ebook Zniknięty ksiądz. Moja historia - audiobook
3.11 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 68)

Zniknięty ksiądz. Moja historia - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 20.35
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
27.90 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
27.90 zł
32.89 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szczera do bólu opowieść o tym, co w polskim Kościele boli i szokuje. Marcin Adamiec mówi o tym w swojej książce „Zniknięty ksiądz” bez zacietrzewienia, ze smutkiem, czasem z humorem, ale zawsze ze zrozumieniem dla ludzkich słabości. „W domu księdza seniora pełno jest rozgoryczonych księży. […] Nie tak sobie wyobrażali kapłaństwo, kiedy szli do seminarium. Autor widział wiele. To wiele nasunęło mu kluczowe pytanie: «Po co zostałem księdzem? By każdego dnia stawać się gorszym człowiekiem?». Zrzucił sutannę i napisał książkę, od której nie można się oderwać” – Marcin Wójcik, reporter „Dużego Formatu”

ŻYCIE PEŁNE ABSURDU, CZYLI HISTORIA ZWYKŁEGO KSIĘDZA

Marcin Adamiec jest klerykiem z żarliwym powołaniem. Po czasie ekscytacji seminarium nadchodzi jednak rozczarowanie kościelną codziennością. Pojawiają się nałogi, obezwładniająca samotność, choroba, poważny wypadek, a w końcu najgorsze dla młodego księdza – utrata wiary. Dziś były już ksiądz mówi, że uciekł od śmierci w życie.

Adamiec opowiada też o duchownych, których spotkał. O cierpiących ludziach, którzy zapijają kryzysy, szastają łatwymi pieniędzmi, żyją z kobietami, skrywają homoseksualizm, zrzucają sutanny z powodu miłości. Dla takich księży kościelni hierarchowie nie mają litości. „Znikają ich”.

Autor opowiada o tym, co go boli w Kościele bez zacietrzewienia, ze smutkiem, czasem z humorem, ale zawsze ze zrozumieniem dla ludzkich słabości.

Rekomendacje audiobooka Zniknięty ksiądz:

„W domu księdza seniora pełno jest rozgoryczonych księży. I trumien jest dla nich wiele. Kupionych na zapas, bo w hurcie taniej. A na plebaniach wiele jest alkoholu, którym księża znieczulają samotność. Despotyczny biskup każe do siebie mówić «ojcze», ale z ojca nic nie ma. Nie tak sobie wyobrażali kapłaństwo, kiedy szli do seminarium. Autor widział wiele. To wiele nasunęło mu kluczowe pytanie: «Po co zostałem księdzem? By każdego dnia stawać się gorszym człowiekiem?». Zrzucił sutannę i napisał książkę, od której nie można się oderwać” – Marcin Wójcik, reporter „Dużego Formatu”, autor bestsellerowej książki „Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu".

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Adama Baumana.

Zniknięty ksiądz. Moja historia - audiobook od Marcin Adamiec możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć