ebook Agáta
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 56)

Agáta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 18.40
wciąż za drogo?
24.09 złpremium: 12.95 zł Lub 12.95 zł
18.40 zł Lub 16.56 zł
18.90 zł
25.90 zł
25.90 zł Lub 23.31 zł
19.90 zł
21.30 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Po lekturze ebooka «Agáta» Denisy Fulmekovej myślę o ostrym słońcu, które padało na udręczoną i poniżoną bohaterkę, gdy w maju 1624 roku dopełnił się jej los. Myślę jeszcze o krzywdzie, której nie sposób wybaczyć, i o żalu, że się nie odstanie. Denisa Fulmeková w oszczędny, niemal kronikarski sposób opisuje losy Agáty oskarżonej o czary. Pokazuje, jak działa mechanizm władzy i przemocy wobec kobiet, a także pozornie nieszkodliwe rzucanie oszczerstw. Fulmeková tworzy zimny, surowy świat, w którym potrzeba miłości, bliskości i bezpieczeństwa nigdy nie zostanie zaspokojona. Agáta – tak jak przez całe życie – w sądnym dniu była sama. Współczucie i zrozumienie natomiast płynie tylko z jednej strony – od czytelnika” – Urszula Honek

O Salem, dzięki książkom i filmom wiemy sporo. A co wiemy o słowackich Podunajskich Biskupicach, w których mieszkała Agáta?

Denisa Fulmeková przynosi opowieść ze słowiańskiego podwórka, opowieść z czasów, gdy kobiety praktykujące ziołolecznictwo, przygotowujące zdrowotne nalewki i napary, lub po prostu kobiety niezamężne były surowo dyscyplinowane i okrutnie karane.

Rozgrywająca się w XVII wieku powieść porusza wciąż aktualne kwestie lęku przed kobietami, ich siłą, wiedzą i samodzielnością. Oszczędna w środkach Agáta to smutna i przerażająca historia ubogiej zielarki skazanej na śmierć „za czary”. Opowieść, która, pomimo tragicznego zakończenia, niesie nadzieję na wygraną w walce o prawo do ciała i życia kobiet.

O e-booku Agáta blogerzy napisali: 

Denisa Fulmeková w Agacie opowiedziała wiecznie aktualną historię o ludzkiej samotności, niesprawiedliwości, zawiści, chciwości, dwulicowości, ostracyzmie, o ludziach, w sercach których skrywa się zło. Bardzo przejmująca. - Cuddle up with a good book - Marta Pyznar

Agáta od Denisa Fulmeková możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tytułowa bohaterka Agatá mieszka w Pysekach niedaleko Preszburga (dzisiejszej Bratysławy) jest mężatką, ale jest samotna. Zna się na ziołolecznictwie i pomaga ludziom.
Jednak jej naiwność i wiara w dobre serce drugiego człowieka przysporzy jej tylko ból i cierpienie.

Mieszkańcy wioski bowiem wierzą, że jeśli Agatá potrafi leczyć, to umie też rzucać uroki i zna się na czarach, więc to ona jest winna wszelkim niepowodzeniom i nieszczęściom, które dotykają mieszkańców wioski.

Największą i jedyną wadą tej książki jest jej objętość, Agatá jest stanowczo za krótka.

Denisa Fulmeková w Agacie opowiedziała wiecznie aktualną historię o ludzkiej samotności, niesprawiedliwości, zawiści, chciwości, dwulicowości, ostracyzmie, o ludziach, w sercach których skrywa się zło. Bardzo przejmująca.
Polecam.

Ocena: 5/6
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć