ebook Heartstopper: Tom 3
4.61 / 5.00 (liczba ocen: 123074)

Heartstopper: Tom 3
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.50
wciąż za drogo?
16.50 zł
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
19.50 zł Lub 17.55 zł
23.90 zł
24.00 zł Lub 21.60 zł
19.12 zł
19.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzeci tom cyklu powieści graficznych o miłości Charliego i Nicka. Komiks, który wielu młodym ludziom pozwala pokonać rozterki i zaakceptować siebie. Charlie i Nick tworzą szczęśliwą parę, ale wciąż boją się o to, co powiedzą inni. Bo każda miłość potrzebuje wsparcia, żeby rozkwitnąć…

Trzeci tom cyklu Heartstopper opowiada o skomplikowanym procesie „wychodzenia z szafy”.

Charlie i Nick są ze sobą szczęśliwi, ale nie potrafią cieszyć się sobą tak do końca, dopóki nie są szczerzy ze swoimi bliskimi i dopóki wciąż jest w nich lęk przed odrzuceniem i brakiem zrozumienia ze strony innych ludzi.
Choć rodzina Charliego i mama Nicka już o wszystkim wiedzą, w ich życiu wciąż są osoby im nieprzychylne – jak Harry czy brat Nicka – lub takie, którym chłopcy z różnych powodów boją się zdradzić swój sekret, jak Tao. Nie oni jedni wiele się o sobie dowiedzą podczas szkolnej wycieczki do Paryża – w tym tomie śledzimy też relacje par ich przyjaciół: Tao i Elle czy Tary i Darcy.

Ośmioodcinkowy serial Netflixa na podstawie pierwszego tomu Heartstoppera w przygotowaniu!
Emisja 1. sezonu (8 odcinków) w czerwcu 2022!

Rekomendacje e-booka Heartstopper: Tom 3:

„Jestem przekonana, że lektura cyklu «Heartstopper» wielu młodym ludziom dała poczucie, że nie są sami, a ich problemy nie są końcem świata, tylko przeszkodzą do pokonania” – Maja Heban, Noizz.pl

„Nie dziwię się, że «Heartstopper» stał się takim fenomenem. W swej prostocie pokazuje nie tylko, że każdy zasługuje na szacunek, ale jest też powieścią, która powinna być tzw. must read dla każdego młodego czytelnika odkrywającego siebie. Ale tak naprawdę to historia pełna ciepła, zrozumienia i miłości, idealna dla każdego czytelnika, niezależnie od wieku” – Natalia Zoń, poinformowani.pl

O e-booku Heartstopper: Tom 3 blogerzy napisali: 

Od pierwszej strony zostałam na nowo wciągnięta w historię Nicka i Charliego, a każda kolejna sprawiała, że moja miłość do tych bohaterów rosła coraz bardziej. Nic więc dziwnego, że pochłonęłam ten tom w ekspresowym tempie i no cóż... Tom ten zdobył moje serce i raczej się to nie zmieni z czasem. Czekam już na kolejny. - Inthefuturelondon - Natalia Świętonowska

Heartstopper: Tom 3 od Alice Oseman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Od momentu, gdy skończyłam drugi tom serii Heartstopper, minął już jakiś czas, jednak w mojej pamięci wciąż goszczą Charlie i Nick. Oczywiście, jak na miłośniczkę ich historii przystało, nie mogłam doczekać się premiery kolejnego tomu. Ten na szczęście znalazł się już w moich rękach, a ja mogę opowiedzieć Wam o swoich wrażeniach po jego lekturze. Czy było lepiej, gorzej? Tego dowiecie się właśnie z tej opinii.

Relacja Nicka i Charliego zaczyna nabierać rumieńców. Obaj chłopcy nie chcą się już dłużej kryć ze swoim związkiem, jednak nie wiedzą, w jaki sposób powiedzieć o tym swoim przyjaciołom i innym bliskim. Wciąż tkwi w nich strach przed odrzuceniem i jawną nienawiścią ze strony innych. Dzięki szkolnej wycieczce do Paryża chłopcy będą mogli dowiedzieć się o sobie naprawdę wiele cennych informacji, a co ciekawe – nie tylko oni, ponieważ uwaga czytelników zostanie skierowana również na Tao i Elle oraz Tarę i Darcy.

Powiem Wam od razu na wstępie i szczerze, że ten tom jest zdecydowanie najlepszy z całej serii, w moim odczuciu. Od pierwszej strony zostałam na nowo wciągnięta w historię Nicka i Charliego, a każda kolejna sprawiała, że moja miłość do tych bohaterów rosła coraz bardziej. Nic więc dziwnego, że pochłonęłam ten tom w ekspresowym tempie i no cóż... Czekam już na kolejny.

O głównych bohaterach tym razem opowiem niewiele, ponieważ tak samo, jak w poprzednich częściach, bardzo ich lubię i równie mocno kibicuję ich relacji. Uwagę chciałabym zwrócić na pozostałych bohaterów, których Alice Oseman postanowiła szerzej przedstawić. Przede wszystkim Tao, który w poprzednich częściach dość często budził raczej moją irytację i brak zrozumienia, tutaj okazał się chłopakiem, który jest skryty i nieśmiały, a jednocześnie drzemie w nim olbrzymi potencjał i ogromne serce. Powiem szczerze, że tutaj udało mu się zdobyć moją sympatię i patrzę na niego zupełnie inaczej. Jeśli chodzi o Elle, Darcy i Tarę, to z nimi również poczułam silniejszą więź sympatii. Choć wciąż jest ich jak dla mnie dość mało, to jednak cieszę się, że autorka przedstawiła je tutaj w szerszym kontekście. Mam również nadzieję na to, że w następnej części będzie ich jeszcze więcej.

Tom ten zdobył moje serce i raczej się to nie zmieni z czasem. Alice Oseman porusza tutaj bardzo ważne tematy, które są związane już nie tylko z wychodzeniem z szafy i określaniem swojej orientacji seksualnej, ale pojawia się również wątek samookaleczenia, zaburzeń odżywiania i poszukiwania własnego ja w znacznie szerszym aspekcie. Zdecydowanie ta część zawiera kilka elementów, które mogą niektórych striggerować, więc lojalnie tutaj ostrzegam, że pojawiają się takie wątki.

No ale, podsumowując już moje słowa - gorąco polecam Wam ten tom, ale nie tylko, bo poprzednie również warto znać. Cała ta historia wyjątkowo do mnie trafia i odczuwam wdzięczność za to, że mogłam ją poznać. Jeśli nieobce Wam komiksy i inne powieści graficzne, a dodatkowo lubicie romanse z wątkiem LGBT+, to koniecznie musicie poznać serię Heartstopper

Ocena: 6/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć