ebook Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Ukrainę - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 0)

Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Ukrainę - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 24.50
Audiobook - najniższa cena: 32.36
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
32.36 zł Lub 29.12 zł
34.90 zł
34.90 zł
34.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ukraina - była i będzie piękna. Kamperem przez Ukrainę to kolejna książka z serii Pamiętniki Fenka, w której Fenek podróżuje i zwiedza różne kraje, w których przeżywa wyjątkowe przygody. 

Pamiętniki Fenka to nie są zwykłe przewodniki. W nich przygoda przenika przez atrakcje, kulturę i historię wspaniałych miejsc, które zapragniesz odwiedzić.

Co spotka Cię podczas zwiedzania Ukrainy?

Lwowska szkoła matematyczna

Fenek z rodzicami i Fenią podziwiają Lwów z wieży ratuszowej, a następnie wędrują szlakiem kamienic na rynku i ich niezwykłych historii. W restauracji „Szkockiej” Fenkowi udaje się wpaść na sposób rozwiązania trudnego zadania z matematyki. Może to dzięki poznaniu opowieści taty o wybitnych matematykach, którzy tu niegdyś bywali? W tym rozdziale poznasz nowe pojęcia m.in.: geometria i Księga Szkocka.

Alfabet w zamku

W Użhorodzie zwiedzają zamek (Zakarpackie Muzeum Krajoznawcze), a Fenia z mamą również skansen (Zakarpackie Muzeum Architektury Ludowej). Fenek jest zajęty przede wszystkim rozszyfrowywaniem alfabetu ukraińskiego. Kim okaże się przypadkowo poznana turystka? Nowe pojęcia: cyrylica, uzwar, banosz.

Tańce, hulanki i swawole w Kołomyi (i nie tylko)

W Kołomyi  rodzina Fenka wchodzi do wnętrza wielkiej pisanki, a potem zwiedzają Muzeum Huculszczyzny i Pokucia. Po udanym włamaniu trafiają na jarmark w Kosowie z tradycyjnymi huculskimi strojami, tańcami i śpiewem.  Nowe pojęcia: kilim, kołomyjka.

Czarnohora w siodle

Szlaki Czarnohory zapraszają naszą rodzinę Fenka. Nasi przyjaciele jadą przez góry na huculskich konikach. Mądra Rusałka ratuje Fenię przed katastrofą. Jaką? Nowe pojęcia: obserwatorium astronomiczne i meteorologiczne, chrapy.

Podolskie drogi

Rodzina wyrusza także na wyprawę wzdłuż rzeki Dniestr, podziwiają jary, wodospady i ruiny dawnych twierdz. Na drodze spotykają rozmaite zwierzęta, nie zawsze przyjaźnie nastawione. Czy podolskie drogi okażą się dla nich bezpieczne? Nowe pojęcia: dron, wieża bramna, koszary, kolory ukraińskiej flagi

Lot nad twierdzą.

W Kamieńcu Podolskim nasza rodzina namacalnie dotyka historii. Mama opowiada dzieciom o obronie Kamieńca Podolskiego w książce „Pan Wołodyjowski” Henryka Sienkiewicza. Czy prawdziwa historia, która się tu rozegrała, była taka sama jak w Trylogii? Nowe pojęcia: pięściak, skrobak – nazwy krzemiennych narzędzi

Nauka nad Ikwą

W Krzemieńcu, w drodze na Górę Bony (Zamkową) Fenek zakłada kolekcję krzemieni i uczy posługiwać się nimi, jak człowiek pierwotny. Dlaczego Fenek nabiera ochoty chodzenia  do szkoły? Nowe pojęcia: pięściak, skrobak .

Spotkanie z gwiazdami

Podążając za marzeniami taty rodzina zapuszcza się w dzikie, górskie ostępy Wierchowińskiego Parku Narodowego. Wędrują wzdłuż Czarnego Czeremoszu, przez lasy i połoniny. Nocują w chacie drwala podziwiając rozgwieżdżone niebo. Dlaczego mama upadła i w jaki sposób wydostali się z Parku z ranną mamą?  Nowe pojęcia w rozdziale: astronomia, galaktyka – Droga Mleczna, smog świetlny.

W złotym mieście

Kijów jest kolejnym miastem odwiedzanym przez rodzinę Fenka. Pomnik matki Ojczyzny i Majdan pozostawiają niezatarte wrażenie, ale najciekawiej okazuje się w cerkwi. Mama poucza Fenka i Fenię, jak zachowywać się w cerkwi. Co przydarzyło się Feni w Cerkwi i jakie to wywołało konsekwencje?  Nowe pojęcia: ikonostas, majdan

Kozacka sława

Kamper przejeżdża przez zaporę na Dnieprze w Zaporożu. Tuż po przekroczeniu zapory tata Fenka pomaga jednemu panu w naprawie zaporożca. Gdzie zaprosi rodzinę egzotyczny kierowca z oswojonym krukiem? Nowe pojęcia: Kozacy, szarawary, Zaporożec, sicz, pielmieni, warieniki, bliny, czajka, chadzka

Uczta dla ciała i ducha

Rodzina spaceruje po Odessie podziwiając klasycystyczną architekturę i Morze Czarne. Przy okazji zwiedzania warto byłoby coś zjeść. Każda nowa potrawa wzbudza emocje, ale Fenek tęskni za… Za czym? Nowe pojęcia: klasycyzm, mule, byczki, gubernator miasta

Z wizytą u chana

Fenek z rodziną zwiedza pałac chanów krymskich w Bakczysaraju. Jego zakamarki okazują się bardzo tajemnicze, chodź niestety Fenia z mamą nie mogą wejść do meczetu. Jakie inne miejsce poznali gdzie Fenek nie może wejść? Nowe pojęcia: chan, harem, minbar, michrab.

Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Ukrainę - audiobook od Anna Jurczyńska możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć