ebook Bowie w Warszawie
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 22)

Bowie w Warszawie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 25.93
wciąż za drogo?
27.93 złpremium: 16.76 zł Lub 16.76 zł
-16% 25.93 zł Lub 23.34 zł
28.00 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
39.90 zł
31.12 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Długo oczekiwana książka Doroty Masłowskiej, a w niej to, co najbardziej cenne w prozie współczesnej – pazur i ironia, świetne pióro i bezkompromisowe trafianie w samo sedno. „Bowie w Warszawie” to fabuła o wielkim, a przede wszystkim małym świecie i rozpaczliwym poszukiwaniu w nim wolności.

Trwa gierkowska dekada lat 70. David Bowie, podróżując z Moskwy do Berlina, zatrzymuje się na krótką chwilę w Warszawie. Jego na pozór niewiele znaczący pobyt w polskiej stolicy obrósł legendą jako ucieleśnienie tego, co niedoścignione i niedostępne, smuga koloru i blasku w powszechnej szarzyźnie.

Tymczasem w jednym z dusznych i ciasnych warszawskich mieszkań nie może spać plutonowy Wojciech Krętek. Wrażliwy i emocjonalny milicjant próbuje rozwikłać sprawę niejakiego Dusidamka z Mokotowa.
Siejący postrach oprawca zdaje się jednak tylko symbolem pomniejszych przemocy i opresji, których mieszkanki Warszawy doświadczają na każdym kroku od świata i siebie nawzajem.

Co łączy króla muzyki z seryjnym dusicielem? Dowiemy się w opowieści o marzeniach i niespełnieniach.

Ebook „Bowie w Warszawie” to proza rozpisana na głosy występujących w niej bohaterów, ma formę sztuki współczesnej. Książka Doroty Masłowskiej w grudniu 2021 roku została przeniesiona przez Marcina Librę na deski Teatru Studio.
Ilustracje do ebooka „Bowie w Warszawie” (formaty epub, kindle mobi) stworzył ceniony artysta Mariusz Wilczyński, autor uhonorowanego wieloma nagrodami filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”..

Bowie w Warszawie od Dorota Masłowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć