ebook Szepty
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Jakub Małecki kreśli przejmujący obraz straty i walki o utraconą godność. Szept to oszczędny, przepełniony emocjami monolog ojca, który postanowił się upomnieć o sprawiedliwość.

Tomasz Duszyński opowiada o Polsce będącej ostatnim bastionem nietkniętym przez pustoszące świat wrogie siły. W Cudzie RP, fantastycznej historii alternatywnej, nie brak odniesień do bieżących wydarzeń.

Aneta Jadowska zabiera nas do Thornu, gdzie towarzyszymy Dorze Wilk w trudach dnia codziennego. Namiestniczka postanawia sprawdzić, czy w kuchni poradzi sobie równie sprawnie jak w terenie, gdzie musi zidentyfikować niepokojąco dobrze zachowane zwłoki.

Dzieci rosną w bluszczu Agnieszki Hałas to nastrojowa baśń o miłości próżno szukającej spełnienia i cenie, którą trzeba zapłacić marzenie o bliskości ukochanej osoby.

W Zrzucie Marcina Mortki losy zwyczajnych ludzi, próbujących przetrwać wojenną zawieruchę, splatają się w nieoczekiwany sposób. Historia znana z podręczników okazuje się sumą pojedynczych decyzji, dramatów i niezwykłych zbiegów okoliczności.

Paweł Radziszewski w Lekcjach niemieckiego kreśli obraz trudnej powojennej rzeczywistości mieszkańców polskiej wsi.

W Drugim brzegu Sebastiana Sadleja uderza nas daleka od idealnej relacja ojca z synem, których wzajemna rywalizacja i brak akceptacji w końcu doprowadzają do najcięższej próby.

Exegi monumentum Mileny Wójtowicz to pełna czarnego humoru opowieść o mumiach przebudzonych w grobowcu znajdującym się we współczesnej polskiej wsi.

Agnieszka Szmatoła pod fabułą pełną magii ukrywa niezwykle aktualny problem. Tytułowe martwe imiona należały niegdyś do osób, które nie chciały już dłużej być sobą, więc zawarły pakt ze… smokiem.

Brzydka baśń Magdaleny Świerczek-Gryboś to postapokaliptyczna wizja życia w świecie, w którym ludzie zostali pozbawieni wspomnień o religii i tradycjach, a unikając wszechobecnego groźnego pyłu wulkanicznego i skwaru, musieli wybrać życie w zamknięciu. Historia niepokojąco na czasie.

W dole / W górze Piotra Chojnowskiego stanowi prawdziwie przewrotny i zabawny obraz życia po życiu.

W opowiadaniu Brzezina Grzegorza Gajka czytelnicy Piasta znajdą znanych sobie bohaterów – tym razem na pierwszy plan wysuwa się Letka i jej pragnienie odnalezienia lepszego życia wraz z ukochaną Bośką. Czy uda jej się uciec od losu?

Oczy pełne śniegu Magdaleny Kubasiewicz to opowieść o czarownicy w ciele 14-letniej dziewczynki i latawcu pod postacią czarnego ptaka, którzy przemierzają świat, tocząc nierówną walkę z potężnym czarownikiem i udowadniając, że przyjaźń i walka o siebie zawsze mają sens.

Tomasz Maruszewski w Kłamstwie pokazuje nam życie trójki współlokatorów, Wita, Krzysztofa i Agaty, codziennie borykających się ze zwykłymi, ludzkimi sprawami. Ale czy na pewno…?

Shade Martyny Raduchowskiej to pełna humoru opowieść o Polakach w Wielkiej Brytanii, którzy muszą sobie poradzić z magicznymi wyzwaniami.

Szepty od Piotr Chojnowski, Tomasz Duszyński, Grzegorz Gajek, Agnieszka Hałas, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Jakub Małecki, Tomasz Maruszewski, Marcin Mortka, Martyna Raduchowska, Paweł Radziszewski, Sebastian Sadlej, Agnieszka Szmatoła, Magdalena Świerczek-Gryboś, Milena Wójtowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Do czytelniczego tanga wiadomo, że wystarczy dwójka czyli książka i czytelnik. Kiedy ta pierwsza to piętnastu popularnych twórców literackich to ten taniec zapowiada się po prostu bestsellerowo. Kilkanaście opowiadań, każde inne, każde mające to nieokreślone „coś”, sprawiające, że w pamięci zapisujemy to, co właśnie przeczytaliśmy. Ktoś powie niewielka objętość nie pozwala na rozwinięcie tematu, jeszcze dobrze się czytanie nie rozpocznie, a już jest koniec, no i w ogóle krótka forma to nie to samo co pełno objętościowe książki. Jeśli chodzi o Szepty każda opowieść jest pełnowartościową historią, w żadnym razie nie ma się wrażenie, iż to „skrót” albo wstęp do czegoś, co dopiero będzie obszerniej ujęte. Już pierwszy tekst nie tyle daje nam przedsmak ile pozwala poczuć, że przed nami nie lada zbiór gratek czytelniczych. Pod względem gatunków – duża różnorodność, autorzy zaprezentowali się od najlepszej strony, znanej nam z ich wcześniejszych twórczości. Jeśli nie było jeszcze okazji poznać to nadarza się doskonała okazja by rozpocząć z nimi książkową przygodę. Przenosimy się pomiędzy tym, co aż nadto realne do światów zupełnie fantastycznych, czasem spotykając starych znajomych i towarzysząc im w nowych perypetiach. Lżejsze i poważniejsze tony przeplatają się, tak samo jak i śmiech z chwilami refleksji. Szepty, zgodnie z tytułem cicho intrygująco opowiadają o tym, co było, jest lub będzie, wciągając czytelnika napisanymi słowami pomiędzy wiersze, w jakich są marzenia, wspomnienia, niezwykła codzienność oraz magia. Łatwo byłoby powiedzieć, że w tej antologii wszyscy znajdą dla siebie interesujące opowiadanie, lecz warto poznać każde z nich, od razu lub w pojedynczych spotkaniach.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć