinie.

To, co zawsze podziwiałam w twórczości Moriarty, to jej przenikliwe i wnikliwe obserwacje ludzi oraz ukazanie ich wad. Ma tę zdolność do odsunięcia warstw rodzinnych relacji i tego, co to znaczy być człowiekiem, i ujawnienia wszystkiego, co jest w środku brzydkie i piękne, jednocześnie wstrzykując odpowiednią dawkę humoru. Ta książka porusza delikatne tematy, które wszyscy uznaliby za znajome, ale zamiast rozpłakać mnie, często rozśmieszała.

Nie trzeba dodawać, że uważam to za całkowicie porywającą lekturę. Postacie są niezapomniane, walka wydaje się zbyt realna, a dialogi odbijane niczym piłeczka tenisowa. Pochłonęłam ją w zaledwie kilka godzin. Chociaż tajemnica nie jest sednem tej książki, wciąż było wiele rewelacji, które mnie zaskoczyły i zachwyciły.

Ta pozornie prosta opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie i związkach, o ludzkich wadach i bałaganie ich życia, o niespełnionych oczekiwaniach i niewypowiedzianych marzeniach, trafiła we mnie we właściwy sposób. Liane Moriarty powraca!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Niedaleko pada jabłko to najnowsza powieść Liane Moriarty pokazująca, że z rodziną to dobrze… wychodzi się na zdjęciach. Wszyscy znamy to powiedzenie – bo choć rodzice i rodzeństwo powinni być nas najbliższymi osobami, to w relacjach z nimi bywa naprawdę różnie. Niewielu jest szczęściarzy, którzy mogą pochwalić się fantastyczną rodziną, na której mogą polegać. Większość osób oddala się od domu rodzinnego coraz bardziej od momentu dorastania. Z czasem, gdy zakładamy swoją rodzinę, mniej jest tych chwil poświęconych rodzicom, braciom, siostrom… Podobnie jest w przypadku rodziny Delaney’ów. Mimo że wszyscy mają ich za wzór i ideał, tak naprawdę w tej szalonej machinie wiele elementów jest już popsutych…

Niedaleko pada jabłko – tajemnicze zniknięcie Joy Delaney

Joy i Stan są parą niemalże idealną. W młodości nie tylko pożerali się wzrokiem i nie mogli się od siebie oderwać. Byli doskonałymi partnerami – tak w życiu, jak i… na korcie. Przez lata prowadzili własną akademię tenisa, próbując zaszczepić we własnych pociechach pasję do gry i wolę zwycięstwa. Sportowa droga bywa jednak trudna i zdołali przekonać się o tym wszyscy. Zdawałoby się jednak, że te trudy i porażki, niespełnione ambicje i utracone możliwości tylko ich do siebie zbliżyły… Z pozoru to idealna rodzina: kochająca i wspierająca się. Sąsiedzi mają ich za wzór, wszyscy w miasteczku lubią ich i szanują. Takiej miłości, statusu życia i wspaniałych relacji wszyscy im zazdroszczą. Ale pewnego dnia ta sielanka zostaje przerwana. Coś się wydarza, a Delaney’owie coraz bardziej tracą kontrolę nad całą sytuacją. Joy Delaney znika.

Czwórka rodzeństwa – Amy, Brook, Troy i Logan próbuje ustalić co stało się z ich matką, nie tracąc przy tym zimnej krwi. Dziwne zachowanie ich ojca zaszczepia w nich jednak nutkę podejrzliwości. Czy Stan byłby zdolny… do zabójstwa? Co stało się z Joy i dlaczego ich ojciec zachowuje się tak… dziwnie? Co wspólnego z całą sprawą ma nieznajoma, którą rok temu rodzice przyjęli pod swój dach?

Niedaleko pada jabłko – trochę śmiechu, trochę łez i trochę strachu

Liane Moriarty serwuje swoim czytelnikom doskonałą rozrywkę. Jest to lekka lektura, w której dużo jest humoru, ale nie brakuje też momentów wzruszeń czy emocji, niczym podczas lektury najlepszego dreszczowca. Bohaterów ciężko nie lubić – są momentami tak absurdalni, że rozczulają nas do łez. Najbardziej ludzki i prawdziwy wydawał mi się Stan, który, swoją drogą, był najbardziej małomównym bohaterem.

Muszę przyznać, że z początku fabuła trochę długo się ciągnęła i ciut mnie znudziła. Dopiero wraz z przybyciem tajemniczej nieznajomej, która stanęła u progu domu Joy i Stana, zaczęło się robić ciekawiej, a sama akcja nabrała tempa. Książkę uratowało dla mnie absolutnie genialne zakończenie. Do dziś mam ciarki na myśl o nim.

Niedaleko pada jabłko to dobry kryminał, choć przyznam, że potrzeba trochę wytrwałości, aby ułożyć wszystkie elementy tej układanki. Jestem pewna, że tak, jak w przypadku Wielkich kłamstewek byłby z tego świetny serial.

To dobra lektura na leniwe, wakacyjne dni.

Ocena: 4/6
©Jej Wysokość Literatura
Liane Moriarty jest specjalistką od rodzinnych sekretów. Doskonale dawkuje emocje, podsyca naszą ciekawość zadając pytania, tworząc zagadkową atmosferę. Nie inaczej jest podczas lektury najnowszej powieści autorki.

Niedaleko pada jabłko to historia, która sprawi, że wpadniecie w jej nurt od pierwszej do ostatniej strony. A każda z nich skrywa tajemnicę, którą prędko będziecie chcieli rozwiązać. Jednak ten sekret jest skryty tak głęboko, że nie prędko wpadniecie na właściwy trop. I bardzo dobrze, ponieważ to jeszcze bardziej scala nas z tą historią. Dzięki temu lektura tej książki jest doskonałym czasem na odprężenie i zrelaksowanie się.

Nie da się ukryć, że Liane Moriarty porwała mnie w poznanie tajemniczej historii rodziny Delaneyów. Joy i Stan tworzą idealną rodzinę. Wychowali czwórkę dzieci. Prowadzą jedną z najsłynniejszych szkół tenisowych w Australii. Wszystko wydaje się doskonałe, wręcz krystaliczne. Niestety pojawi się rysa, która zmusza nas do zadania wielu niewygodnych pytań. W momencie, gdy znika Joy w naszej głowie pojawi się obraz zniekształcający doskonały wizerunek Delaneyów.

Dlaczego Joy zniknęła? Jaki związek z jej zniknięciem ma zagadkowa wiadomość pozostawiona przez kobietę? Co łączy tę sprawę z pojawieniem się tajemniczej nieznajomej, która rok przed wydarzeniem zapukała do domu państwa Delaneyów? Wreszcie jaki sekret skrywa Stan? Czy to on stoi za zniknięciem Joy? Dlaczego spokój rodziny został zmącony?

Pewne jest to, że pojawiające się w naszej głowie pytania nie pozwalają oderwać się od lektury.

Liane Moriarty uświadamia nam, że nie ma idealnych rodzin. Każda skrywa jakąś tajemnicę. Nawet pod fasadą doskonałości. Poznając historię Delaneyów możemy odnieść wrażenie, że im bardziej wydaje nam się ona doskonała, tym bardziej mroczne sekrety skrywa.

Niedaleko pada jabłko to powieść, która skradła moje serce. A Liane Moriarty ponownie przekonała mnie, że jej twórczość jest warta polecenia. Doskonałe pióro, mocne i wyraziste historie, a zarazem lekkość w prowadzeniu fabuły sprawiają, że historia tworzona przez autorkę wpada w pamięć, sprawiając, że lektura jej książek jest prawdziwą czytelniczą ucztą. Myślę, że ta książka jest doskonałym materiałem na film. Autorka ciekawie połączyła thriller z elementami komediowymi. Niedaleko pada jabłko to historia, w którą wpadniecie bez reszty. Przepadam za takimi powieściami. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć