ebook Zgiń, przepadnij: Zezowate szczęście Tekli
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 56)

Zgiń, przepadnij: Zezowate szczęście Tekli
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - polecana oferta: 24.64
Audiobook - najniższa cena: 30.05
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 16.00 zł Lub 16.00 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
32.00 zł
32.00 zł
-16% 24.00 zł
24.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Od najmłodszych lat Tekli towarzyszy pech. Nie wiadomo, czy to klątwa, czy też fatalne zrządzenie losu, ale nieszczęście dopada też każdego, kto się z nią zetknie, a przynajmniej taka opinia krąży w niewielkiej miejscowości, w której młoda kobieta mieszka od urodzenia.

Sama Tekla walczy z fatum wszelkimi możliwymi sposobami. Regularnie odczynia uroki, odsuwające złe wydarzenia, nosi przy sobie przedmioty przynoszące szczęście i woreczki z ziołami, które mają odpędzić złe moce, mimo to biedaczka wydaje się chodzącym prawem Murphy'ego.

Tuż przed trzydziestymi trzecimi urodzinami Tekla tego samego dnia traci pracę, narzeczonego i najlepszą przyjaciółkę. Przez załamaniem nerwowym ratuje ją dawno niewidziana kuzynka, Dominika, której smutna sytuacja tamtej jest na rękę. Dominika dostała wymarzoną pracę w Hiszpanii i potrzebuje kogoś zaufanego, kto zaopiekuje się mieszkaniem. Tekla z radością zostawia za sobą szczątki swego nieszczęsnego życia i wyjeżdża.

Dominika nie wierzy w żadnego pecha, dopóki samolot, którym miała polecieć, nie ulega nagłej awarii i lot zostaje przełożony. Wywołuje to kolejne reperkusje, a jedną z nich jest nieoczekiwanie znaleziony trup…

O e-booku Zgiń, przepadnij: Zezowate szczęście Tekli blogerzy napisali: 

Zgiń, przepadnij to komedia kryminalna, która wprowadzi do Waszego życia radość i zastrzyk dobrego humoru. Dzięki Tekli poznamy wiele sposobów na odczarowanie pecha, a dzięki najnowszej książce Olgi Rudnickiej w naszym umyśle zawita pozytywne nastawienie, które dzisiaj jest w cenie. Zdecydowanie polecam. Dobra zabawa gwarantowana. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Zgiń, przepadnij przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Olga Rudnicka w tej książce pokazała, że jest w szczytowej formie i mam nadzieję, że to pierwsza część nowej serii, bo Tekla Nuszka i Dominika Anioł to duet, o którym długo nie zapomnę. - Biblioteczka u Rudej - Małgorzata Cichocka

Zgiń, przepadnij: Zezowate szczęście Tekli od Olga Rudnicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Olga Rudnicka to autorka, której jak myślę nikomu nie trzeba przedstawiać. Ja osobiści sięgam chętnie po książki autorki, ale przyznaję, że wszystkich nie przeczytałam , a to z tej prozaicznej przyczyny, że na rynku pojawia się tyle książek, że doba powinna liczyć 48 godzin, a nie 24. Miałabym szansę na przeczytanie większej ilości książek. No, ale niestety jest jak jest. Ostatnio potrzebuje książek, które poprawiają humor i można oderwać się od czarnowidztwa. Zbliża się wielkimi krokami mój wyjazd do pracy i muszę chociaż przez chwilę wyłączyć myślenie. Wiedziałam, że wybór najnowszej książki Olgi Rudnickiej będzie trafny, ale to co dostałam w Zgiń, przepadnij przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Olga Rudnicka w tej książce pokazała, że jest w szczytowej formie i mam nadzieję, że to pierwsza część nowej serii, bo Tekla Nuszka i Dominika Anioł to duet, o którym długo nie zapomnę.

Tekla Nuszka to młoda kobieta, mieszkanka małej wsi, w której każdy zna każdego, zacofanej i wierzącej w zabobony. Ale kto z nas nie wierzy w piątek trzynastego i czarnego kota przynoszącego pecha. Z piątkiem to różnie bywa, ale z tym kotem to ściema, bo sama ma trzy i chyba musiałabym fruwać w domu, bo co chwile, któryś przebiega mi drogę. Nasza Tekla jest inna i specyficzna, Tekla przyciąga pecha, ale nie myślcie sobie, że tylko na siebie, bo pech sięga całą okolicę. W co święcie wierzy wieś, rodzina Tekli i miejscowy proboszcz, czyli jest grubo. Pech chciał, że razu pewnego w rodzinnym domu Tekli zegar wziął i stanął, a na dodatek się zepsuł. Wiadoma sprawa, że popsuty zegar to pech, a godzina, na której stanie zwiastuje śmierć. Co trzeba zrobić? Trzeba się pozbyć dziada. A kto to zrobi? Wiadomo, ze Tekla, bo i tak ma pecha na każdym kroku. Chęć pozbycia się nieszczęsnego zegara pociągnęła za sobą lawinę konsekwencji: utratę pracy, narzeczonego i przyjaciółki, a i na wieś zaczęły spadać plagi prawie, że egipskie. Tekla ma dość i wyjeżdża z rodzinnej miejscowości. Zamieszkuje u kuzynki Dominiki, która na szczęście do przesądnych osób nie należy. Czy słusznie?? Sięgnijcie koniecznie po Zgiń, przepadnij i przeczytajcie. Ostrzegam: nie róbcie tego w miejscach publicznych, ani wieczorem w łóżku. Pierwsze grozi dzikim wzrokiem współpasażerów, a drugie obudzeniem współspacza. I nie wiem, które gorsze. Czy to, że uznają nas za osobę niespełna rozumu, czy awantura z własnym mężem w środku nocy, bo jak wiadomo noc jest od spania, a nie śmiania się na cały głos.

Tekla Nuszka i Dominika Anioł to duet, którego nie spotkacie nigdzie indziej jak u Olgi Rudnickiej. Co te dziewczyny nie wymyślały, żeby pozbyć się pecha, a już akcja na starym cmentarzu w środku nocy położyła mnie na łopatki i długo nie mogłam się otrząsnąć. Płakałam ze śmiechu i przyznaję, że aż bolała mnie przepona. O takiej akcji to jeszcze nigdy w życiu nie czytałam.

Powiecie Rudnicka i nie ma trupa? A owszem jest i nawet zwłoki znajdą się w bagażniku Tekli. Jak do tego dojdzie? Czytajcie koniecznie Zgiń, przepadnij, bo to chyba jedna z lepszych książek Pani Olgi. Chyba napiszę do autorki, żeby nie pozbawiała czytelników możliwości spotkania z Teklą i Dominiką, bo coś czuję, że dziewczyny jeszcze nie pokazały wszystkiego.

A jeszcze, żeby Was zachęcić do sięgnięcia do Zgiń, przepadnij to muszę napisać, że to swoista encyklopedia zabobonów i przesądów. Jak dla mnie to książka jest genialna i mogę ją czytać znowu od początku, a już na pewno sięgnę po nią, gdy będzie mi smutno i szaro.

Ocerna: 5+/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
To, że Olga Rudnicka jest specjalistką od komedii kryminalnych, wie każdy, kto choć raz sięgnął po jej książkę. Natomiast to, że Tekla bohaterka Zgiń, przepadnij przynosi pecha, wie każdy, kto spotkał ją na swej drodze. Wie to również ten czytelnik, który przeczytał najnowszą komedię kryminalną Olgi Rudnickiej. Komedię, która bawi i rozśmiesza do rozpuku. Kryminał, którego zagadka nie pozwala oderwać się od lektury.

Tekla to dla rodziny oraz mieszkańców wsi chodzący okaz pecha. Wszystkie nieszczęścia, niepowodzenia przypisywane są jej obecności. Jak naprawdę jest z tym pechem Tekli – czy faktycznie go przynosi, czy to tylko zabobon? Przekonajcie się sami. Pewne jest to, że owa łatka „pechowej” dla niespełna trzydziestotrzylatki to prawdziwe utrapienie. A gdy pewnego dnia traci pracę jako księgowa w przetwórni mięsa, wszystko zaczyna się sypać. Sypać do tego stopnia, że jednocześnie traci narzeczonego i przyjaciółkę.

Ktoś powiedziałby „pech tak chciał”. Jednak rozsądek Tekli nakazywał jej się nie poddawać. Wyjeżdża do wielkiego miasta, by tam zawalczyć o siebie. Czy faktycznie wyjazd okaże się wielką szansą? Warto się o tym przekonać i sięgnąć po najnowszą komedię kryminalną Olgi Rudnickiej – specjalistki w tym gatunku.

To kolejna książka autorki, którą przeczytałem. I ponownie zostałem oczarowany lekkością pióra i zwinnością w tworzeniu humorystycznych sytuacji, które okraszone kryminalnym klimatem porywają do cna. Mnie porwała tak bardzo, że przepadłem! A nawet zastanawiałem się, dlaczego zdarza nam się wierzyć w zabobony? Skąd się biorą? Czy pechem można się zarazić? Pewne jest to, że „Zgiń, przepadnij” zaraża śmiechem, a Olga Rudnicka ponownie dowodzi, że komedia kryminalna jest jej domeną.

Tekla jest bohaterką, którą warto poznać. Pech Wam nie grozi, lecz czeka Was świetna zabawa, którą będziecie pamiętać niczym przygodę życia. Zgiń, przepadnij to komedia kryminalna, która wprowadzi do Waszego życia radość i zastrzyk dobrego humoru. Dzięki Tekli poznamy wiele sposobów na odczarowanie pecha, a dzięki najnowszej książce Olgi Rudnickiej w naszym umyśle zawita pozytywne nastawienie, które dzisiaj jest w cenie. Zdecydowanie polecam. Dobra zabawa gwarantowana.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć