ebook Twój Carter
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 31816)

Twój Carter
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 25.86
Audiobook - najniższa cena: 27.88
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
25.86 zł Lub 23.27 zł
26.87 zł
28.00 zł
34.90 zł
25.84 zł
25.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zabawna i wzruszająca powieść królowej romansów – Whitney G.!

Carter i Arizona przyjaźnią się od czwartej klasy podstawówki. A może od piątej? To kwestia sporna. W dzieciństwie byli największymi wrogami, a ich relacja zaczęła się od dokuczania sobie na szkolnych korytarzach. Dziś on jest kobieciarzem, który nie musi się zbytnio starać, żeby zaciągać kobiety do łóżka. Ona prowadzi arkusz kalkulacyjny mający pomóc jej podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment, żeby przenieść znajomość z chłopakiem na „kolejny poziom”. Są nierozłączni, oczywiście poza sypialnią. Nigdy nie było między nimi przyciągania. Do czasu…

Twój Carter od Whitney G. możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Twórczość Whitney G. miałam okazję już poznać kilka lat temu. Jej seria Domniemanie Niewinności bardzo przypadła mi do gustu, podobnie z resztą było z książką Dwa tygodnie i jedna noc. Pewnego dnia w zapowiedziach wydawniczych ujrzałam jej najnowszą powieść, a moje serce zabiło mocniej. Już sam tytuł złożył mi obietnicę tego, że będzie to niezapomniana powieść. Nawet nie wiecie, jak ogromna była moja ekscytacja, gdy ta pozycja znalazła się już w moich rękach! Jeszcze tego samego dnia zasiadłam do lektury. To, co otrzymałam... Przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Carter i Arizona przyjaźnią się od lat, a konkretniej od klasy czwartej podstawówki (choć jedno z nich uparcie twierdzi, że to była klasa piąta - szans na porozumienie brak). Ich relacja zaczęła się od wrogiego nastawienia, co w zasadzie nie powinno dziwić, bo w końcu “kto się czubi, ten się lubi”. Po upływie lat ludzie z ich otoczenia wciąż pytają, jakim cudem udało im się utrzymać relację czysto przyjacielską. Do tej pory każde z nich odpowiadało, że po prostu tak jest. Co, jednak jeśli pewnego dnia ich relacja zmieni się nie do poznania? Czy kobieciarz Carter i ściśle notująca wszystko w arkuszu kalkulacyjnym Arizona będą w stanie utrzymać status “tylko przyjaźń”?

Powieść ta przyciągnęła mnie do siebie tytułem, a dopiero w drugiej kolejności opisem. Kocham w romansach wątek od przyjaźni do miłości, a ta książka właśnie coś w tym stylu mi obiecywała. Z radością trzymałam ją w dłoniach, a następnie otworzyłam na pierwszej stronie – i całkowicie przepadłam w historii Arizony i Cartera. Całkowicie i nieodwracalnie.

Ona wzbudziła morze mojej sympatii. Choć na pierwszy rzut oka Arizona raczej wydaje się dość pedantyczna i taka, że musi mieć wszystko pod ścisłą kontrolą, to w rzeczywistości jest bardzo troskliwą, zabawną i zakochaną w kulinariach młodą kobietą. Jej kreacja wyszła autorce bardzo dobrze, a ja jako zwykła czytelniczka poczułam się bardzo zżyta z tą postacią. Zdecydowanie Arizona zostanie w moich myślach na długo.

Podobnie z resztą jak Carter, którego też w pewnym sensie nie da się nie lubić. Z nim jednak miałam jeden problem, a mianowicie – jego troskliwość o szczęście najlepszej przyjaciółki sprawił, że w pewnym momencie mógł bardzo boleśnie zderzyć się twarzą o ziemię. Z jednej strony doskonale to rozumiałam, z drugiej jednak uważam, że mógł wszystko rozegrać zupełnie inaczej – tak tylko mówię. W każdym razie Carter również został bardzo dobrze wykreowany i mimo wszystko cieszę się, że taki ktoś jak on pojawił się w tej książce.

Relacja Arizony i Cartera sprawiła, że moje serce zaczęło bić szybciej, a na twarzy rozlewał się szeroki uśmiech. Nie raz i nie dwa podczas lektury wybuchałam śmiechem, a wszystko za sprawą komizmu językowego, jaki umieściła w powieści Whitney G. Nie mogę również zapomnieć o doskonałej pracy, jaką wykonała tłumaczka, Edyta Świerczyńska, bo to dzięki niej tę powieść mamy okazję poznać. Kłaniam się i dziękuję!

Sama historia może nie wzbudzić takich emocji u wszystkich. Wiem, że na rynku wydawniczym jest już wiele podobnych powieści, ale z drugiej strony – dobrze jest czasem wrócić do znanych nam schematów i pomysłów. Twój Carter jest właśnie tego typu powieścią. Może nie jest to powieść wymyślna i pełna wielkich zaskoczeń, jednak mimo to chwyta za serce, wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika i sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie.

Jeżeli szukacie dobrej powieści właśnie z wątkiem przyjaźni damsko-męskiej, zdecydowanie powinniście sięgnąć po tę książkę. Znajdziecie tutaj nie tylko zabawne fragmenty, ale i te bardziej “spicy”, które mogą przyprawić o rumieńce. Jednakże nie są to nachalne momenty, więc i osoby, które nie przepadają za takimi wątkami, będą usatysfakcjonowane lekturą.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć