ebook Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.49
Audiobook - najniższa cena: 30.93
wciąż za drogo?
31.99 złpremium: 20.64 zł Lub 20.64 zł
26.49 zł Lub 23.84 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
34.40 zł
34.40 zł
-16% 25.80 zł
26.47 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Piąty tom sagi „Wiek Miłości, Wiek Nienawiści” o dramatycznych losach ziemiańskiej rodziny z wileńskich Kresów. Lata 50. XX wieku. Viktoria, córka Anny, mieszka z rodzicami i bratem w rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Skończyła studia ekonomiczne, ale marzy o karierze dziennikarki. Ostojany zna tylko z opowieści babki Marii, która, wbrew woli Anny, stara się zaszczepić w sercach wnuków to, czego wyrzekła się córka…

Rok 1952
Anna powoli dochodzi do siebie po stracie ukochanego. Jedynym jej pragnieniem jest odzyskanie braci, którzy przebywają w enerdowskim sierocińcu. Wraz z matką i jej drugim mężem opuszcza radzieckie Kresy i wyjeżdża do Berlina. Chce zapomnieć o tragicznej przeszłości i, ku rozpaczy Marii, odcina się od wszystkiego, co polskie.

Stawiany w Berlinie mur rozdziela nie tylko wrogie systemy polityczne, ale także rodziny, również Ostojańskich.
Mijają lata. Dorasta nowe pokolenie.

Viktoria, córka Anny, mieszka z rodzicami i bratem w rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Skończyła studia ekonomiczne, ale marzy o karierze dziennikarki. Ostojany zna tylko z opowieści babki Marii, która, wbrew woli Anny, stara się zaszczepić w sercach wnuków to, czego wyrzekła się córka.

Viktoria czuje się Niemką z polską duszą. Bez wahania przyjmuje propozycję stażu w Warszawie, jako korespondentka zachodnioniemieckiej gazety. W tym czasie do Lorelei przyjeżdżają studenci z Warszawy, by pracować przy zbiorze winogron. Jeden z nich na zawsze odmieni życie Viktorii.

Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny od Wioletta Sawicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po przeczytaniu piątego tomu sagi autorstwa Wioletty Sawickiej poczułem nostalgię za rodziną z wileńskich Kresów. Niestety Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny to ostatnia część cyklu Wiek miłości, wiek nienawiści. To piękne, wzruszające historie, które warto poznać. Co ważne Pani Wioletta w tych powieściach ukazuje historię swojej rodziny.

Nie ukrywam, że cała seria jest dla mnie jedną z najważniejszych, które przeczytałem. Powieści Oleńka. Panienka z białego dworu, Franka. W obcym domu, Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach, Anna. Gorzki smak miodu i ta najnowsza Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny zawierają historie, których się nie zapomina. Opisują wydarzenia, które pamięta się już zawsze. Ja będę pamiętał, i zawsze miło wspominał historie, które Wioletta Sawicka tak pięknie opisała. Bez wątpienia historie te pozostaną w każdym, kto sięgnie po te książki.

W pierwszej części piątego tomu sagi autorka zaprasza nas do roku 1952. Anna, matka Viktorii po utracie ukochanego powoli dochodzi do równowagi. Teraz pragnie odzyskać braci, którzy znajdują się w enerdowskim sierocińcu. Chcąc poukładać swoje życie wyjeżdża do Berlina. Czy zdoła odnaleźć harmonię życia? Jaką drogę będzie musiała przejść, aby odciąć się od tragicznej przeszłości? Warto poznać tę historię. Historię, która porusza. Ale i nie tylko, gdyż niesie ona ze sobą pewien pierwiastek prawdziwej historii ludzkich losów i dylematów.
W drugiej części poznajemy losy Viktorii, córki Anny. W tym celu zerkamy w następne pokolenie. Osiemnaście lat później przenosimy się do Lorelei, w Dolinie Środkowego Renu. To tutaj w rodzinnej winnicy mieszka Viktoria z rodzicami i bratem. Po ukończeniu studiów ekonomicznych pragnie poświęcić się karierze dziennikarskiej. Propozycja stażu w Warszawie jest ogromną szansą na spełnienie jej marzeń. Lecz nie tylko wątek pasji Viktorii poruszył moje emocje. Pojawienie się w Lorelei studentów z Warszawy sprawia, że książkę tę czyta się z jeszcze większym zainteresowanie. Zwłaszcza, że jeden z nich zainteresuje się Viktorią.

Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny to niestety ostatnie spotkanie z rodziną z wileńskich Kresów. Lecz historia tego rodu pozostanie w mym sercu i pamięci już na zawsze. Ważne, aby takie historie jak ta, spisywane były na papier. Co też Pani Wioletta Sawicka uczyniła. Za co z całego serca dziękuję. Na koniec dodam, że z zaszczytem i przyjemnością, przy powieści Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny mogę napisać: Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć