ebook Córka generała
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 279)

Córka generała
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.80
Audiobook - najniższa cena: 19.31
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
32.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
39.90 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
30.80 zł Lub 27.72 zł
30.90 zł
36.47 zł
30.80 zł
35.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami poruszająca opowieść o trudnej miłości w cieniu walki o przetrwanie.

Każdy w Wolnym Mieście Gdańsku czuje, że wojna wisi w powietrzu. Jednak myśli Andrzeja Tapera zaprząta coś zupełnie innego - jest z wzajemnością zakochany w Elise, córce emerytowanego niemieckiego generała, zafascynowanego Hitlerem i jego ideologią. Generał von Hummel, który nie akceptuje relacji córki z Polakiem, zrobi wszystko, by chronić swoją rodzinę, nawet jeśli miałby stanąć na drodze wielkiemu uczuciu…

Jak potoczą się losy Elise? Czy Andrzej zdradzi miłość swojego życia? Jak wojenna zawierucha wpłynie na los zakochanych i czy przyjaciele będą w stanie wypełnić pustkę w sercu Andrzeja?

O e-booku Córka generała blogerzy napisali: 

Polecam Wam tę historię o przejawach dobroci w okrutnych czasach, o zamykaniu pewnych drzwi, aby mogły otworzyć się inne. O miłości, wojnie i poplątanych ludzkich losach. O tym, że po najgorszej burzy, zaświeci słońce. - Joanna Onysk - CzytAśka

Magdalena Witkiewicz ma ogromny dar zamieszczania na niewielkiej przestrzeni tekstu, całego wachlarza uczuć i właśnie za to kocham jej książki całą sobą. - Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Córka generała od Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wolne Miasto Gdańsk, tuż przed wybuchem wojny - to tu kwitnie miłość Polaka Andrzeja Tapera i Elise, córki emerytowanego niemieckiego generała, zafascynowanego ideologią Hitlera. Generał Vin Hummel jest gotowy na wszystko by chronić rodzinę i zapobiec związkowi córki z Polakiem.

Czy młodym uda się odnaleźć drogę do siebie pomimo przeciwności losu? Pomimo życia po dwóch przeciwnych stronach?

Muszę Wam przyznać, iż pomimo tego, że całą sobą kocham powieści pani Magdaleny Witkiewicz i pomimo, że ta historia również skradła moje serce, to zwyczajnie ciężko mi się ją czytało. Myśli uciekały od historii prawie sprzed wielu, do tego co dzieje się teraz. Zło jak się okazuje, nie zmieniło się tak bardzo.

Niemniej, jest w tej powieści coś, co chwyta za serce, co kieruje nim przez emocje, od żalu, wzruszenia, bezsilności, po ciepło i nadzieję. Los bywa nieprzewidywalny i nigdy nie wiadomo czym na koniec nas obdaruje.
Pani Magda ma ogromny dar zamieszczania na niewielkiej przestrzeni tekstu, całego wachlarza uczuć i właśnie za to kocham jej książki całą sobą.

Do tego ta książka to ciekawy obraz społeczeństwa w przededniu wojny i konsekwencje, które ta wojna przyniosła. Przy tym jak zawsze w powieściach pani Magdaleny znajdziemy w tej książce wyrazistych i niesamowicie ciekawych bohaterów, którzy wraz ze swoimi losami zostają w pamięci na długo.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Dobro wraca.

Takie jest moje główne wrażenie po przeczytaniu najnowszej książki Magdaleny Witkiewicz Córka generała.

I jest to podsumowanie, którego bym się nie spodziewała po przeczytaniu historii osadzonej głównie w czasie wojny. Ale właśnie dlatego trzeba tę książkę przeczytać.

Nawet w najgorszych okolicznościach, najtrudniejszym czasie warto podać komuś pomocną dłoń. A dobro wróci.

Historia Córki generała jest historią o wielu miłościach, o trudnych czasach, o okrucieństwie wojny, o nieświadomości, lęku, rozstaniach, stracie i o tych nieoczekiwanych pomocnych dłoniach.

Elise, śliczna i rozpieszczana córeczka niemieckiego generała, weterana I wojny, zafascynowanego nazistowskimi ideami Hitlera, dorasta w pięknej willi w Wolnym Mieście Gdańsku. Ojciec jest dla niej najlepszym tatusiem, a matka dba aby dom i rodzina funkcjonowali idealnie. Pod cukierkowy klosz nie dociera polityka, ani trudne sprawy świata zewnętrznego. Świetnie wychowywana i kształcona trafia również na studia. I dopiero tam trafia na ludzi z innego, niż wyznaczany dotychczas przez jej rodziców krąg bogatych Niemców. Polscy studenci, żydowscy profesorowie. Inny świat, inne poglądy, inne wartości niż kultywowane w domu. Elise poznaje Andrzeja, w którym szybko się zakochuje, z trudem zyskuje akceptację jego najlepszego przyjaciela Józka, ale i niezwykle łatwo zaprzyjaźnia się z Haliną, narzeczoną Józka. Nadal jednak nie pojmuje przepaści jaka dzieli jej rodzinę i środowisko ukochanego.

Za to generał von Hummel szybko i bardzo drastycznie odcina córeczkę od niewłaściwych ludzi.

Czy Elise, Andrzej, Halina i Józek przetrwają wojenną zawieruchę, czy i jak będzie im dane się jeszcze spotkać?

Jaki wpływ na ich losy będzie miała styczność z postaciami historycznymi, majorem wywiadu Janem Żychoniem, czy legendarnym jasnowidzem Stefanem Ossowieckim?

Córka generała ma w sobie to coś, co zmusza do oglądania starych map czy zdjęć przedwojennych willi przy Jaśkowej Dolinie, do planowania wycieczki do Gdańska, spaceru po starym Wrzeszczu. Ale i przywołuje do tajemniczego końca świata w Bukowej Górze, na Kaszubach.

Przede wszystkim ma też ogrom emocji, narracja prowadzona przez różnych bohaterów pozwala zrozumieć ich punkt widzenia, utożsamiać się z postawami, kochać, tęsknić, bać się i cierpieć. I w tym wszystkim pozostać człowiekiem. Pomóc. Wyciągnąć rękę. Ochronić.

Piękna historia, splatająca wiarygodnie niezwykłe wątki. Bardzo jestem ciekawa, które z nich są rodzinnymi Autorki. Całość opowiedziana jest w ciepły, łagodny sposób, mimo że wojna nikogo tu nie oszczędza, jest brutalna i drastyczna. Hitlerowcy są okrutni, śmierć bezlitosna, a głód zagląda w oczy.

Moje oczy spociły się kilka razy, w momentach dobrych dla bohaterów, ale i w tych dramatycznych. Specjalistka od szczęśliwych zakończeń wykonała tu piękną woltę, aby czytelnikowi na koniec zostawić swój znak specjalny.

Musiała również przekopać wiele źródeł aby nam tę historię wiarygodnie opowiedzieć, te badania czuć, tło jest prawdziwe, nie wybrzmiewają tu fałszywe nuty.

Polecam Wam tę historię o przejawach dobroci w okrutnych czasach, o zamykaniu pewnych drzwi, aby mogły otworzyć się inne. O miłości, wojnie i poplątanych ludzkich losach. O tym, że po najgorszej burzy, zaświeci słońce.

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć