ebook Gasnące światło
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 10)

Gasnące światło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.02
Audiobook - najniższa cena: 30.13
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
25.43 zł Lub 22.89 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
29.00 zł
33.90 zł
21.02 zł
25.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Hanna Greń serwuje wielbicielom literatury kryminalnej kolejną powieść, w której zło i dobro stają ze sobą w szranki, a przeszłość nie chce odejść w zapomnienie. Listopadowa noc. „Ta dziewczyna nie ma prawa żyć!”, usłyszało skulone ze strachu dziecko. Mimo tej przerażającej zapowiedzi ośmiolatce udało się uniknąć śmierci. Dostała nową tożsamość i nowy dom. Jednak strach miał nigdy jej nie opuścić. Morderców rodziców Amelii nie udało się odnaleźć…

Tego, kto przeszedł przez najgęstszy mrok, nie przerazi żadna ciemność…

Osiemnaście lat później koszmar powraca. Już nie w postaci towarzyszących Amelii lęków, a jako rzeczywiste zagrożenie. Od teraz ani ona, ani jej bliscy nie są bezpieczni. Mordercy zamierzają zrealizować groźbę sprzed lat.
Kim są i jakie zagrożenie stanowi dla nich kobieta?

Ebook „Gasnące światło” to opowieść o przeszłości, naznaczającej nawet tych, którzy nie są jej częścią.

O e-booku Gasnące światło blogerzy napisali: 

Hanna Greń doskonale dawkuje emocje. Odkrywa kolejne strony tej mrocznej historii. Nasza ciekawość podsycana jest kolejnymi elementami. To, co podziwiam w twórczości autorki, to lekkość pióra, a także łączenie napięcia z warstwą obyczajową. Gasnące światło to thriller, który zaspokoi apetyty miłośników. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Mamy tutaj tajemnicę z przeszłości, tajemnicę z teraźniejszości, obsesję, chęć zemsty, do tego niebanalne postacie drugoplanowe i epizodyczne - całość układa się zgrabnie we wciągającą lekturę, angażującą czytelnika już od pierwszych stron. - Zakatek czytelniczy - Malwina

Gasnące światło od Hanna Greń możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Króluje u mnie polska literatura, a Hania Greń jest jedną z tych autorek, po której książki sięgam w zasadzie bez zastanowienia, choć jeszcze nieco do nadrobienia mi zostało z twórczości autorki. Nie będę zatem owijać w bawełnę - jej najnowsza książka to kolejny strzał w dziesiątkę i pomimo że czuję, iż jest to historia jednotomowa, mam nadzieję, że pewne wątki zostaną kiedyś jeszcze przez autorkę pociągnięte.

Opis, jak na to, co się dzieje w tej historii i jak bardzo autorka popuściła wodze wyobraźni, jest mocno lakoniczny. Otóż 8-letnia Amelia jest świadkiem zabójstwa swoich rodziców. "Ta dziewczyna nie ma prawa żyć!". To wydarzenie i te słowa kładą cień na całe przyszłe życie Amelii, a 18 lat później koszmar powraca, a lęki zmieniają się w realne zagrożenie.

Za każdym razem, gdy czytam książki autorki, jestem pod wrażeniem, jak umiejętnie buduje każdą kolejną historię na ludzkich słabościach. Autorka świetnie ukazuje psychologiczne studium czlowieka, zło, jakie może się w nim zrodzić i ewoluować. Do tego dochodzi kilka perspektyw i czytelnik sam próbuje rozwikłać zagadkę, razem z głównymi bohaterami, którzy - jak już zdążyła nas autorka przyzwyczaić - są nietuzinkowi i charakterni. Mamy tutaj tajemnicę z przeszłości, tajemnicę z teraźniejszości, obsesję, chęć zemsty, do tego niebanalne postacie drugoplanowe i epizodyczne - całość układa się zgrabnie we wciągającą lekturę, angażującą czytelnika już od pierwszych stron.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Hanna Greń należy do ścisłej czołówki moich ulubionych autorek. Gasnące światło to książka, którą możecie brać w ciemno. Nawet jeśli nie mieliście przyjemności czytania wcześniejszych. A jeśli czytaliście, to możecie być pewni, że pisarka ponownie zachwyca stworzoną historią oraz sposobem jej poprowadzenia.

Gasnące światło to doskonała kompilacja thrillera z elementami obyczajowymi. To opowieść o tym, jak bardzo macki dawnych wydarzeń odbijają się na teraźniejszości. Warto zapalić się do lektury tej książki. Ona rozpali w Was żądzę czytania. Ja przepadłem. Dodam więcej – przepadam za twórczością Hanny Greń.

Pewnej listopadowej nocy spokój rodziny Butkiewiczów zostaje zakłócony. Dwóch mężczyzn włamuje się do ich mieszkania. Co najgorsze małżeństwo zostaje zamordowane. Jedynie ośmioletniej Amelii udaje się schronić między kuchennymi szafkami. Niestety organy ścigania nie zdołały schwytać morderców. Dlatego też życie Amelii jest w niebezpieczeństwie. Otrzymuje nową tożsamość. Zamieszkuje w nowym domu. To ma uchronić ją przed niebezpieczeństwem. Co gorsze po osiemnastu latach koszmar powraca. Mordercy zrobią wszystko, aby zabić dziewczynę.

Hanna Greń doskonale dawkuje emocje. Odkrywa kolejne strony tej mrocznej historii. Nasza ciekawość podsycana jest kolejnymi elementami. To, co podziwiam w twórczości autorki, to lekkość pióra, a także łączenie napięcia z warstwą obyczajową. Gasnące światło to thriller, który zaspokoi apetyty miłośników. Z zaciekawieniem będziecie śledzić kolejne losy Amelii, która będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości. A zakończenie tej historii sprawi, że przy odkładaniu książki będziecie przecierać oczy, starając się utrzymać równowagę. Tę psychiczną i fizyczną.

Jeśli szukacie mocnych wrażeń, to najnowsza książka Hanny Greń jest tą, która w pełni Wam to zapewni.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć