ebook Różewicz. Rekonstrukcja. Tom 1
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Różewicz. Rekonstrukcja. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.94
Audiobook - najniższa cena: 44.90
wciąż za drogo?
21.94 zł
38.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
45.34 złpremium: 29.25 zł Lub 29.25 zł
36.90 zł
39.00 zł Lub 35.10 zł
31.28 zł
34.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na pytanie: „Kim jesteś?”, Tadeusz Różewicz odpowiedział przed laty: „Kto mnie uważnie czyta, ten wie”. Magdalena Grochowska – jedna z najwybitniejszych polskich reportażystek – w ebooku „Rekonstrukcje. Tom 1” nie odpowiada wprost na pytanie o to, jakim człowiekiem był Różewicz, ale odsłania jego nieznane dotąd twarze.

Z utworami Tadeusza Różewicza w ręku Magdalena Grochowska podąża za pisarzem przez krajobrazy, wśród których wzrastał, przez idee, które go kształtowały, i przez historię, która przełamała jego los.

W pierwszym tomie reporterskiej biografii poety autorka wnika w dzieje rodziny. Rekonstruuje okoliczności, w jakich żydowska dziewczynka – matka Różewicza – opuściła swoje gniazdo, a później wymknęła się Zagładzie. Odtwarza dramat żołnierza AK, którego presja polityczna uczyniła dezerterem. I dramat człowieka poparzonego wojną, który zrewolucjonizował polską poezję, choć „po Auschwitz” miała zamilknąć.

Grochowska opowiada czule o powrocie Tadeusza Różewicza do życia w latach krakowskich i gliwickich – o Różewiczu mężu, ojcu, synu. Ukazuje uwikłanie w socrealizm i uwolnienie, przedstawia narodziny Różewicza dramatopisarza.

Różewicz. Rekonstrukcja. Tom 1 od Magdalena Grochowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć