ebook Influencerka
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 15587)

Influencerka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-28% 22.90 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
26.00 zł
31.90 zł
22.65 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wszyscy mamy dość wyidealizowanego obrazu macierzyństwa. Emma wie o tym doskonale. Na Instagramie jako Najnajmama pokazuje codzienność każdej mamy bez upiększeń. Wpisami bez lukru zdobywa wielką popularność. Ma to jednak swoją cenę. Z jednej strony Najnajmama wcale nie jest taka naj, z drugiej grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony kobiety, która zrobi wszystko, by życie influencerki zmienić w koszmar. Czy Emma przekroczy granicę internetowego ekshibicjonizmu? Czy uda jej się uniknąć tragedii?

Milion ludzi na całym świecie pokochało Emmę Jackson za pokazywanie macierzyństwa bez filtra: czasu pełnego nieprzespanych nocy, wiecznego bałaganu i plam z jedzenia na wszystkich ubraniach. Autentyczna i szczera do bólu Najnajmama stała się dla wielu kobiet wsparciem i inspiracją, a jej profil na Instagramie codziennie jest zasypywany pełnymi uwielbienia komentarzami.

To pozornie prawdziwe życie okazuje się jednak pieczołowicie zaplanowanym działaniem marketingowym, którego koszty często ponoszą najbliżsi Emmy. W dodatku obserwują ją nie tylko fani. Każdemu jej działaniu, każdej zamieszczanej informacji obsesyjnie przygląda się pałająca żądzą zemsty kobieta, gotowa zamienić życie influencerki w koszmar. Czy mąż Emmy i jej agentka zdołają zapobiec tragedii?

Jak wiele można zrobić dla popularności? Kogo i co poświęcić? Czy istnieje granica internetowego ekshibicjonizmu?

Rekomendacje e-booka Influencerka:

„Przeczytałam «Influencerkę» w kilka wieczorów. Wciągająca, bardzo oryginalna powieść” – Clare Mackintosh, autorka „Dublerki”

„Jestem zachwycona. Lloyd znakomicie pokazuje zagrożenia, które niesie ze sobą popularność na Instagramie. Intrygujące i przerażające zarazem” – Harriet Tyce, autorka „Krwawej pomarańczy”

„Jeszcze nikt nie pokazywał mediów społecznościowych od tak mrocznej strony” – Samantha Downing, autorka „Mojej doskonałej żony”

O e-booku Influencerka blogerzy napisali: 

Influencerka to thriller odsłaniający realia social mediów. Dzięki tej książce będziemy mogli zastanowić się na ile świat wirtualny odzwierciedla ten realny? Jak bardzo kolorowany jest obraz, który w rzeczywistości ma wiele ciemnych barw, nie mających odzwierciedlenia w instagramowych historiach. To thriller na czasie, dotykający współczesnych problemów. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Ta książka to przede wszystkim fantastycznie skonstruowana fabuła. Do samego końca układałam w głowie miliony scenariuszy jej zakończenia a i tak autorom udało się mnie zaskoczyć. Ta historia przepełniona jest wręcz elektryzującym napięciem. Mało tego, jego poziom wzrasta właściwie z każdym kolejnym rozdziałem, aż po spektakularny finał. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Influencerka od Ellery Lloyd możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Fabuła stworzona przez duet pisarski skupia się na świecie wirtualnym, który doskonale znamy — świat mediów społecznościowych. W ostatnich latach stały się medium, które przyciąga sporo ludzi, a wielu z nas obserwuje tych, którzy kreują ten świat — influencerów. Jednak to, w jaki sposób w Influencerce został przedstawiony obraz mediów społecznościowych jest zaprzeczeniem tego, co bardzo często wydaje nam się, że widzimy. Główna bohaterka Emma Johnson dała się poznać światu jako sympatyczna matka dwóch dzieci, która uważa się jak każda inna mama za normalną pełną wad rodzicielkę. Jako influencerka prowadzi swoje media społecznościowe dzieląc się radami dotyczącymi macierzyństwa. Szczerze i bez ściemy stara się pokazać swoje codzienne problemy z dziećmi i że jej życie tak jak życie innych mam nie jest usłane różami. Jej obserwatorzy uwielbiają jej konto i wciąż jest obserwowana. Jednak czy życie Emmy jest takie jak je wszystkim pokazuje? Czy doskonałe zdjęcia nie są tylko zatuszowaniem mrocznych sekretów, jakie skrywa jej rodzina?

To, co uderza w powieści to ukazanie życia Emmy i jej rodziny jako tej idealnej. W rzeczywistości kobieta ma wszystko poukładane i zaplanowane. Swoim sprytem manipuluje faktami, tymi małymi kłamstwami, aby wizerunek, jaki ma w głowie był idealny. To sprawia, że tak wiele innych osób się z nią identyfikuje, a dzięki temu ona ma z tego wiele korzyści. Niestety nie każdy w życiu influecerki, która pragnie być na szczycie się to podoba. Niektórzy pragną jej bolesnego upadku i nie cofają się przed niczym, żeby ukazać jej prawdziwą twarz. Ten wątek związany z tą sprawą bardzo mnie zaskoczył. Była to bardzo dobrze przemyślana fabuła, że wprost nie mogłam oderwać się od czytania, a jak nie mogłam czytać to słuchałam książki w audiobooku. Muszę przyznać, że się zaskoczyłam i szczerze nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

Wykreowanie bohaterów w powieści jest dla mnie satysfakcjonujące. Poznajemy Emmę z dwóch stron — tej stworzonej do internetu i tej trochę cynicznej, ale nieidealnej. To dwa przeróżne obrazy kobiety, których ja nie chciałabym za nic w świecie poznać. Jej postawa obnaża wszystkie cienie i sekrety takiego życia w sieci, gdy jest się popularnym. Mąż Emmy również miał dwie twarze. Z jednej strony nie popierał działań żony i je potępiał, ale przystawał na nie, bo mieli z tego korzyści. Dopiero sprawa z osobą, która chciała zniszczyć kobiety zaczęła coś zmieniać. Influencerka to powieść o cieniach i blaskach sławy, ale i konsekwencjach decyzji, które dotykają nie tylko jedną osobę, ale i najbliższych.

Styl powieści jest przyjemny. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Czytelnik z zapartym tchem może śledzić losy bohaterów i z pewnością znajdzie w niej elementy zaskoczenia. Influencerka to świetny wybór, gdyż nie zawiodłam się na zakończeniu i poprowadzonej narracji. Zarówno Emma jak i Dan mają wiele do powiedzenia i warto wysłuchać ich obojga oraz tej tajemniczej osoby, która chce im zakłócić spokój. Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Wymyślę sobie życie, a potem ci je pokażę. Taka jestem, a jestem, jaką chcesz mnie widzieć. Nawet sobie nie wyobrażasz ile zachodu kosztują mnie twoje złudzenia. Nauczyłam się ogólników. Odpowiadam ci tak, by nie ponieść konsekwencji. Czy na pewno? Są zdarzenia, które mnie niepokoją. Mam wrażenie, że wokół mnie zaciska się krąg. Dlaczego? Kto i za co chce mnie zniszczyć? Czy uda mi się przeżyć? Prawda, że całkiem sympatyczne czytadełko? W sensacyjnym przesycie nie poczułam się przytłoczona tą historią, a zatem polecam. Bo nawet oku i szkiełku nie można już ufać...Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Emmy Jackson to tytułowa #influencerka , którą obserwuje milion ludzi na całym świecie. Najnajmama zdobyła uwielbienie swoich czytelników bo zdecydowała się pokazywać swój macierzyński świat bez lukrowości, za to z plamami jedzenia na ubraniach, wszechobecnym bałaganem i niedospanymi oczami. Niewiele osób wie, że to wszystko to tak naprawdę szczegółowo zaplanowane działania marketingowe, które coraz więcej kosztują najbliższych Emmy. Do tego wśród fanów Najnajmamy jest ktoś, kto mocno jej nienawidzi i zrobi wszystko by zamienić jej życie w piekło. Czy rodzina influencerki może czuć się bezpiecznie?

Wow! Ale to było dobre! Influencerka to jedna z tych historii, która pochłania bez reszty, która wciąga w swój świat pełen blasku i sławy a z drugiej strony przepełniony intrygami i brudem. To książka, która nieustannie daje do myślenia nad tym jak sami kreujemy swój obraz w socjal mediach i jak bardzo uwielbiamy podglądać ten wykreowany przez innych. Wszystko w tej powieści wydaje się takie prawdziwe, rzeczywiste i do bólu przerażające. Autorzy doskonale ukazali mechanizmy wirtualnego świata, to jakie niesie za sobą korzyści ale także zagrożenia.

Ta książka to przede wszystkim jednak fantastycznie skonstruowana fabuła. Do samego końca układałam w głowie miliony scenariuszy jej zakończenia a i tak autorom udało się mnie zaskoczyć. Ta historia przepełniona jest wręcz elektryzującym napięciem. Mało tego, jego poziom wzrasta właściwie z każdym kolejnym rozdziałem aż po spektakularny finał.

Co jeszcze znajdziemy w tej pozycji? Rewelacyjne kreacje bohaterów, instagramowy klimat a przede wszystkim prawdę o wirtualnym świecie.

Jeśli szukacie więc książki, która totalnie Was pochłonie i o której szybko nie zapomnijcie to sięgnijcie koniecznie po tę historię. Dla mnie to jedna z lepszych, które poznałam w ostatnim czasie.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Prowadząc bloga o tematyce książkowej staram się ukazywać Najlepsze Interesujące Książki. Swoje życie prywatne oddalam od treści ukazywanych na Facebooku czy Instagramie. Staram się rozgraniczać życie prywatne od tematów książkowych.

Bohaterka thrillera Emmy Jackson daleka była od mojego nastawienia. Jednak jej historia bardzo mnie zaintrygowała, a książka literackiego duetu pod pseudonimem Ellery Lloyd ogromnie mnie zaintrygowała. Tematyką i historią zapisaną na kartach tej książki. Autorzy poruszyli ważny, jakże współczesny problem związany z funkcjonowaniem w internetowej rzeczywistości.

Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by zaistnieć w sieci? Co możemy zrobić, aby zdobyć popularność? Jakim kosztem? Czy warto? Warto sięgnąć po Influencerkę by zadać sobie te pytania i spróbować znaleźć odpowiedzi.

Emmy Jackson nie planowała zostać instamamą. Jednak została celebrytką w mediach społecznościowych. Ukazując swoją prywatność, w wirtualnym świecie eksponuje swoje macierzyństwo. W swych działaniach jest autentyczna, prawdziwa do bólu, będąc tym samym wsparciem dla wielu matek. Na zdjęciach nie ukrywa zmęczenia po nieprzespanych nocach. Relacjonując swoje życie stała się Najnajmamą podziwianą i uwielbianą przez swoich czytelników. Wyrazem tego są liczne komentarze pełne zachwytów.

Jak się jednak okazuje owa aktywność w sieci jest zgrabnie zaplanowanym chwytem marketingowym. Życie na pokaz sprawia, że prawdziwe życie Emmy Jackson jest w niebezpieczeństwie. Jej konto obserwują nie tylko fani jej aktywności, lecz pewna, tajemnicza kobieta zawładnięta chęcią zemsty.

Autorzy ukazali tę historię z perspektywy trzech osób – głównej bohaterki Emmy, jej męża Dana, a także pewnej tajemniczej kobiety. Muszę przyznać, że taki zabieg był doskonałym pomysłem, sprawiając, że historia ta w pełni mnie pochłonęła. Mogłem spojrzeć na nią z różnych punktów widzenia, co jeszcze wyraźniej ukazało całościowy obraz tej historii. Historii, która zapala czerwone światło, ukazując niebezpieczeństwa jakie możemy spotkać w internetowym świecie.

Influencerka to thriller odsłaniający realia social mediów. Dzięki tej książce będziemy mogli zastanowić się na ile świat wirtualny odzwierciedla ten realny? Jak bardzo kolorowany jest obraz, który w rzeczywistości ma wiele ciemnych barw, nie mających odzwierciedlenia w instagramowych historiach. To thriller na czasie, dotykający współczesnych problemów.

Jeśli kochacie thrillery, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą propozycję Ellery Lloyd, którzy trzymają nas w ciągłym napięciu podczas poznawania tej historii. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Sięgając po "Influencerkę" Ellery Lloyd nastawiłam się na otrzymanie emocjonującego, współczesnego thrillera opartego na niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą dzielenie się swoim życiem w mediach społecznościowych. Niestety otrzymałam książkę, która owszem ukazuje prawdziwą stronę życia w sieci, ale niestety z rasowym thrillerem ma niewiele wspólnego.

  Emmy Jackson, to influencenka z ponad milionem obserwatorów na Instagramie, która swoją popularność zdobyła na byciu Najnajmamą. Dla Emmy codziennością jest dzielenie się każdym skrawkiem jej życia rodzinnego ze swoimi fanami, nie szczędząc przy tym podkolorowywania tych skrawków tak, aby stawały się łakomym kąskiem dla jej followersów. Obserwując poczynania Emmy coraz częściej czytelnik zadaje sobie pytanie, ile z jej życia jest tym czego naprawdę pragnie i potrzebuje, a ile jedynie zaspokajaniem potrzeb ludzi, których w zasadzie nawet nie zna.

  Historia przedstawiona w powieści mozolnie brnie przez codzienne życie Emmy, jej męża Dana oraz dwójki dzieci. Co jakiś czas dostajemy również niewielkie fragmenty poświęcone tajemniczej postaci, która jest jednym z obserwatorów Emmy, ale zdecydowanie nie można jej określić mianem fana Najnajmamy.

  Książka Ellery Lloyd, jako thriller wypada niestety bardzo słabo. Jest zdecydowanie za bardzo przegadana, na próżno szukać w niej napięcia, czy porywających zwrotów akcji. Finału można się domyślić już na wczesnym etapie i nie jest on niczym zaskakującym dla czytelnika. Fani gatunku niestety nie mają w tej powieści za bardzo czego szukać.

  Na plusa zasługuje jednak ukazanie w powieści zakłamania obecnego w mediach społecznościowych oraz szerokopojętym showbiznesie. Autorka nie szczędzi ukazania jak naprawdę wygląda sprzedawania swojej prywatności oraz kreowania w mediach wizerunku osoby, która tak naprawdę nigdy nie istniała. Na codzień pewnie nie zastanawiamy się nad tym, kogo i dlaczego obserwujemy w sieci. Za pewnik bierzemy to, że dzieli się z nami tylko prawdziwymi historiami ze swojego życia. Po przeczytaniu tej książki warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy aby na pewno tak jest.

 • Awatar

  Emmy Jackson stworzyła profil w sieci. Otworzyła w ten sposób drzwi do swojego domu, dosłownie. Na jej przykładzie możemy zobaczyć, co kryje się pod hasłem influencerka. Na czym polega dzielenie się się codziennością z innymi i jakie to przynosi korzyści. Niestety bycie osobą znaną, to nie tylko wrzucanie zdjęć do sieci i sprawdzanie ilości polubień. Nasza bohaterka naraziła się pewnej osobie. Ktoś z obserwujących ma złe zamiary. Ta książka to nie tylko świetnie stworzona fabuła, ale też przestroga. Jestem zadowolona z lektury, przeczytałam ją bardzo szybko. Polecam.

Warto zerknąć