ebook Rysa na szkle
4.39 / 5.00 (liczba ocen: 102)

Rysa na szkle
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 26.73
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
28.00 zł
34.90 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
26.73 zł
28.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kiedy Meg Kavanagh zaczyna się w coś angażować, od razu napotyka kłopoty – najpierw z Jo Russell, ekscentryczną artystką z demencją, której chciała pomóc, a potem z Quinnem O’Neillem, intrygującym samotnikiem, który próbuje rywalizować z Henrym o jej uczucia. Ostatni rok liceum nie wygląda tak, jak planowała, ale czasami to, co najlepsze, przydarza się w najmniej spodziewanych momentach.

Henry Whitmire wyjeżdża na rok do pracy w sierocińcu w Nikaragui. Tysiące kilometrów od Meg i rodzinnego rancza uczy się, czym jest zaufanie. Kiedy jest się tak daleko od domu, odkrycie rysy na swoim idealnym wizerunku może napawać przerażeniem.

Jednak w napotykanych nieszczęściach człowiek przegląda się jak w kryształowym lustrze.
Rysa na szkle Laury Anderson Kurk to opowieść o dojrzewaniu do miłości, stracie, która odbiera siły, i pojednaniach, które przywracają życie.

O e-booku Rysa na szkle blogerzy napisali: 

Jeśli czytaliście Dziewczynę ze szkła to poznanie dalszych losów bohaterów was usatysfakcjonuje. Historia przedstawiona w drugim tomie to ukazanie kierunku w życiu oraz tego, że nie zawsze musi być perfekcyjnie, żeby było pięknie. To historia o dojrzewaniu i zrozumieniu samego siebie i serca. W końcu nikt nie jest idealny... - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Rysa na szkle od Laura Anderson Kurk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W napotkanych nieszczęściach człowiek przegląda się jak w kryształowym lustrze.
Pierwszy tom powieści był bardzo emocjonalny i opowiadał o zmaganiach Meg po stracie brata. Rysa na szkle skupia się na dalszych losach bohaterów i jest to opowieść o dojrzewaniu do miłości oraz radzeniu sobie w pojedynkę z własnymi problemami.

W kontynuacji swojej debiutanckiej powieści Laura Anderson Kurk skupia się nie tylko na Meg, która poradziła sobie z traumą po stracie brata, ale także na Henry, który również ma swoje wady. W tej części Meg ma przed sobą ostatni rok nauki w liceum. Aby poprawić aplikacje na studia, decyduje się na pomoc ekscentrycznej artystce Jo Russell, która cierpi na demencje. W jej życiu pojawia się też Quinn, który jest zauroczony dziewczyną. Do tego wszystkiego Henry jest z dala od niej, ponieważ wyjechał na rok do pracy w sierocińcu w Nikaragui. Ta rozłąka wiele ich kosztuje, gdyż będąc tysiące kilometrów od domu i siebie, Henry nie wie jak ma sobie z tym poradzić. Zwłaszcza że zawsze uważał, że musi być idealny.

Narracja w powieści Kurk prowadzona jest z perspektywy Meg i Henry'ego. Oboje mierzą się z przeciwnościami i rozłąką. Meg ma przed sobą ostatni rok liceum. By poprawić swój list na studia, pomaga ekscentrycznej malarce nie tylko w codziennym życiu, ale zauważa, że kobieta również przeżyła wielką tragedię w swoim życiu. Meg doskonale rozumie jej ból po stracie ukochanej osoby. Do tego wszystkiego Henry jest daleko i choć rozmawiają ze sobą na Skype odległość sprawia, że Henry zaczyna wątpić we wszystko. Chłopak nie jest przedstawiony przez autorkę jako idealny bohater tak jak w pierwszym tomie, w którym był podporą dla Meg. Zauważamy jego rysy na wizerunku — on również je zauważa. Nie akceptuje tego, co sprawia, że popełnia on głupie błędy, które przynoszą różne konsekwencje. Po raz pierwszy w związku tej dwójki pojawia się też zazdrość — tym bardziej trudna, bo dzieli ich sporo kilometrów od siebie.

Rysa na szkle przedstawia złożoność relacji międzyludzkich i dotarcie do osoby z problemem pokochania siebie i zaakceptowaniem, że posiadanie rys na wizerunku i tym jak odbierają nas inni to nic złego. Laura Anderson Kurk wprowadzając narrację Henry'ego pozwala nam dostrzec jego perspektywę odnośnie jego życia i tego jak postrzega Meg. Jest on bardzo dojrzały. A jego serce jest rozdarte pomiędzy dziewczyną a pomocom dzieciom w Nikaragui. Wątek jego wyjazdu i pomocy siostrze oraz jemu mężowi w prowadzeniu ośrodka był ciekawy i wątek Rafy. Choć muszę przyznać, że zawiodłam się, co do niektórych wątków np. związanymi z jego siostrą. Były bardzo jednotorowe i nie odczuwa się tutaj aż takiej emocjonalności. Jeśli chodzi o dojrzałość Meg to można powiedzieć, że trochę wydoroślała — niemniej jednak irytowała mnie czasem swoim zachowaniem. I niezrozumieniem Henry'ego. Jakby nie rozumiała jego frustracji i tego, że tęsknił za nią, a jednocześnie chciał przysłużyć się i pomóc rodzinie.

Jeśli czytaliście Dziewczynę ze szkła to myślę, że poznanie dalszych losów bohaterów was usatysfakcjonuje. Historia przedstawiona w drugim tomie to ukazanie kierunku w życiu oraz tego, że nie zawsze musi być perfekcyjnie, żeby było pięknie. To historia o dojrzewaniu i zrozumieniu samego siebie i serca. W końcu nikt nie jest idealny, ale przestawienie losów bohaterów pokazuje, że można przezwyciężyć wszystko.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć