ebook Inkwizytor
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 128)

Inkwizytor
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 25.90
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
-37% 21.64 zł
-34% 22.90 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
28.00 zł
26.18 zł
26.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ksiądz sprzedający fałszywe medaliki o cudownych właściwościach zostaje spalony żywcem przed swoim kościołem. Okoliczności zbrodni jasno wskazują na powrót Inkwizytora, mordercy, który według policji nie żyje od dwóch lat…

W tym samym czasie uzdrowiciel celebryta Jan Sarna dostaje list świadczący o tym, że dotychczasowy porządek został zakłócony, a morderca rozpoczyna kolejny krwawy cykl. Szybko okazuje się, że w tej rozgrywce czas jest najcenniejszą walutą, gdyż z dnia na dzień i bez żadnego ostrzeżenia stosy ponownie zaczynają płonąć.

Jak to możliwe, że niesławny Inkwizytor wrócił i wkroczył ponownie na ścieżkę zbrodni? A może za morderstwo odpowiedzialny jest jego naśladowca? Na uzdrowicieli, znachorów i wróżbitów pada blady strach. Zaczynają się łowy.

Michał Śmielak powraca w fenomenalnej i długo wyczekiwanej kontynuacji „Znachora”.

Świetne dialogi, wyraziści bohaterowie i nieprzeniknione pokłady mroku budują nastrój powieści Michała Śmielaka. To precyzyjnie skonstruowany thriller, którego nie wypuścicie z rąk, dopóki nie poznacie rozwiązania zagadki. - Robert Wiśniewski, „Magazyn Dobre Książki”

O e-booku Inkwizytor blogerzy napisali:

Fabuła jest tak bogata w wątki, że pytań podczas lektury pojawia się znacznie więcej. Sądzę, że Inkwizytor jest nawet lepszy od Znachora. Wartka akcja, zwroty takie, że czasami szczęka opada, no i to podążanie za policją i próby samodzielnego rozwikłania zagadki - uwielbiam. Nie wszystko udało mi się odkryć przed finałem, ale części rozwiązania się domyśliłam. - Bibliotecznie - Katarzyna Chojnacka-Musiał

Jeśli szukacie książki, która totalnie pochłonie Wasze myśli, która przeniesie Was w trochę inną, choć bardzo realną rzeczywistość to koniecznie sięgnijcie po tę i poprzednie powieści autora. Dla mnie Inkwizytor to zdecydowanie jedna z lepszych powieści tego roku. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Inkwizytor od Michał Śmielak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tytułowy Inkwizytor ponownie wyrusza na łowy. Czy jednak to na pewno ten sam człowiek? A może jego wierny naśladowca? Uzdrowiciel celebryta Jan Sarna otrzymuje wiadomość, która świadczy o tym, że krwawy cykl rozpoczyna się na nowo. Na znachorów, uzdrowicieli i wróżbitów ponownie pada blady strach. Czy policji uda się powstrzymać inkwizytora?

Jak wiecie mam ogromną słabość do rodzimych autorów i rodzimych historii. Powieści jak Znachor (debiut autora) czy jego kontynuacja Inkwizytor tylko i wyłącznie utwierdzają mnie w tej słabości. A sam autor znajduje się w gronie tych, których książek wyglądam z niecierpliwością. Michał Śmielak ma bowiem ogromny dar nie tylko do kreowania ciekawych, niejednoznacznych i złożonych bohaterów ale także do konstruowania fabuły, która wciąga od pierwszej aż po ostatnie strony. Ja dosłownie nie mogłam oderwać się od jej lektury i nie chciałam jej kończyć. Przede wszystkim jednak ta książka ma naprawdę niesamowity klimat, pełen tajemnic, nawiązań do historii, który jednocześnie jest duszny, brudny i brutalny. Były momenty gdy dosłownie czułam wokół siebie unoszący się popiół i metaliczny zapach krwi... A naprawdę nie często mi się zdarza aż tak ulegać sugestiom. Panu Śmielakowi po raz kolejny się to udało!

Jeśli szukacie książki, która totalnie pochłonie Wasze myśli, która przeniesie Was w trochę inną, choć bardzo realną rzeczywistość to koniecznie sięgnijcie po tę i poprzednie powieści autora. Dla mnie Inkwizytor to zdecydowanie jedna z lepszych powieści tego roku. Polecam Wam całą sobą!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Bezkompromisowy morderca powraca w drugim tomie cyklu Michała Śmielaka Inkwizytor. W powieści pod tym samym tytułem czeka na Was sporo zaskakujących wydarzeń i śledztwo policji, mające na celu ujęcie psychopaty. Okazuje się jednak, że plan, który przygotował morderca, zwany Inkwizytorem, jest tak dopracowany, że nie sposób go przejrzeć i schwytać. Mężczyzna jest zawsze o krok przed śledczymi.

Dwa lata po zakończeniu sprawy Inkwizytora ksiądz handlujący cudownymi medalikami zostaje spalony żywcem. Zbrodnia idealnie pasuje do znanego już śledczym modus operandi. Okazuje się, że wspomniany morderca, którego uznano za zmarłego, jednak żyje i ma się świetnie. I nie pozwoli się nudzić naszym bohaterom.

Równocześnie znany uzdrowiciel, Jan Sarna, otrzymuje pierwszy list, którego nadawcą jest Inkwizytor. Dowiaduje się z niego, iż właśnie rozpoczął się kolejny cykl wymierzania sprawiedliwości wszelakiej maści hochsztaplerom zajmującym się "leczeniem", a ostatnią ofiarą będzie właśnie on.

Policja ściga się nie tyle z Inkwizytorem, co z czasem. Powtarzający się cykl obejmuje list z pieczątką, określającą miejsce zbrodni, i kolejną cyfrą. Od momentu otrzymania przesyłki śledczy mają trzy dni na trafienie na ślad Inkwizytora. Czy uda im się wyprzedzić złoczyńcę? Czy odkryją jego sposób myślenia? Ile osób zginie? I w końcu, czy Inkwizytor trafi w ręce policji?

Fabuła jest tak bogata w wątki, że pytań podczas lektury pojawia się znacznie więcej. Sądzę, że Inkwizytor jest nawet lepszy od Znachora. Wartka akcja, zwroty takie, że czasami szczęka opada, no i to podążanie za policją i próby samodzielnego rozwikłania zagadki - uwielbiam. Nie wszystko udało mi się odkryć przed finałem, ale części rozwiązania się domyśliłam.

Zdecydowanie polecam, koniecznie bez dłuższej przerwy między jednym tomem a drugim, aby fakty z pierwszego tomu nie uleciały z głowy.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć