ebook Sukienka z wody
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 31)

Sukienka z wody
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.94
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
27.94 zł Lub 25.15 zł
34.99 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
27.99 zł
30.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Akcja rozgrywa się w Szczecinku, malowniczym, trochę tajemniczym, poniemieckim miasteczku nad jeziorem. Są tutaj ulice z klonami, ogródki z różami, przedwojenne wille. To rodzinne miasteczko Aliny, która wraca, by odwiedzić przyjaciółkę Edytę, która po wypadku jest w śpiączce.

Alicja spotyka się z mężem Edyty i kolejną przyjaciółką z paczki, a oni przekonują ją, by dokończyła książkę Edyty, która ma być przełomem w jej karierze i jeśli Alina nie spróbuje, to Edyta utraci życiową szansę.

Alina z zawodu jest profilerką i właśnie to pomoże jej dokończyć powieść za przyjaciółkę i rozszyfrować, jakie fakty i osoby są ukryte pod postaciami niekończonej powieści.

Alina, samotna, trochę wypalona, mimo wątpliwości zgadza się na dokończenie tej książki. Zamieszkuje w domu z rodziną Edyty, mężem i jej córką. Zaczyna się zagłębiać to, co Eliza już napisała i odkrywa, że przyjaciółka miała prawdopodobnie romans. Zaczyna tropić w tym uroczym miasteczku ślady Edyty, odkrywa przy okazji różne „podskórne” powiązania między znajomymi, przyjaciółmi. Dociera do tajemniczego mężczyzny, który był pierwowzorem bohatera książki Edyty i w końcu rozwiązuje zagadkę…

W tyle rozgrywa się proces rehabilitacji Elizy, a Alina pracując nad książką wraca do przyjaźni sprzed lat, zanurza się w życiu rodzinnym i towarzyskim, a przy okazji spotyka też swoją miłość.

O e-booku Sukienka z wody blogerzy napisali:

Dziękuję za przepiękną książkę i czekam na więcej. Takie obyczajówki są warte polecenia! - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Sukienka z wody od Agnieszka Litorowicz-Siegert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Uwielbiam powieści Agnieszki Litorowicz-Siegert! To jej druga powieść, która dosłownie skradła moje serce. Malowniczy Szczecinek i jego okolice oraz siła przyjaźni, która jest w stanie pokonać każdą przeszkodę.

Akcja rozgrywa się w Szczecinku, do którego przyjeżdża Alina. Kobieta, mimo że pochodzi z tych okolic nie bywa w nich często. Ma to związek z jej wspomnieniami, które są bardzo smutne. Bohaterka odwiedza w jednym z ośrodków swoją przyjaciółkę Edytę, która na wskutek nieszczęśliwego wypadku zapadła w śpiączkę. Jednak to nie wszystko, ponieważ mąż Edyty oraz jej druga przyjaciółka — Rena, proszą ją, aby dokończyła pewne zadanie Edyty, od którego zależy jej dalsza kariera.

Dla Aliny niecodzienna propozycja męża przyjaciółki oraz Reny jest nie do przyjęcia, jednak z biegiem czasu postanawia wykonać powierzone jej zadanie. Im bardziej się w nie wgłębia, tym bardziej jest przekonana, że ma ono rzeczywiste przełożenie w życiu Edyty. Tak też rozpoczyna się poszukiwanie prawdy przez Alinę, a to, co odkryje będzie nie tyle zaskoczeniem, ile szokiem...

Pióro autorki jest cudowne, co tu dużo mówić. Sukienka z wody jest napisana starannym i lekkim językiem, przez co powieść czytało mi się bardzo szybko. Od samego początku — tak jak w przypadku — „Karuzeli” — autorka prowadziła ziarenko tajemniczości i niepewności co do wydarzeń. Tutaj nie ma niedociągnięć. Każdy wątek został dobrze przemyślany i dopracowany, a każda z przedstawionych postaci ma duszę i osobność, które się od siebie różnią. Alina wraz z Reną próbują odpowiedzieć sobie na wiele pytań i co już natrafiają na kolejne poszlaki. A czytelnik jest po prostu wodzony za nos! Uwielbiam tego typu historie.

Najnowsza powieść autorki - Sukienka z wody opowiada o sile przyjaźni, poświęceniu i odkryciu prawdy. Ukazuje nam ludzkie twarze, które stoją czasem przed trudnym wyborem. Są też ukazane postawy pomocy innym, którzy np. mają duże poczucie winy. Oprócz tego przyjaźń Edyty, Aliny oraz Reny to przepiękne oddanie i szacunek. Aby każdy miał takie przyjaciółki jak Edyta, która była w śpiączce. Wyczekuję kolejnej książki. A samo wyjaśnienie, dlaczego taki, a nie inny tytuł książki też był interesujący i nie jest to tak mały szczególik jakby się mogło wydawać. Dziękuję za przepiękną książkę i czekam na więcej. Takie obyczajówki są warte polecenia!

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć