ebook Mentalista
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 3905)

Mentalista
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.99
Audiobook - najniższa cena: 41.10
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
25.99 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
33.90 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
32.75 zł
32.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielki powrót Camilli Läckberg, autorki kultowego cyklu kryminalnego „Fjällbacka” z takimi bestsellerami jak „Kamieniarz” czy „Fabrykantka aniołków”. Umieszczone w skrzyni zwłoki młodej kobiety przebitej mieczem to nietypowe wyzwanie dla sztokholmskiej policji. Inspektor Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera – mentalistę, eksperta od mowy ciała i świata iluzji, by ustalić, czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem. Mrok domysłów, mylne tropy i poszlaki – dokąd to wszystko zaprowadzi Minę Dabiri i jej pomocnika mentalistę?

Ebook „Mentalista” – pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa!

W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami.
Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem?
Inspektor Mina Dabiri, która prowadzi śledztwo, zwraca się z prośbą o pomoc do Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji.

Szybko ustalają, że ta sprawa jest podobna do wcześniejszej zbrodni. Wtedy staje się jasne, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę. Muszą go powstrzymać, zanim ofiar będzie więcej...

O e-booku Mentalista blogerzy napisali:

Mentalista to historia opracowana mistrzowsko, mocno przerażająca w opisie zbrodni, momentami wręcz szalona i niebezpieczna. Z pewnością intrygująca, efektowna i bezwzględnie pochłaniająca uwagę. I jeszcze ta iluzja, tak brutalnie obrana ze scenicznej magii! Takich kryminałów się nie zapomina! - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Ta powieść to nie tylko kryminał. To również przenikliwa analiza szwedzkiego społeczeństwa i ciekawa obserwacja ludzi, którzy w jakiś sposób różnią się od większościowej normy. Mentalista będzie was trzymać w napięciu aż do ostatnich stron. -  Autorski przewodnik kulturalny

Ten tytuł zdecydowanie trafia do mojej osobistej topki najlepszych kryminałów i z przyjemnością będę go polecać kolejnym czytelnikom. Mentalista to książka wciągająca, szokująca, a nawet w pewien sposób edukująca - jak dla mnie są to ogromne zalety. - Inthefuturelondon Natalia Świętonowska

Mentalista od Henrik Fexeus, Camilla Läckberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Definicja szaleństwa brzmi tak, że powtarzamy dokładnie to samo co wcześniej, wierząc, że teraz rezultat będzie inny niż poprzednim razem.
Za dużo tajemnic to nic dobrego. Kiedy ludzie sobie nie dowierzają, wszystko się może zawalić.
Twórczość Camilli Läckberg uwielbiam od lat i jej saga o Fjällbace towarzyszyła mi przez duży kawał czasu. Kiedy więc w moje ręce wpadł Mentalista, nie mogłam doczekać się momentu, gdy będę mogła zabrać się za tę lekturę. Traf chciał, że książka musiała swoje odczekać, co przyznaję z przykrością. Teraz jednak nadszedł ten upragniony przeze mnie moment, by podzielić się z Wami swoimi odczuciami po skończeniu tej pozycji. Czy okazała się ona czymś odkrywczym? Odpowiedź poniżej.

W samym centrum Sztokholmu ktoś znajduje skrzynię ze zwłokami młodej kobiety. Nikt nie ma pojęcia, kim jest denatka ani dlaczego znalazła się w tak nieciekawej sytuacji. Policja staje przed pytaniem: czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też działanie szczegółowo zaplanowane? Policjantka Mina Dabiri postanawia zwrócić się o pomoc do znanego i cenionego Vincenta Waldera – specjalisty od mowy ciała i iluzji. Oboje szybko dochodzą do wniosku, że sprawa ta przypomina wcześniej dokonaną zbrodnię... Czy oznacza to więc, że mają do czynienia z seryjnym mordercą?

Zaczynając tę powieść, nie wiedziałam do końca, czego mogę się po niej spodziewać. Samo nazwisko autorki mówiło mi wiele, jednak nie na tyle, bym na coś konkretnego mogła się nastawić. Pierwsze strony okazały się nie tyle szokujące, ile niesamowicie wciągające... i już wtedy wiedziałam, że przepadnę całkowicie w tej historii.

Główna bohaterka, Mina Dabiri jest postacią zdecydowanie przyciągającą wzrok i uwagę czytelnika. Kobieta ma swoje tajemnice (o których z jakiegoś powodu nie można nawet wspominać), a także ogromną manię na punkcie czystości i dezynfekcji. Tak, ten aspekt bywał dość irytujący, ale ludzie bywają różni i nie ma co się temu dziwić. Przy tej bohaterce jednak chciałabym zauważyć, że w niemal każdym kryminale pojawia się policjantka/policjant z obsesją jakimś punkcie lub z jakimś uzależnieniem - nie wmówicie mi, że jest inaczej. W każdym razie, Minę polubiłam za jej pewność siebie, a jednocześnie taką skromność (choć nie wiem, czy rzeczywiście mogę to nazwać w taki sposób). Uważam ją za bardzo ciekawie przedstawioną postać.

Vincent Walder z kolei okazał się bohaterem, który dla mnie stał się taką wisienką na tym całym torcie. Vincent jest zafiksowany na punkcie liczb i one właśnie przewijają się przez całą powieść - wiem, że nie brzmi to ekscytująco, ale uwierzcie, że takie właśnie jest. W pewien sposób zżyłam się z tą postacią i do końca książki moja uwaga skupiona była głównie na nim i jego sposobie rozumowania. Jego również uważam za świetnie wykreowaną postać i cieszę się, że to właśnie jego wprowadzono do tej historii.

Sama przedstawiona tutaj sprawa kryminalna od samego początku wydała mi się jednocześnie niesamowicie wciągająca, ale i przerażająca. Rozwiązanie jednak całkowicie mnie zaskoczyło i szczerze? Chyba nigdy nie spodziewałabym się takiego właśnie zakończenie, choć w istocie było ono logiczne i przemyślane. W powieści nie brakuje elementów i fragmentów, przy których trzeba skupić się bardziej - uważam, że działa to tylko i wyłącznie na korzyść całości. Nie brakuje tutaj i pewnej tajemnicy z przeszłości, a co za tym idzie i retrospekcji – tym, którzy tego nie lubią, może to przeszkadzać, choć faktem jest, że tych fragmentów nie ma za wiele.

Mentalista to rewelacyjny kryminał, który napisany został przez niesamowity duet – znana autorka kryminałów i najprawdziwszy mentalista. To nie mogło się nie udać, a przynajmniej ja tak to widzę. Ten tytuł zdecydowanie trafia do mojej osobistej topki najlepszych kryminałów i z przyjemnością będę go polecać kolejnym czytelnikom. Jest to książka wciągająca, szokująca, a nawet w pewien sposób edukująca - jak dla mnie są to ogromne zalety. Jeśli lubicie twórczość Camilli lub po prostu zaczytujecie się w szwedzkich kryminałach (lub ogólnie w tym gatunku), to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Mina Dabiri jest policjantką o specyficznych właściwościach umysłowych, ale jest dotknięta czymś w rodzaju nerwicy natręctw na tle mikrobów. Gdy policja stanęła wobec wyjątkowo dziwnego zabójstwa, Mina prosi o pomoc Vincenta Waldera. Vincent to mentalista. Ekspert od ludzkich zachowań, odgadywania myśli i przewidywania tego, co trudno przewidzieć. Ta dwójka bardzo dobrze się rozumie. Pewnie dlatego, że prócz przenikliwego umysłu Vincent również ma pewne zwyczaje dziwne dla większości ludzi.

Ta powieść to nie tylko kryminał. To również przenikliwa analiza szwedzkiego społeczeństwa i ciekawa obserwacja ludzi, którzy w jakiś sposób różnią się od większościowej normy. Mentalista to również wnikliwe studium pracy specjalnej grupy policyjnej, którą powołano w celu rozwiązania tej sprawy. Wkraczając w świat przedstawiony tej powieści, musicie pozostawić swe wyobrażenia o powieści kryminalnej. To będzie prawdziwy rollercoaster do ostatniej strony.

Można symulować ludzkie uczucia, jeśli wie się, że tak trzeba.

Czytając tę powieść, zaczniecie się zastanawiać, co jest normalne, a co nie. Być może dojdziecie do wniosku, że wasze dotychczasowe poglądy wymagają gruntownego przewartościowania. Czy przyznacie się przed samymi sobą, że przecież wszyscy coś udajemy? Że całe nasze życie jest pewnego rodzaju społeczną grą? Vincent Walder niejednokrotnie odkryje przed czytelnikiem tajemnice, których być może wcale by nie chciał znać.

Odkrycie skomplikowanej gry, w którą wciąga policyjny zespół nieprzewidywalne zachowanie patologicznego mordercy, nie będzie proste. Wszystkie bowiem zabójstwa mają coś wspólnego z iluzją i magią. Jednym słowem z tym, czym Walder zajmuje się w swej medialnej działalności. Książka będzie was trzymać w napięciu aż do ostatnich stron.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Chwilowa rzeczywistość, w gruncie rzeczy nieprawdziwa, a jednak naocznie prezentowana, nierzadko prowokacyjna, z pewnością charakterna i niezwykle przekonująca. To wiarygodność najczęściej czyni iluzję zjawiskiem tak bardzo efektownym, ciekawym i stymulującym. I to właśnie iluzja, celowo ograbiona z widowiskowej magii, staje się podłożem intrygi kryminalnej, w świetnie opracowanym kryminale Mentalista, którego wspólnie dopuścili się znana z mocno obyczajowych powieści kryminalnych Camilla Läckberg oraz „czytający w myślach” performer i autor światowych bestsellerów w jednym, Henrik Fexeus.

Paraliżujący prolog nie pozostawia złudzeń. Ta historia już w zamiarze nie ma być lekka i łagodna, w odczuciu ma być wręcz odwrotna – brutalna, przenikliwa i niebezpieczna. I chociaż odbiorca z przyjemnością podgląda życie osobiste bohaterów, współczuje pogrążonej w obsesyjnej nerwicy natręctw Minie, podziwia okiełznane własną logiką myśli tytułowego mentalisty i wyraźnie utożsamia się z wiecznie zmęczonym Paderem, to jednak nie ma wątpliwości, co przede wszystkim intryguje go w tej powieści – ozute ze sztywnych procedur śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, drastycznie naśladującego kontrowersyjne i jednocześnie najbardziej zatrważające sztuczki magiczne. Opisane zbrodnie napawają odczuwalnym przerażeniem, zobrazowane są niebywale szczegółowo i wiarygodnie, dzięki czemu wyobraźnia działa, świadomie rozpylając ból ofiary w stronę pochłoniętego lekturą czytelnika.

Choć objętość książki może nieco szokować, w końcu to prawie siedemset stron mrożącej krew w żyłach zagadki kryminalnej, to jednak wystarczy kilka pierwszych rozdziałów, aby dostrzec, jak płynnie przelatują w oczach kolejne sceny. Tu nie ma wielce szerokich opisów, nie ma też zbędnych treści, jest za to świetnie zaplanowana i zauważalnie dobrze opracowana ścieżka fabularna, autorom idealnie udaje się wymieszać wątki prywatne z prowadzoną sprawą, a między bieżącymi wydarzeniami dodatkowo pojawiają się tajemnicze retrospekcje, które stają się jawną podpowiedzią do najbardziej kluczowych scen. Ta książka niewątpliwie intryguje, przeraża i otwiera przed odbiorcą cały wachlarz skrajnych emocji. A iście widowiskowy finał celowo podsyca apetyt na więcej.

Książka gwarantująca moc kryminalnych doznań! Mrożący krew w żyłach prolog, świetnie poprowadzona intryga, tajemnicza zagadka i wreszcie niekonwencjonalny bohater pomagający w śledztwie – Mentalista to historia opracowana mistrzowsko, mocno przerażająca w opisie zbrodni, momentami wręcz szalona i niebezpieczna. Z pewnością intrygująca, efektowna i bezwzględnie pochłaniająca uwagę. I jeszcze ta iluzja, tak brutalnie obrana ze scenicznej magii! Takich kryminałów się nie zapomina!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć