ebook Małe historie z dużych miast
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Małe historie z dużych miast
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.43
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
25.42 zł Lub 22.88 zł
29.90 zł
22.43 zł
25.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Warszawa, Kolkata, Paryż, Hanoi… duże miasta, jeszcze większe kontrasty. Osiem historii ze światowych metropolii, gdzie tradycja zderza się z nowoczesnością, tolerancja z uprzedzeniem, a marzenia z prozą życia.

Przypadkowe zdarzenia łączą losy bohaterów z różnych światów. Trzy odmienne biografie, trzy inne spojrzenia. W paryskiej opowieści Anna ucieka od przeszłości, zaś jej sąsiad Philippe ciągle w niej żyje. Nocna wizyta Hoo i Floo obudzi stare demony, ale również przypomni, co jest najważniejsze w życiu. Dla Jessiki Hanoi jest przystankiem do lepszego świata, z kolei dla Burany otwartą raną, która mimo upływu lat, nadal krwawi. Yankowi wypadek, który połączy losy protagonistów wietnamskiego wątku, uświadomi, jak mało wie o żyjących wokół niego ludziach.

Autorka Małych historii z dużych miast zabiera nas w szczególną podróż – do brazylijskiej faweli, obozowiska bezdomnych w Paryżu czy do świata zamożnych kobiet w Teheranie. Opowiada o bólu, strachu, frustracji, ale też o tych chwilach szczęścia, które zawsze za krótko trwają.

O e-booku Małe historie z dużych miast blogerzy napisali: 

Jak dla mnie ta książka mogłaby się nie kończyć. Powielany schemat idealnie wpisał się w moją potrzebę. Spędziłam z opowiadaniami bardzo fajne chwile. Każda z historii jest jakaś. Nad każdą można się pochylić. W mojej ocenie to czytelnicza podróż w bardzo dobrym wydaniu. Aga Sarzyńska jest doskonałą przewodniczką. Polecam! - Katarzyna Denisuk - Na czytniku

Małe historie z dużych miast od Aga Sarzyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Historie wplecione w tętniące życiem światowe metropolie potrafią elektryzować i z dużą siłą przyciągać uwagę. Aga Sarzyńska, która w dużych miastach, ich zaułkach i ciemnych uliczkach szuka inspiracji, zabiera czytelnika w różnobarwny świat. Podróżujemy z nią po Europie, Azji i Ameryce Południowej, wstępując do Paryża, Warszawy, Barcelony, Moskwy, Kolkaty, Teheranu, Hanoi i Rio de Janeiro. W każdym z tych miejsc wydarza się jakiś epizod, w którym uczestniczy trzech bohaterów. To, co dla jednego jest na pozór zwyczajnym życiowym potknięciem, dla drugiego ma znamienne znaczenie.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To prawda, którą każdy z nas wielokrotnie doświadczył i poczuł na własnej skórze. Autorka odciska tę samą formę na swoich bohaterach. To co ich spotyka, to co im funduje, jest niezwykle ciekawe, wręcz ekscytujące. Po każdej przeczytanej historii wyczekiwałam kolejnej ciekawa, co tym razem wydarzy się w życiu zwyczajnych ludzi w zwyczajnych dużych miastach.

Bohaterowie Małych historii z dużych miast borykają się z różnymi problemami. Niektórzy utknęli w życiowym impasie, każdy szuka najlepszych rozwiązań, próbując wygrać życiową partię. Smutni, pokiereszowani, ale pełni nadziei i walczący. Ludzie z krwi i kości, tacy jak ja i ty.

Słowem podsumowania

Małe historie z dużych miast czytało się niebywale przyjemnie, bo styl Agi Sarzyńskiej jest niezwykle lekki i przyjazny. Przyznaję, że cały czas w mojej głowie kiełkowała myśl, czy zbiór opowiadań zmieni bieg lub zrobi niespodziewany zwrot. Osiem historii, osiem miast, dwudziestu czterech bohaterów. Jak dla mnie ta książka mogłaby się nie kończyć. Powielany schemat idealnie wpisał się w moją potrzebę. Spędziłam z opowiadaniami bardzo fajne chwile. Każda z historii jest jakaś. Nad każdą można się pochylić. W mojej ocenie to czytelnicza podróż w bardzo dobrym wydaniu. Aga Sarzyńska jest doskonałą przewodniczką. Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć