ebook Życie Violette
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 20693)

Życie Violette
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.31
Audiobook - najniższa cena: 25.14
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
39.90 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
25.74 zł Lub 23.17 zł
27.89 zł Lub 25.10 zł
33.90 zł
35.90 zł
22.31 zł
33.37 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Francuski bestseller, który podbija serca czytelników w innych krajach. Bajkowe krajobrazy Burgundii, opowieści o życiu snute na cmentarzu, śmiech i łzy, które mieszają się z pachnącą kawą. Ebook „Życie Violette” Valerie Perrin to fabuła, która jest wielką pochwałą radości z małych rzeczy.

• Ponad 750 tysięcy sprzedanych egzemplarzy
• Najlepiej sprzedająca się książka we Włoszech w 2020 roku
• Prawa sprzedano do 22 krajów

Życie i jego różne odcienie.
I niezłomna wiara w szczęście. Mimo wszystko.

Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która chce na nowo rozkwitnąć – jak kwiaty, którym zmieniono wodę.

Podobnie jak one, Violette spędza całe dnie na cmentarzu, doglądając go. Porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… I stara się pocieszyć odwiedzających go żałobników. Wiele już usłyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. Sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął… Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie.

Ebook „Życie Violette” to wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w zwykłym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości.

Autorka, Valérie Perrin, jest francuską fotografką i scenarzystką, współpracowniczką i życiową partnerką reżysera Claude’a Leloucha.

Rekomendacje e-booka Życie Violette:

„Książka Valérie Perrin to samo dobro” – „Elle”

„Ta powieść to wielkie zauroczenie. Jest wspaniała, choć ściska serce” – C’est au programme

„Czerń i biel, śmiech i łzy – Valérie Perrin trafia w sedno” – „Lire Magazine”

„Wielkie oklaski dla Valérie Perrin. Wierzcie nam, określenie «piorunująca» to za mało!” – „La Marseillaise”

„Ta powieść zapiera dech w piersiach” – „Unidivers”

O e-booku Życie Violette blogerzy napisali: 

Ta opowieść ma szansę podźwignąć Cię z niemocy, dać nadzieję, wskazać kierunek, dodać siły. Jeśli jesteś w nie najlepszym momencie swojego życia, spróbuj się z nią zaprzyjaźnić. Jest ryzyko, że wylejesz przy niej morze łez, ale wyjdziesz oczyszczony po czubki palców. Cudna powieść! - Kasia Sosnowicz- SieCzyta

Życie Violette od Valerie Perrin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Choć akcja tej powieści w dużej mierze toczy się na cmentarzu, próżno by szukać historii, która mocniej niż Życie Violette dotykałaby życia właśnie.

Księga życia to najważniejsza księga, której nie można ani zamknąć, ani otworzyć, kiedy się chce; chciałoby się wrócić do ulubionych fragmentów, a tu pod palcami już pojawia się strona, na której przychodzi śmierć.

Violette jest dozorczynią cmentarza. W maleńkiej stróżówce prowadzi życie spokojne, ale pełne bolesnych wspomnień. Karmi koty, hoduje kwiaty, robi zapiski z pogrzebów, a gdy trzeba – leczy zranione dusze. I wciąż walczy o siebie. Bo nawet w najmroczniejszym i najsmutniejszym miejscu na świecie można prawdziwie rozkwitnąć.

Co ciekawego i budującego może się dziać na cmentarzu, na którym życie dawno przecież umarło, a jego jedynymi gośćmi są przepełnieni tęsknotą żałobnicy i bezpańskie koty? Velérie Perrin moim zdaniem dokonała w tej kwestii cudu. Tchnęła ducha w każdą nagrobną płytę, odświeżyła literkę po literce na pokrytej patyną steli, oddała głos tym, którzy zamilkli na wieki.

Życie Violette to opowieść o trudach egzystencji i ciągłym podnoszeniu się z kolan. Dotykająca bardzo bolesnych spraw, ale będąca jednocześnie plastrem na rany, które wciąż nie potrafią się zabliźnić. Violette doświadczyła w życiu kilku naprawdę ciężkich chwil. Jej pozbawione miłości dzieciństwo zaowocowało serią tragicznych wyborów, z których nie mogła się później wycofać. Desperacko szukając bliskości, skazała samą siebie. A im głośniej tykał jej biologiczny zegar, tym bardziej oplatał ją sznur z pogardy, odrzucenia, bycia zawsze jedynie w tle. Dopiero praca cmentarnej stróżki paradoksalnie tchnęła w nią życie. To właśnie tam odnalazła sens istnienia…

Perrin ma wielki talent do snucia opowieści, do grzebania w ludzkiej psychice i rozkładania na czynniki pierwsze wszystkich znaczeń. Co prawda pod koniec powieści wałkowanie pewnego tematu trochę mnie umęczyło, gdy jednak poznałam finał tej historii, zrozumiałam, że to też było po coś. Bo w tej powieści nie ma przypadkowych słów czy zdarzeń. Wszystko układa się w poruszającą sieć zależności człowieka od człowieka i człowieka od natury.

Jeśli tak szybko przechodzimy przez życie, to chociaż siejmy po drodze kwiaty. I Życie Violette właśnie jest takim kwiatem. Myślę, że ta opowieść ma szansę podźwignąć Cię z niemocy, dać nadzieję, wskazać kierunek, dodać siły. Jeśli jesteś w nie najlepszym momencie swojego życia, spróbuj się z nią zaprzyjaźnić. Jest ryzyko, że wylejesz przy niej morze łez, ale wyjdziesz oczyszczony po czubki palców.

Cudna powieść!

Ocena: 5+/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć