ebook Mekong przed końcem świata
5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Mekong przed końcem świata

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Delta Mekongu jest jednym z najciekawszych regionów Indochin. To właśnie tam Grzegorz Kapla rozpoczyna swoją kolejną włóczęgę. Jego reporterski zmysł pozwala mu dostrzec wiele szczegółów i uczestniczyć w sytuacjach niedostępnych zwykłemu turyście: porannej ceremonii ofiarowania buddyjskim mnichom miski ryżu, prezentacji nowego króla Tajów, a także próbować lokalnych potraw w miejscach, do których nie prowadzą przewodnicy z biur podróży: „kucharz sprzedaje swoją zupę, ryż z mięsem albo curry z palnika gazowego na kółkach i podaje ci do maciupkiego stolika, jaki w naszym świecie stałby w przedszkolu. Ledwo można się wcisnąć w maleńkie krzesełko”.

Dociera także do ważnych miejsc – takich jak Wat Arun, głównej świątyni Tajów, Angkor Wat czy Srebrnej Pagody – choć nie zawsze utartymi szlakami: „Ktoś mnie nagabuje, żebym kupił bilet i popłynął zobaczyć zachód słońca. Macham ręką i zbiegam kamiennymi schodkami w dół, do promu. To zwykły prom. Po drugiej stronie w wiosce Akreiy Ksatr nie ma niczego ciekawego, ale kiedy płynie się przez Mekong pierwszy raz w życiu, nieważne jest dokąd”. Włóczęga to także wspaniała okazja, by spotkać niezwykłych ludzi, chętnie dzielących się swoimi historiami i doświadczeniami.

Ta podróż i przypadkowe spotkania wyznaczają na mapie Delty Mekongu trasę nie do powtórzenia. Swoje wspomnienia Autor uzupełnia czarno-białymi zdjęciami, bo one sprawiają, że patrzymy uważniej. Na świat trzeba właśnie tak patrzeć – zwłaszcza na świat mający wkrótce przestać istnieć z powodu pandemii.

O e-booku Mekong przed końcem świata blogerzy napisali: 

Grzegorz Kapla niczym wytrawny podróżnik i czujny reporter ukazuje zakątki Azji Południowo-Wschodniej, którą warto poznać i poczuć jej klimat. A ten rozciąga się w naszej wyobraźni podczas lektury książki Mekong przed końcem świata. Książki, którą polecam miłośnikom podróży, pragnącym poznawać i odkrywać. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Mekong przed końcem świata od Grzegorz Kapla możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedyś wszyscy będziemy tylko twarzami na fotografiach w wirtualnej chmurze.
Nie od dziś wiadomo, że podróże uczą. Kształcą i rozwijają naszą wiedzę o miejscach, które odwiedzamy. Grzegorz Kapla zaprasza nas w podróż biegiem Mekongu. Autor wyruszając w nią chciał zrozumieć świat, by odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego kraje Indochin tak znacznie się od siebie różnią?

Jednak ta podróż, to znacznie coś więcej. To przygoda, której choć nie obce będą niebezpieczeństwa, zapisze się w pamięci autora, oraz każdego, kto przyjmie zaproszenie do Mekong. Choć autor przyznaje, że wyruszając w tę podróż nie wiedział, że będzie ostatnią, „że nadchodzi pandemia”.

Mekong przed końcem świata to podróż, w której Grzegorz Kapla zaprasza nas do miejsc tak odległych nie tylko terytorialnie, lecz również mentalnie. To, co ważne podróż ta naszpikowana jest wrażliwością autora wobec odwiedzanych miejsc jak i również ludzi tworzących niezwykłą atmosferę. Lektura tej książki jest wejściem do innego świata. I choć jest on od nas odległy, to dzięki Grzegorzowi Kapli jest na wyciągnięcie ręki. Bliski, namacalny, a nade wszystko prawdziwy.

Mekong przed końcem świata to nie tylko podróż „geograficzna”. To również podróż emocjonalna, sentymentalna, pełna mądrości płynącej z nauki Buddy. Dzięki tej książce znajdziemy się w Tybecie, Birmie, a nawet wstąpimy do Laosu czy Kambodży wschodniej i południowego Wietnamu.

Grzegorz Kapla jest podróżnikiem, więc jak na podróżnika przystało włożył wiele serca w tę podróż, którą czuć na każdej stronie książki. Tę emocjonalność, mądrość oraz wrażliwość względem odwiedzanych miejsc i wobec poznawanych ludzi. I choć Pana Grzegorza poznałem jako autora kryminałów, którymi skradł moje czytelnicze serce, to tą książką Autor sprawił, że jeszcze nie raz zapragnę podróży wyznaczonej przez niego szlakiem.

Pisarz niczym wytrawny podróżnik i czujny reporter ukazuje zakątki Azji Południowo-Wschodniej, którą warto poznać i poczuć jej klimat. A ten rozciąga się w naszej wyobraźni podczas lektury książki Mekong przed końcem świata. Książki, którą polecam miłośnikom podróży, pragnącym poznawać i odkrywać.

Warto podkreślić, że podróż z Grzegorzem Kaplą wzbogacona jest wieloma zdjęciami, które jeszcze bardziej odkrywają i pozwalają poznać odwiedzane rejony. Dzięki temu jeszcze bardziej możemy chłonąc klimat tych miejsc.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć