ebook Pamiętniki Fenka. Kamperem przez UK - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Pamiętniki Fenka. Kamperem przez UK - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w tym tygodniu
Audiobook - najniższa cena: 28.62
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
28.62 zł Lub 25.76 zł
34.90 zł
28.70 zł
34.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

 UK, Wielka Brytania, a w zasadzie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej to miejsce, od którego Fenek z rodziną rozpoczął zwiedzanie krajów europejskich. W jego skład zalicza się Anglię, Walię i Szkocję położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandię Północną leżącą w północnej części wyspy Irlandii. Ta książka w interesujący sposób odkrywa piękno tego złożonego kraju. 

Pamiętniki Fenka to seria niezwykłych przewodników. W nich przygoda przenika przez atrakcje, kulturę i historię wspaniałych miejsc, które zapragniesz odwiedzić. Do tej serii zaliczamy wszystkie książki opisujące kamperowe podróże Fenka i jego rodziny.

Co Cię spotka podczas zwiedzania Wielkiej Brytanii?

1. W londyńskiej mgle 

Rodzina Fenka zjada prawdziwe, angielskie śniadanie, co daje im ekstra energię na krzyki we mgle i wspinanie się po linach okrętowych. Zwiedzają herbaciany kliper Cutty Sark. W tym rozdziale poznasz nowe pojęcia m.in.: kliper, suchy dok, olinowanie.

2. W odwiedzinach u Szekspira 

Spacer ulicami miasta Stratford prowadzi nas do domu, w którym urodził się William Szekspir. Mama opowiada historię Romea i Julii, Fenek z Fenią odgrywają wybrane sceny z „Romea i Julii”, a sok pomidorowy leje się obficie.  Nowe pojęcia: cykuta, rapier.

3. Bristolskie balony 

Festiwal balonów w Bristolu skłania rodzinę do lotu prawdziwym balonem. Wspinają się na wieżę Cabota i karmią w parku oswojone wiewiórki.  Nowe pojęcia: baloniarstwo.

4. Wizyta w kornwalijskim raju 

Rodzina Fenka przedziera się przez dżunglę. Tropi ich lew, który okazuje się całkiem niegroźny, za to świetnie bawi się w berka.  Nowe pojęcia: biom wilgotny i suchy.

5. Pod górę i w dół

Czy wejście na najwyższy szczyt parku narodowego – Snowdon sprawia dzieciom trudność? Fenia zostaje autorką pamiątkowych pocztówek, a Fenek – zadania domowego, którym jednak handlować się nie da. Nowe pojęcia: rodzaje i oznaczenia ołówków: H – hard, B-black i HB – uniwersalny.

6. Trening drużyny Robin Hooda.

Zwiedzanie Nottingham (zamek, ogród zamkowy) oraz spacer po lesie Sherwood, gdzie Fenki przechodzą trening drużyny Robin Hooda. Kim mama postanawia zostać? Nowe pojęcia: szeryf, łucznictwo.

7. Słodkie i czarodziejskie zakamarki Edynburga 

Spacer po mieście z wizytą w „Camera Obscura and World of Illusions” daje niezapomniane wrażenia. Rodzina odwiedza Fudge Kitchen. Czy ból zębów przerwie Fenkowi zwiedzanie? Nowe pojęcia: camera obscura, tartan, nadwrażliwość zębów.

8. Zamkowe spotkanie klanu Fenków 

Czas na Szkocję i spotkanie Fenków z krową rasy highland w drodze na zjazd klanu Fenków w hotelu Castle Stuart koło Inverness. Jak skończy się zabawa w chowanego w zamku?  Nowe pojęcia w rozdziale: astronomia, galaktyka – klan, język szkocki gaelicki.

9. Zasadzki irlandzkiego wybrzeża 

Fenek pokonuje strach na wiszącym moście, a następnie próbuje spacerować po wyjątkowo śliskiej Grobli Olbrzyma. Poznaj legendę jej powstania. Nowe pojęcia: trekking, grobla, bazalt, sześciokąt, most wiszący.

10. Wizyta w rzymskiej wannie 

Rodzina zwiedza starożytne termy rzymskie w miejscowości Bath, w których obowiązuje bolesny zakaz kąpieli. Dlaczego? Nowe pojęcia: termy, hologram, kraul.

11. Piłkarski taniec i misiowe rozgrywki 

Zwiedzanie stadionu Liverpool FC – Anfield – muzeum i sklepu klubowego i sportowy taniec Fenka. Mama koncertuje w polskiej szkole a dzieci grają w grę „Mis Wojtek”. Poznaj również historię prawdziwego misia Wojtka, na podstawie, której powstała gra. Nowe pojęcia: rękawice bramkarskie.

12. Dzika Anglia 

Park Narodowy Dartmoor, wąwóz Lydford Gorge  skrywa wiele urokliwych miejsc. Rodzinna wędrówka wąwozem ku wodospadom trasą stromą i bardzo mokrą przez wodospad Biała Dama oraz Diabelski Kocioł. Kogo uratowała rodzina Fenka w herbaciarni i kto odwiedził ich w kamperze? Nowe pojęcia: wrzosowisko, wąwóz.

Seria książek Pamiętniki Fenka

Szukaj kolejnych Pamiętników Fenka. Z tej serii (Pamiętniki Fenka) ukazały się książki: Kamperem przez Polskę, Ukrainę i już wkrótce Kamperem przez Litwę, Niemcy, Węgry, Czechy i Słowację.

Przygody Fenka

Dla młodszych dzieci szukaj Przygód Fenka – wspaniałe książki kształtujące osobowość dziecka. 

Pamiętniki Fenka. Kamperem przez UK - audiobook od Anna Jurczyńska możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć