ebook Jedyna z archipelagu
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 44561)

Jedyna z archipelagu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
32.85 złpremium: 21.90 zł Lub 21.90 zł
-23% 27.90 zł
31.03 zł Lub 27.93 zł
36.50 zł
36.50 zł Lub 32.85 zł
29.89 zł
29.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przed laty Nora Bridge porzuciła męża i córki. Odniosła sukces jako autorka radiowego talk-show i ceniona felietonistka rubryki porad w jednej z gazet. Nora, ikona moralności, wie wszystko. Umie też poradzić, jak utrzymać dobre stosunki rodzinne. Sama jednak nie potrafi przełamać 11-letniego milczenia i nawiązać kontaktu ze swoją młodszą córką. „Jedyna z archipelagu” (ebook w formacie epub, kindle mobi) Kristin Hannah to powieść o skomplikowanej relacji matki i córki, o przeszłości, która je dzieli, i przyszłości, która w zupełnie nieoczekiwany sposób może to zmienić…

Powieść uwielbianej w świecie pisarki – Kristin Hannah, autorki takich bestsellerów jak „Słowik” czy „Gdzie poniesie wiatr”.

A ty co chcesz powiedzieć swojej matce?

Ruby przepełnia gorycz i nienawiść do matki, którą wini za rozbicie rodziny i osobiste porażki. Podświadomie pragnie zemsty.

Gdy poczytne czasopismo publikuje zdjęcia nagiej Nory, wybucha skandal... a córka otrzymuje propozycję napisania artykułu, w którym może dać upust swej złości. Jednak wypadek samochodowy odwraca bieg wydarzeń. Ruby zajmuje się ranną matką.

Czy wspólnie spędzony czas odmieni uczucia córki i doprowadzi do zrozumienia i pojednania?

O e-booku Jedyna z archipelagu blogerzy napisali: 

Hannah zawsze tworzy poruszające książki. Jedyna z archipelagu jest satysfakcjonująca i fascynująca. Podobnie jak jej inne książki, zawiera element smutku i niezgody, ale sprawia, że cieszysz się zakończeniem. Zgadzam się, że niektóre fragmenty są przewidywalne, ale nie zmniejszyło to przyjemności z czytania. - Reading My Love - Paulina Kaleta

Jedyna z archipelagu od Kristin Hannah możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Biedni ludzie są niepewni jutra i głodni. Bogaci są niespokojni i znudzeni.
Wspomnienia są jak akwarele, może je zmyć rzęsisty deszcz.
Żadne dziecko nie może osądzać małżeństwa rodziców.
Miłość nie przetrwa bez wiary.
Kristin Hannah ma dużą rzeszę fanów. I łatwo zrozumieć, dlaczego. Jedyna z archipelagu to opowieść o rodzinnie, matkach i córkach oraz o tym, jak nasze wspomnienia o tym samym mogą być tak szalenie różne.

Kiedy były jeszcze młodymi dziewczynami, Ruby i Caroline Bridge zostały porzucone przez matkę. Caroline, obecnie żona i matka, zaczęła pracować nad budowaniem relacji z matką. Ale nić zaufania między nimi jest nowa i krucha. Jednak Ruby pozostaje zła i bezlitosna. Swój ból maskuje humorem, walczącym komikiem w stand-upie.

Nora, ich zbiegła matka, spędziła lata stając się bogata. Jest słynną doradczynią, prowadzącą felieton w gazecie i audycję radiową. Skupia się na udzielaniu porad dotyczących związku. Fani Nory nic nie wiedzą o porzuceniu przez nią dzieci. Do tego czasu brukowce publikują zdjęcia z jej romansu, gdy była żoną ojca Ruby i Caroline.

Spotykamy się z rodziną w czasie, gdy tabloidy publikują skandal. A czytelnicy podążają za tym, jak ta rozgniewana i załamana rodzina zostaje zepchnięta razem przez chorobę i wypadek samochodowy. Ruby i Nora mają najwięcej do zrobienia, aby się wyleczyć.

Dla mnie historia jest realistyczna, a głosy wyraźne. To próbka trudnych relacji matka-córka. I fakt, że rodzice też są ludźmi, z wadami. Poza tym, że oni też byli kiedyś czyimś dzieckiem. Autorka daje nam zarówno wersję Nory, jak i wersję Ruby tego, co się wydarzyło. Czy dojdą do porozumienia? Czy zgodzą się spotkać w środku i znaleźć jakiś wspólny grunt? Czy relacje zostaną naprawione, zanim będzie za późno.

Hannah zawsze tworzy poruszające książki. Jedyna z archipelagu jest satysfakcjonująca i fascynująca. Podobnie jak jej inne, zawiera element smutku i niezgody, ale sprawia, że cieszysz się zakończeniem. Zgadzam się, że niektóre fragmenty są przewidywalne, ale nie zmniejszyło to przyjemności z czytania.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć