ebook Uciekinierka i ułan
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 30)

Uciekinierka i ułan
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Lira
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 22.85
wciąż za drogo?
19.90 zł
21.00 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
20.34 zł
20.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rozgrywki i intrygi na zapleczu wielkiej historii, afera szpiegowska i dwoje uwikłanych w nią młodych ludzi... Joanna Wtulich, autorka bestsellerowej „Trylogii Lwowskiej”, tym razem wraca do swoich Czytelniczek i Czytelników z pełną rozmachu „Sagą Napoleońską”.

Czasy kampanii napoleońskiej w Prusach Wschodnich.

Émilie de Berier, tajemnicza Francuzka, szantażowana przez politycznych wrogów z Polski, pragnie odzyskać porwaną córkę. Lekkoduch pułkownik Antoni Podolski, dziedzic rodzinnego majątku, szuka szpiega, który wykradł dokumenty francuskiemu generałowi. Jego i Émilie łączy wspólna podróż do Warszawy zajętej przez Wielką Armię Napoleona. Choć nie pałają do siebie sympatią, ich ścieżki nieustannie się krzyżują. Szukając pomocy u księcia Józefa Poniatowskiego, obydwoje zostają wplątani w wir wielkiej polityki. Tymczasem Warszawa odbita z rąk Rosjan bawi się na balach i hucznie świętuje przybycie Cesarza.

Czy tych dwoje może połączyć coś więcej?
Czy mogą sobie pozwolić na uczucia?
Czy pokonają wszystkie przeszkody, jakie na ich drodze postawi los?

O e-booku Uciekinierka i ułan blogerzy napisali: 

Intrygujący spektakl pełen hardej namiętności! Uciekinierka i ułan to nic innego, jak pięknie poprowadzony romans historyczny o charakterze szpiegowsko-przygodowym. Historia nadzwyczaj efektowna, swoista i fascynująca, ale też zadziorna, tajemnicza i zaskakująca. -  Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Uciekinierka i ułan od Joanna Wtulich możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Epoka napoleońska to nie lada gradka dla miłośników powieści kostiumowych. Buńczuczne przemarsze wojsk ekscytują i skutecznie przyciągają uwagę, ale nietrudno zaważyć, że często stanowią jedynie tło dla bardziej obyczajowej części fabularnej. I właśnie taką historię, wyraźnie uformowaną na kształt romansu historycznego, proponuje czytelnikom Joanna Wtulich, w niezwykle emocjonującym tytule Uciekinierka i ułan.

Już sam tytuł podpowiada, że odbiorca ma do czynienia z romansem kostiumowym o mocno przygodowym charakterze. I to właśnie niezapowiedziane uczucie między jawnie przebierającym w kobietach dziedzicem Antonim Podolskim oraz tajemniczą i zaskakująco odważną Francuską Émilie, determinuje całą ścieżkę fabularną. Historia ta ekscytuje, zabierając czytelnika w świat szalonych intryg, gwałtownych starć oraz niepokojąco porywczych scen, ale jednocześnie pozwala przeżyć niezapomniane chwile, poczuć rodzącą się między bohaterami namiętność, czy też uczestniczyć w emocjonujących spotkaniach na najwyższym szczeblu.

Na łamach powieści niejednokrotnie przewijają się znane nazwiska, mowa tu o księciu Józefie Poniatowskim, a nawet samym Napoleonie Bonaparte – nie ma wątpliwości, że to dzięki autentycznym postaciom historycznym, książka ta staje w odczuciu tak bardzo intrygująca, ciekawa i wiarygodna. Autorce świetnie udaje się oddać dziewiętnastowieczny klimat, nie zapomina też o panujących w nim zasadach oraz powiązaniach politycznych. Tą powieścią wyraźnie rządzą emocje oraz pokazy pięknych zmysłów, ale równie burzliwe okazują się niespodziewane zwroty akcji, stające się regularną zachętą do dalszej lektury. I chociaż można mieć obawy, że historia ta będzie aż nadto fantazyjna, może wręcz przerysowana, to nic bardziej mylnego – zarówno fabuła, jak i przeżycia bohaterów, w odczuciu zdają się być naprawdę żywe i przekonujące.

Intrygujący spektakl pełen hardej namiętności! Uciekinierka i ułan to nic innego, jak pięknie poprowadzony romans historyczny o charakterze szpiegowsko-przygodowym. Historia nadzwyczaj efektowna, swoista i fascynująca, ale też zadziorna, tajemnicza i zaskakująca. Konspiracyjna ucieczka, zakazane uczucie, niewyjaśnione szantaże i buntownicze zachowania – ta książka aż drży od dziewiętnastowiecznych emocji i jednocześnie stanowi zachęcający wstęp do rozpoczętej właśnie Sagi napoleońskiej.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć