ebook Krew i popiół
4.31 / 5.00 (liczba ocen: 221577)

Krew i popiół
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 30.49
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.49 zł Lub 27.44 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
32.00 zł
39.90 zł
30.59 zł
31.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy tom cyklu „Z Krwi i Popiołu”. Niezwykła powieść z gatunku new adult dla wszystkich miłośników fantasy. „Akcja, przygoda, seks i napięcie! «Krew i popiół» ma w sobie to wszystko i znacznie więcej. Główna bohaterka od pierwszej chwili stała się moją ulubienicą. Uwaga: ta książka uzależnia!” – Tijan, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”

Porzucone przez bogów i budzące strach w śmiertelnikach, upadłe królestwo znowu powstaje, by przemocą i zemstą odebrać to, co uznaje za swoją własność. A kiedy cień przeklętych zbliża się coraz bardziej, zaciera się granica między tym, co zakazane, a tym, co słuszne. Poppy może nie tylko zostać uznana za niegodną przez bogów, ale również stracić serce, a nawet życie, kiedy przesiąknięte krwią więzy spajające jej świat zaczną się strzępić.

Rekomendacje e-booka Krew i popiół:

„Jennifer L. Armentrout stworzyła świat fantasy, który wciągnie was bez reszty i kompletnie zawróci wam w głowach” – Elena, the Bibliotheque Bio

„Fantastyczny świat pisany z najdrobniejszymi szczegółami, bohaterowie z krwi i kości!” – BookBesties

„Już od pierwszego zdania Jennifer L. Armentrout zawładnęła moimi emocjami” – Brigid Kemmerer, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”

„«Krew i popiół» to genialna powieść fantasy, która zawładnie waszą wyobraźnią. Jennifer L. Armentrout znowu wspięła się na wyżyny” – Amanda@Stuck In YA Books

O e-booku Krew i popiół blogerzy napisali: 

Niektóre książki już samym tytułem intrygują, potem to wrażenie wzmaga się dzięki okładce, podgrzewa klimat opis i w końcu nadchodzi moment lektury. No i zaczyna się czytelnicza przygoda, taka z kategorii tych, które z jednej strony nie chcielibyśmy by się zbyt szybko skończyła, a z drugiej pragniemy jak najszybciej poznać zakończenie. Tak właśnie jest z Krwią i popiołem. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

To dobra fantastyka new adult, a przynajmniej coś, co ma w sobie ogromny potencjał do stania się niezwykle emocjonującą serią. Mocno zaangażowałam się w tę opowieść i zdecydowanie będę wyczekiwać kolejnych tomów! - BookeaterReality - Meg Sheti

Krew i popiół od Jennifer L. Armentrout możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O tym, że tytuł Krew i popiół całkowicie podbił polską blogosferę i nie tylko, chyba nie muszę pisać obszernie. Szał na tę książkę można było dojrzeć grubo przed jej oficjalną premierą. Twórczość Jennifer L. Armentrout była mi znana wcześniej, jednak z początku nie chciałam ulec temu szałowi na Krew i popiół. Jak widać, jednak nie udało mi się i postanowiłam sięgnąć po ten tytuł. Czy przypadł mi on do gustu tak bardzo, jak innym? O tym w tej opinii.

Poppy jest Panną Wybraną. Obowiązują ją określone zasady, których musi przestrzegać za wszelką cenę. Jest jednak coś, co czyni w tajemnicy przed wszystkimi - zamiłowanie do używania sztyletu i trening z nim znajduje się na jej liście grzeszków. Wkrótce w królestwie zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy, a bezpieczeństwo jego mieszkańców - w tym i samej Poppy jest zagrożone. Wydawać by się mogło, że nowy strażnik Panny zdoła zapanować nad rosnącym niepokojem, jednak... Co, jeśli zdrajcy zaatakują, a w ruch pójdzie prawdziwa i niebezpieczna magia? Zanurzcie się w tej historii i pozwólcie porwać się wraz z jej prądem.

Powiem Wam szczerze, że jeszcze nim zaczęłam lekturę tej powieści, miałam pewne wątpliwości i lęki. Bałam się tego, że historia Poppy może jednak nie przypaść mi do gustu i w pewien sposób rozczarować - oczywiście, nie chciałam tego w żadnym wypadku, bo to by oznaczało zmarnowanie mojego czasu. Na szczęście jednak już po pierwszym rozdziale poczułam się zaintrygowana tym, co jeszcze autorka ma przygotowanego w zanadrzu i czym zaskoczy mnie w tej historii.

Przede wszystkim główna bohaterka okazała się bardzo dobrze wykreowana i naprawdę przypadła mi do gustu. Zachowanie i postępowanie Poppy okazało się z początku dość wyważone: z jednej strony dziewczyna miała potrzebę buntu i nie zgadzała się z wieloma absurdalnymi wręcz zasadami, które jej dotyczyły, a jednak z drugiej wiedziała, że musi trzymać język za zębami i cierpliwie znosić wszystkie te rzeczy. Oczywiście, nie było tak przez cały czas, bo umówmy się - niewiele osób dałoby radę wytrzymać w takiej sytuacji. Dlatego też polubiłam tę postać i nie mogę doczekać się kolejnego spotkania.

Jennifer L. Armentrout ma bardzo dobre pióro, ale o tym wiedziałam już wcześniej. Jej umiejętności kreacji nie tylko bohaterów, ale i samej akcji, to coś cudownego. Przepraszam, jeśli zabrzmię tak, jakbym chciała za wszelką cenę posłodzić autorce, ale jestem pod ogromnym wrażeniem tej pozycji. Dzieje się tutaj dużo, akcja jest dynamiczna – a to bardzo lubię, jednak czytelnik ma też szansę na chwilę oddechu. Ta równowaga idealnie się tutaj sprawdza i nawet nie wiecie, ile razy musiałam zbierać szczękę z podłogi, bo autorka postanowiła wprowadzić kolejne zwroty akcji. Były one dla mnie zaskakujące, satysfakcjonujące i wiem, że z pewnością sięgnę po kontynuację.

Książkę tę zdecydowanie mogę polecić miłośnikom fantastyki, jednak muszę tutaj podkreślić fakt, iż po pierwsze: nie jest to absolutnie książka dla bardzo młodych odbiorców (nie licząc scen przemocy, dużo tutaj erotyzmu i takich właśnie scen), a po drugie - wątek erotyczno-romantyczny nie wszystkim może przypaść do gustu, dlatego wolę wspomnieć o tym tutaj. Jeżeli jednak nie przeszkadzają Wam takie sceny, a i Wasz wiek to minimum 16+, to myślę, że z ręką na sercu mogę polecić Wam właśnie ten tytuł.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Muszę to przyznać na początku. Zaskoczyła mnie ta książka bardzo pozytywnie. Wcześniej miałam okazję przeczytać inne powieści tej autorki, ale nie zachwyciły mnie bardzo. Tutaj było wręcz odwrotnie. Od pierwszych chwil zostałam wciągnięta w fabułę i tutaj należy docenić tłumaczenie, gdyż według mnie zostało to genialnie przełożone na nasz język ojczysty. Nie dziwi mnie fakt, że książka otrzymała nagrodę Goodreads 2020 roku. Od tej pozycji nie da się tak po prostu oderwać. Przeczytałam ją jednym tchem w zaledwie trzy dni. Choć musieliście długo czekać na recenzję to myślę, że lepiej, iż znalazłam czas na opisanie moich emocji niż żebym zrobiła to na szybko i bez refleksji.

Główną bohaterką jest bardzo charyzmatyczna Poppy, która jest przedstawiona jako bardzo silna i odważna dziewczyna. Zwłaszcza że zazwyczaj takie bohaterki dochodzą do swojej siły i wartości dopiero pod koniec jakiejś książki. Tym bardziej spodobała mi się kreacja tej bohaterki. Poppy nie jest znana tylko i wyłącznie dzięki swojej odwadze, ale przede wszystkim, dlatego że jest Panną Wybraną, a jej dusza i ciało mają zostać oddane Bogom. Jednak to nie jest dla niej błogosławieństwo, ponieważ to poświęcenie niesie za sobą wiele zakazów. Od lat odkąd została Wybraną, nie może ukazać swojej twarzy, nie może też z nikim rozmawiać, ani nikogo dotykać. Wiele czynności związanych z codziennym życiem jest zakazanych. Trzymając się tych reguł jest w stanie pozostać wolną od grzechów. Tę bohaterkę charakteryzuje również bunt odnośnie zasad i reguł Wybranej. Z tego powodu w tajemnicy wychodzi z domu, trenuje walki i pomaga mieszkańcom Królestwa. Tak też pewnego dnia poznaje Hawkę — osobę, która odmienia jej przeznaczenie. To sprawia, że może narazić się ludowi i stracić tytuł Panny Wybranej.

Cieszę się niezmiernie, że wydawca zapowiedział pojawienie się drugiego tomu na polskim rynku wydawniczym. Fabuła książki jest bardzo dobrze przemyślana. Fantastycznie wątki między sobą przechodzą tak, że nie zauważa się ubywających stron. Trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony i zakończenie wgniotło mnie w fotel. Jest to powieść z działu fantastyki, która nawiązuje do starożytnej magii. Dawno nie czytałam aż tak dobrej książki. Oprócz pięknej i bardzo odważnej Poppy czy Hawkę, który odmienił jej życie, poznacie księcia Casteela — przebiegłego i bezwzględnego. Tutaj nawet miałam nawiązanie do innego księcia, który był podobnym czarnym charakterem powieści. Przedstawienie życia Poppy, w którym jest zastraszana, aby trzymać ją w ryzach w skorumpowanym systemie, to było ciekawe przestawienie tej historii na tle politycznym. Nie tylko jej życie było w ten sposób traktowane, ale i ludzi w całym Królestwie. Zamaskowanie nieczystości i zła pod osłoną służbie Bogom, bardzo dobra zagrywka. Jednak jak wiadomo takie rzeczy również wychodzą, ponieważ znajdują się tacy w systemie, którzy mają nadzieję na lepsze jutro, uważnie patrzą i słuchają.

Styl powieści jest bardzo dobry i to w głównej mierze też dobry przekład z języka angielskiego na polski. Inne powieści Armentrout nie czytało mi się tak dobrze jak tę. Jedynym minusem, który mnie przeszkadzał to był rozmiar czcionki, jaki został użyty w składzie. Wiedząc jak wygląda taki skład i pracując z książkami na co dzień, to ważne, aby książkę dobrze się czytało. Mam też wadę wzroku i męczyły mi się oczy, gdy chciałam poczytać więcej. Na szczęście miałam czytnik, a tam, chociaż mogłam sobie powiększyć czcionkę, abym się tak nie męczyła.

Czy polecam? Oczywiście, ale musicie wiedzieć, że pojawiają się w tej powieści różne aspekty. M.in. mamy tu do czynienia ze śmiercią, porwaniem, wzmiankami o samobójstwie, napaściami czy znęcaniu się. Myślę, że np. fanom serii Czerwonej Królowej spodoba się propozycja od Wydawnictwa You & YA.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Jaki macie stosunek do premier książek, wokół których jest bardzo głośno? Zachęca Was to do lektury, czy może wręcz przeciwnie? Czytacie od razu, czy jak już cały szum ucichnie?

Ja - oczywiście - to zależy. Od autora, okresu w życiu, chęci itp. jeśli chodzi o książkę ze zdjęcia - już dawno miałam ochotę na tego rodzaju fantasy, coś w stylu Nocnych Łowców, młodzi bohaterowie, wykreowany świat, przeciwności losu itp. Dawno temu czytałam pierwsze dwa tomy serii Lux autorki i podobały mi się, więc Krew i popiół wpisałam na swoją listę do przeczytania. Nie bez trwogi w sercu zasiadłam do czytania, bo naprawdę słyszałam różne opinie i zarzuty co do tej historii i kreacji bohaterów

Zaczęłam czytać i przepadłam.

O fabule napisano już na bookstagramie dość, więc pozwolę sobie pominąć te kwestie. Historia ta też nie jest wolna od schematów i przewidywalności, czego można się w sumie spodziewać, sięgając po książkę z tego gatunku, ale została ona tak przedstawiona, że kompletnie mi to nie przeszkadzało. Autorka tak wykreowała ten świat, że no cóż, pochłonęłam Krew i popiół (pomimo objętości!) w dwa dni. Po prostu nie mogłam przestać czytać.

I wiecie co? Znowu czułam się jak wtedy, gdy pierwszy raz zetknęłam się z tego typu gatunkiem przy okazji książek Cassandry Clare. To uczucie jest nie do podrobienia.

I jasne, można stawiać bohaterom różne zarzuty, lecz w mojej ocenie ich kreacje są tak przemyślane, że każdą decyzję czy zachowanie można odnaleźć w ich motywacjach, czy to znanych czytelnikowi na dzień dobry, czy poznanych na końcu książki.

Owszem, bywa mocno, brutalnie i kontrowersyjnie. Wywołuje emocje u czytelnika, nie da się temu zaprzeczyć. Rozumiem, jeśli ktoś ma mieszane uczucia co do niektórych zabiegów. Ale w ogólnym rozrachunku ta książka po prostu mi się podobała.

Ja jestem na tak. I należę już do grupy osób niecierpliwie wyczekujących premiery kolejnego tomu w Polsce.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
To dobra fantastyka new adult, a przynajmniej coś, co ma w sobie ogromny potencjał do stania się niezwykle emocjonującą serią. Mocno zaangażowałam się w tę opowieść i zdecydowanie będę wyczekiwać kolejnych tomów! Mam nadzieję, że nie przyjdzie nam na nie czekać zbyt długo...

Cała recenzja na blogu: Krew i popiół

Ocena: 5/6

czytaj więcej
©BookeaterReality
Czy da się zmienić przyszłość jeśli wiedzie do niej tylko jedna droga? Co zrobić gdy nasze przeznaczenie jest z góry określone i nie ma możliwości by cokolwiek w nim zmienić? Zbuntować? Rzucić wyzwanie losowi? Czasem przychodzi niespodziewany splot okoliczności przynosi z sobą coś, co jest szansą lub czymś zupełnie odwrotnym. My tylko musimy podjąć decyzję nie wiedząc zupełnie czy będzie początkiem czy końcem.

Świat Poppy ma ścisłe granice, ich naruszenie w ogóle nie powinno być brane pod uwagę przez nią. Zajmuje pozycję Panny, która nie powinna narazić się na gniew bogów oraz nigdy nie może być uznana za niegodną. Jak pogodzić to z ciekawością i talentem do pakowania się w kłopoty? Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że w grze w jakiej bierze udział nikt nie spojrzy nie da jej okazji do naprawienia błędów. Wielu zauważa blaski jej egzystencji, lecz jaka jest prawda? Tego nie wie nikt, nawet najbardziej zainteresowana, jedno jest pewne zbliża się coś, do czego przygotowywała się prawie od zawsze. Czy wypełni przeznaczoną rolę? Casteel dostrzega w Poppy drobiazgi, które ukrywa przed wszystkimi, jak wykorzysta dość niecodzienne skłonności Panny? Wokoło nich zacieśnia się sieć stworzona z tego, co wydarzyła się w przeszłości z tym, co dopiero ma mieć miejsce. Jak dwoje ludzi odnajdzie się w pełnej intryg rozgrywce, w jakiej stawki są najwyższe? Zdaje się, że biorą za pewnik sprawy, mające całkiem inne oblicze niż to widoczne na pierwszy rzut oka. Łatwo zasugerować się prawdą wyznawaną przez wielu, lecz czy rzeczywiście jest nią? Gdzie kończy się wyznaczony cel, a zaczyna być ważna osoba?

Niektóre książki już samym tytułem intrygują, potem to wrażenie wzmaga się dzięki okładce, podgrzewa klimat opis i w końcu nadchodzi moment lektury. No i zaczyna się czytelnicza przygoda, taka z kategorii tych, które z jednej strony nie chcielibyśmy by się zbyt szybko skończyła, a z drugiej pragniemy jak najszybciej poznać zakończenie. Tak właśnie jest z Krwią i popiołem, już na samym początku zapowiadającymi, że przed nami prawdziwy rarytas, pozostawiający po sobie apetyt na o wiele więcej, a kiedy będziemy je poznawać otrzymamy ogromną porcję wrażeń. Jennifer L. Armentrout stworzyła wielopłaszczyznowe uniwersum, jakie poznajemy stopniowo i nie tylko z jednej perspektywy, wpierw wydające się bardzo kameralne, niewielkie, lecz z każdym rozdziałem poznajemy kolejny kawałek zróżnicowanego i kontrastowego otoczenia. To wszystko są ogóły, a liczą się jak zawsze szczegóły czyli postacie oraz ich kreacja, oczywiście motyw, gdyż w końcu od niego wszystko rozpoczyna się oraz wątki czyli jego rozwinięcie. Każdemu z tych elementów daleko do prostego schematu, zwłaszcza, iż od samego początku całość otoczona jest tajemnicami, które nie od razu lub jeszcze w pierwszym tomie w ogóle nie zostają ujawnione. Pisarka postawiła na szybką akcję, lecz równocześnie nie czyni tego z uszczerbkiem dla samej historii, w żadnym wypadku nie ucieka także od detali i niuansów. No i pozostają bohaterowie, z niejednym sekretem w zanadrzu, zaskakujący co i rusz, barwni oraz buntowniczy, pełni niespodzianek. Tak naprawdę do samego końca nie poznajemy ich, chociaż może nam się zdawać, że tak jest, lecz dość szybko uświadamiamy sobie, że daleko nam do tego. Jennifer L. Armentrout zadbała o to by nie brakowało im przysłowiowego pazura tak od strony charakteru jak i postępowania, zawadiackość jest widoczna, ale w pozytywnym znaczeniu oraz poczucie humoru. A co z podziałem na dobrych i złych? Granica nie jest płynna, lecz autorka pewne aspekty rozpatruje z różnych punktów widzenia, tak byśmy sami mogli wyrobić sobie opinię i pozwolić sobie na jej zmianę, bo siła tej książki to też zwroty akcji, jakich nie brak aż do samego końca. Sam motyw łączy w sobie przygodę, sekrety oraz uczuciową grę i przebiegłą intrygę polityczną czyli to, co sprawia, że nie odrywamy się od czytania aż finału, po jakim najlepiej byłoby od razu poznać dalsze losy postaci.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Wspaniala ksiazka. Zamowilam kontynuacje po angielsku.

Warto zerknąć