ebook W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne - audiobook
3.9 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 19)

W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 21.54
Audiobook - najniższa cena: 33.67
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
44.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
-6% 33.67 zł Lub 30.30 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
44.90 zł
34.42 zł
40.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Komunikat, informacja, news – czy w tym z dnia na dzień wzmagającym się szumie informacyjnym potrafimy się jeszcze nawzajem słuchać i rozmawiać ze sobą? Kate Murphy, opierając się na badaniach naukowych, pokazuje, jak duże znaczenie ma poświęcanie komuś czasu i uwagi. Dowodzi, że obecny kryzys komunikacyjny doprowadził do epidemii samotności, a izolacja społeczna jest dla nas tak szkodliwa jak alkoholizm i przyczynia się do rozwoju zbierającej coraz większe żniwo depresji.

Kiedy wszyscy mówią jednocześnie, kto się zatrzyma, by posłuchać?

Jesteśmy samotni jak nigdy wcześniej, mimo rozwoju techniki, która ułatwia i przyspiesza komunikację. Krótkie, powierzchowne przekazy niemal całkowicie wyparły z życia codziennego rozmowę. Doprowadziły do stworzenia pozbawionego znaczenia szumu, z którego trudno wyłowić istotne informacje. Uczymy się, jak dobierać słowa, by zagłuszyć wypowiedzi innych, jak prowadzić bezustanną autopromocję i zawsze, ale to zawsze stawiać na swoim. Za wszelką cenę mamy być widoczni i słyszani.

Kate Murphy z uwagą, skrupulatnością i ciekawością zgłębia naukowe strony procesu słuchania – fizjologiczną, psychologiczną i społeczną. Odnosząc się do licznych badań i przeprowadzając wywiady z zawodowymi słuchaczami – radiowcem, sprzedawcą mebli czy księdzem spowiednikiem – poszukuje przyczyny zatracania tej ważnej umiejętności.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacj Ewy Konstanciak.

W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne - audiobook od Kate Murphy możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć