ebook Dziewczyna w spektrum
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 30)

Dziewczyna w spektrum
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 21.83
Audiobook - najniższa cena: 35.99
wciąż za drogo?
24.41 złpremium: 13.13 zł Lub 13.13 zł
21.83 zł Lub 19.65 zł
22.90 zł
26.25 zł
26.25 zł Lub 23.63 zł
21.83 zł
22.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Proszę w ogóle nie zastanawiać się nad tym, czy przeczytać tę książkę. Proszę po prostu to zrobić, a wyjdzie to wszystkim na dobre! To obowiązkowa pozycja dla każdej osoby w spektrum i dla wszystkich, którzy żyją wokół tych osób, czyli po prostu DLA WSZYSTKICH, którzy chcieliby być lepsi. Jest to książka, która uruchamia wrażliwość i przypomina o tym, jak to jest ją w sobie mieć. Bardzo, bardzo potrzebna!” – Dorota Kotas, autorka powieści „Cukry”

Ewa Furgał napisała szczerą i poruszająca książkę opisującą świat dziewczyny w spektrum autyzmu.

Jeszcze do niedawna spektrum autyzmu było uważane, za „męskie” zaburzenie. Statystyki sugerowały, że taka diagnoza dotyczy niewielu kobiet. Jednak w pewnym momencie, coraz częściej zaczęły o sobie mówić – dziewczyny, kobiety. Badacze i diagności zaczęli przyglądać się coraz dokładniej temu, jak wygląda spektrum autyzmu u kobiet. Diagnostyka zaczęła się zmieniać, uwzględniając również ten kontekst. W „Dziewczynie w spektrum” autorka próbuje zebrać dostępną wiedzę na temat spektrum autyzmu u kobiet, pokazując ich doświadczenia przez własny pryzmat. Jak pisze sama autorka:

„Ta książka jest dla dziewczyn w spektrum, żeby nie czuły się same na świecie. Jest też dla bliskich autystycznych kobiet, żeby mogli je zrozumieć i wspierać. Być może skorzystają z niej także osoby pracujące z dziewczynkami i kobietami w spektrum autyzmu – w szkole, poradniach, podczas terapii i innych zajęć. Znajdziecie w niej nie tylko moje doświadczenia, ale też wyniki badań i odniesienia do innych autobiograficznych relacji kobiet w spektrum autyzmu” – Ewa Furgał

Rekomendacje e-booka Dziewczyna w spektrum:

„Kategorie «normy» i «normalności» w odniesieniu do płci, stanów psychicznych, własnej samowiedzy, relacji z innymi są zwodnicze i wykluczające. Podobnie jak binarne widzenie świata, które dzieli go na kobiety i mężczyzn, normalnych i nienormalnych, rozum i uczucia itp. Poza statystyką nie ma «normy» i «reszty». Wszyscy jesteśmy inni, różni: inaczej czujemy, reagujemy, kochamy, inaczej rozwijamy się. Niektórzy wymagają jednak większego zrozumienia, większej tolerancji, większej czułości. Ta książka wprowadza nas w świat nieco inny niż ten, w którym żyją «normalsi». Bardziej wrażliwy, mocniej zarysowany, niełatwy do przeżycia. Autorka prowadzi nas przez niego, korzystając zarówno z własnych doświadczeń, jak i z naukowych badań. To książka niezwykła: trudna i bardzo ciepła, osobista i publiczna. Książka dla wszystkich pragnących zrozumieć inność, która jest równie normalna jak każda różnica” – Magdalena Środa

Dziewczyna w spektrum od Ewa Furgał możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Ewa Furgał obala stereotyp, że spektrum autyzmu to przede wszystkim „męska sprawa”. Metodycznie, krok po kroku, bazując na swoich doświadczeniach.
    Na tej pożywce włączył mi się ciąg skojarzeniowy, w sumie niespecjalnie oryginalny, ale w danym momencie o ogłuszającej mocy.
    Co mogłoby oznaczać zaakceptowanie neuroróżnorodności? Jak to co uważa się za słabość w innym układzie zostaje atutem. Jak szara strefa społecznych umów i oczekiwań może zaburzać ogląd rzeczywistości. Jak bardzo przydałby się zrobić miejsce dla kogoś patrzącego z innej perspektywy, bez mglistej zasłony prawa zwyczajowego. Ogromna przestrzeń dla możliwości. W świecie idealnym.
    Szczerze polecam szukającym odpowiedzi dla siebie, swoich bliskich czy po prostu ciekawych.

Warto zerknąć