ebook Zimowy sen
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 165)

Zimowy sen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.65
Audiobook - najniższa cena: 23.00
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 16.95 zł Lub 16.95 zł
18.65 zł
22.90 zł
23.73 zł Lub 21.36 zł
27.00 zł
25.43 zł
27.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po euforii związanej z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstaniem Solidarności nadchodzi ponura i trudna rzeczywistość. Polski rząd wprowadza reglamentację towarów, sklepy świecą pustkami, a premierem zostaje generał Wojciech Jaruzelski. Atmosfera roku 1981 sprawia, że niektórzy poważnie rozważają ucieczkę z Polski, zanim dojdzie do najgorszego. W grudniu zostaje ogłoszony stan wojenny, który wiele zmienia w życiu bohaterów. Dochodzi do aresztowań, a kraj pogrąża się w coraz większym chaosie, zaś marzenia o wolnej Polsce pękają jak bańka mydlana.

Bez względu na poglądy i orientacje polityczne wszyscy żyją w niepewności i strachu. Bohaterowie zmagają się także z dramatami i problemami osobistymi, których rozwiązanie muszą odłożyć na później, a jedyne, czego pragną, to spokój, stabilizacja i względna normalność. Do tej ostatniej jest jednak jeszcze bardzo daleko.

O e-booku Zimowy sen blogerzy napisali: 

Po każdej kolejnej przeczytanej powieści Joanny Jax, jestem pod wrażeniem pracy, którą autorka włożyła w formowanie powieści w taki sposób, by przekazać czytelnikowi fakty historyczne w jak najciekawszym kształcie. Czytelnik odnosi wrażenie, iż słucha opowieści z pierwszej ręki, wspomnień bliskich, których okres ten dotknął bezpośrednio. - Sandra Jędrowiak - Miłośc do czytania

Zimowy sen od Joanna Jax możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po każdej kolejnej przeczytanej powieści Joanny Jax, jestem pod wrażeniem pracy, którą włożyła autorka w formowanie powieści w taki sposób, by przekazać czytelnikowi fakty historyczne w jak najciekawszym kształcie.

Jak pamiętamy ze szkoły, późne lata siedemdziesiąte i wczesne lata osiemdziesiąte XX wieku, są okresem w historii, które w podręcznikach przedstawione zostały w postaci suchych faktów, niekoniecznie wzbudzających zainteresowanie uczniów.
Okazuje się jednak, że o polityce można rozprawiać w sposób ciekawy.
Trudne wydarzenia dziejowe, splecione z życiem osobistym głównych bohaterów, nabierają zupełnie innego charakteru. Czytelnik odnosi wrażenie, iż słucha opowieści z pierwszej ręki, wspomnień bliskich, których okres ten dotknął bezpośrednio.

Warto wspomnieć również o balansie, jaki osiągnęła Joanna Jax w ostatniej powieści, ale i całym cyklu Duchy minionych lat.
Odnoszę wrażenie, iż nie można rzec tutaj o dominacji żadnej ze sfer, wokół których krąży powieść. Zarówno życie prywatne bohaterów, jak wydarzenia polityczne przenikają się w idealnej równowadze.
Stanowi to niewątpliwie zachętę dla osób, które za powieścią historyczną nie przepadają. Burzliwe życie bardzo charakternych bohaterów, przedstawione z punktu widzenia obu stron barykady, a ponadto pragnienia i marzenia, które mimo różnic w swych politycznych poglądach dzielą, z pewnością przyciągną uwagę nawet unikającego powieści historyczne czytelnika.

Zimowy sen jest ostatnią powieścią 4-tomowego cyklu, który faktycznie, stanowi część aż 16-to tomowej sagi, opowiadającej o dziejach rodziców i dziadków Grzegorza, Kostka, Amelii i Krzysztofa
(cykle: Zemsta i przebaczenie. Zanim nadejdzie jutro, Prawda zapisana w popiołach, Duchy minionych lat).

Moim zdaniem, nie trzeba znać poprzednich powieściowych cykli, by zatracić się w losach bohaterów omawianej sagi, jednak znajomość ta znacznie wzbogaci lekturę i z pewnością dostarczy więcej czytelniczych wrażeń i emocji, wszak to aż 16 tomów wciągającej opowieści!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Miłość do czytania …
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć