ebook W cieniu wierzb
4.71 / 5.00 (liczba ocen: 7)

W cieniu wierzb
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 27.97
Audiobook - najniższa cena: 39.41
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
27.97 zł Lub 25.17 zł
31.25 zł Lub 28.13 zł
32.90 zł
32.90 zł
26.32 zł
27.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Malownicze pejzaże żuławskie i powietrze wypełnione zapachem zboża i siana. W takiej scenerii bohaterka serii książek Sylwii Kubik musi zmierzyć się ze swoimi problemami i zacząć życie na nowo. "W cieniu wierzb" to już trzeci tom wciągającej historii, która urzekła wielu czytelników.

Lato to czas, który wielu ludziom kojarzy się z beztroską, odpoczynkiem i dobrą zabawą. Tymczasem główna bohaterka powieści, Ewa, właśnie podczas tej pory roku odkrywa, że uciekanie przed przeszłością prowadzi donikąd. Pora z tym skończyć i zatroszczyć się o lepszą przyszłość. Na zgliszczach zrujnowanych marzeń postanawia odbudować swoje życie, zaczynając od solidnych fundamentów.

Jeśli na zaakceptowanie przeszłości i na miłość dla nikogo i nigdy nie jest za późno, być może będzie kolejną osobą, której uda się odnaleźć szczęście? Ale czy można odzyskać dobre imię i zreperować nadwyrężone zaufanie? To z pewnością długotrwały proces, ale nieoczekiwane niespodzianki od losu mogą okazać się wyjątkowo pomocne. Trzeci tom historii Ewy to ponowna szansa na odwiedzenie wspaniałej kuchni Rozalii, a także na przekonanie się, że miłość rozkwita zupełnie niespodziewanie.

O e-booku W cieniu wierzb blogerzy napisali: 

Sylwia Kubiak udowadnia, że można pisać prosto, pięknym językiem i trafiać prosto w serca czytelników. Porusza wiele trudnych i ciężkich tematów, od których niekiedy włos jeży się na głowie. W swoich książkach autorka daje jednak czytelnikowi nadzieję i wlewa ciepło w jego serce, że to co złe nie trwa wiecznie i kiedyś zaświeci słońce. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Zamykając ostatnią stronę książki czuje się radość i smutek. Piękne chwile spędzone zarówno z tym tytułem, jak i z całą serią na długo zostaną w głowie i w sercu. Sylwia Kubik posiada świetne pióro, wspaniałą wyobraźnię i odpowiednią wrażliwość, dzięki temu historia, którą stworzyła, jest tak piękna i mądra. - Książkowe Wyliczanki - Magda Barwińska

W cieniu wierzb od Sylwia Kubik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
I przyszło nam pożegnać się z Cyklem Żuławskim, pozwolić odejść bohaterom, nie wracać do gospody... Jednak zanim do tego dojdzie niektóre wątki powinny zostać zamknięte, a my musimy dowiedzieć się, czy bohaterowie byli w stanie ułożyć sobie życie. I co z Kamilem - to chyba najważniejsze pytanie, które pozostało po drugim tomie cyklu. Czy autorka pozwoliła czytelnikowi poznać odpowiedzi na pytania?

Po tragicznych wydarzeniach z drugiego tomu każdy z bohaterów musi zawalczyć o szczęście i miłość. Ewa wie już, że nie ruszy do przodu, jeśli nie rozliczy się z przeszłością, jednak czy zdobędzie się na odwagę i szczerą rozmowę z Kamilem. Mężczyzna musi zawalczyć o swoją przyszłość, ze wszystkich sił pokonać przeszkody, które życie przed nim postawiło. Anastazja stara się stanąć na wysokości zadania, którego się podjęła.

Autorka zaczyna ten tom w tym samym tragicznym momencie, który kończył poprzedni. Noc, deszcz i niepewność jutra. Ciężko odłożyć choć na moment książkę, póki nie wiadomo jak to się skończy, choć gdzieś w głębi ducha jest pewność, że musi skończyć się dobrze. Przyszła pora na rozliczenie z przeszłością, to ona nie pozwala na szczęście i odejście dawnych duchów. Bohaterowie są zdeterminowani, żeby wszystko rozwiązać, choć życie jeszcze nie raz ich zaskoczy, momentami porażając swoją brutalnością.

Wydarzeń jest naprawdę dużo, bohaterowie powoli posuwają się do przodu, budując przyszłość i dokonując wyborów, które pozwolą im na podążanie właściwą ścieżką. Z uśmiechem na ustach podążamy za każdym z nich, choć momentami pojawią się też łzy bezsilności i buntu na życie, które nie zawsze bywa fair. Po raz kolejny autorka pokazuje, że nie można nikogo oceniać, bo tak jak Anastazja potrzebowała potrząśnięcia, tak teraz również inni bohaterowie powoli odkryją swoje błędy. Rodzina, którą mimowolnie stworzyli mieszkańcy małej wioski, szczęśliwie dobije do brzegu.

Po raz kolejny spod pióra Sylwii płynie historia, która krzepi i daje nadzieję. I choć ten cykl zawiera sporo trudnych tematów, to sprawa, że jest tak bardzo prawdziwy. A bohaterowie i ich wybory, życiowe cele i aspiracje nie pozwalają przejść obok nich obojętnie. Każda z postaci zyskuje sympatię i każdej do końca się kibicuje. Ciężko tu wybrać pierwszoplanowe postaci, pomijając wszystkich pozostałych, bez których historia byłaby zupełnie inna.

Zamykając ostatnią stronę książki czyje się radość i smutek. Piękne chwile spędzone zarówno z tym tytułem, jak i z całą serią na długo zostaną w głowie i w sercu. Sylwia Kubik posiada świetne pióro, wspaniałą wyobraźnię i odpowiednią wrażliwość, dzięki temu historia, którą stworzyła, jest tak piękna i mądra. Wszystkim miłośnikom powieści obyczajowych ten cykl powinien przynieść wiele wywołujących różne emocje chwil, które ostatecznie sprawią, że ciężko będzie się oderwać. Zdecydowanie to książka dla każdego, kto lubi emocjonalne, ale jednocześnie dające nadzieję historię z bohaterami, obok których nie da się przejść obojętnie.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Witajcie w Nowy Roku. Kolejny rok już za mani, a przed nami czysta kartka i tylko od nas zależy jak ją zapiszemy. Jeśli można mierzyć wkroczenie w 2022 pierwszą przeczytana książką to dla mnie będzie to piękny czas. Czego i Wam oczywiście z całego serca życzę.

W cieniu wierzb Sylwii Kubik to trzeci i niestety ostatni tom cyklu żuławskiego, na który składają się Krok do miłości, Tajemnica z przeszłości i właśnie W cieniu wierzb. Sylwia Kubiak dała się poznać jako autorka pisząca z sercem książki, które wlewają w nas nadzieję na lepsze jutro, czego najlepszym przykładem jest Ewa jedna z głównych bohaterek cyklu żuławskiego. . Ciężko było mi się rozstać z bohaterami, których polubiłam i którym kibicowałam całym sercem. Z żalem zamknęłam książkę i nie ukrywam, że łezkę też musiałam otrzeć. To przepiękne zamknięcie cyklu. Tu wszystko wskoczyło na swoje miejsce i na wszystko przyszedł odpowiedni czas.

Historia Ewy nie tylko wzrusza, boli i wywołuje emocje, ale też pokazuje, że po burzy zawsze wychodzi słońce i nadchodzi nowy dzień. Ewa znalazła swoje miejsce na ziemi i ludzi, których pokochała, a wśród nich tego jedynego. Nie mogę Wam zdradzić treści, ale powiem Wam, że wiele się dzieje w ostatniej części. To kobiety są siłą napędową tej powieści: Małgorzata, Matylda, Ewa i Anastazja. Kobiety w różnym wieku i o różnym charakterze, ale każda z nich przeszła przemianę. Jedna zrozumiała, że świat nie kręci się tylko wokół niej, inna znalazła miłość, inna wybaczenie, a jeszcze inna swoje miejsce na ziemi. Która? Koniecznie przeczytajcie cykl żuławski i zanurzcie się tak jak ja w historii, która na długo zapadnie w mojej pamięci. Poznajcie Żuławy, mieszkańców, zapachy i smaki. Tak ta książka pachnie i smakuje. Smakuje jak wyczekiwane danie bożonarodzeniowe i pachnie domem, do którego wracam po długiej nieobecności. Poruszyła mnie niesamowicie historia mamy Ewy, która przeszła piekło na ziemi. Musicie ją koniecznie poznać.

Pokochałam twórczość autorki od pierwszej jej książki. Sylwia Kubiak udowadnia, że można pisać prosto, pięknym językiem i trafiać prosto w serca czytelników. Porusza ona wiele trudnych i ciężkich tematów, od których niekiedy włos jeży się na głowie. Przemoc wobec bliskich, wykorzystywanie czy depresja to tylko niektóre z nich. W swoich książkach Sylwia daje jednak czytelnikowi nadzieję i wlewa ciepło w jego serce, że to co złe nie trwa wiecznie i kiedyś zaświeci słońce.
Ważna jest rodzina i tylko ona się liczy. Wczoraj był Sylwester i chociaż nigdzie nie byliśmy to był to jeden z moich najpiękniejszych w moim życiu. Ja siedziałam z książką W cieniu wierzb, a obok mąż oglądał telewizję. Było fajnie, domowo, ciepło i przytulnie, bo ważne, że razem i z człowiekiem, którego kocham.

Jeśli nie znacie jeszcze twórczości Sylwii Kubiak to nadróbcie to koniecznie. Poznajcie twórczość autorki, która wlewa w nasze serca nadzieję. Chociaż żal było mi się rozstawać z bohaterami to wiem, że pewnie jeszcze niejednokrotnie będę miała okazję czytać kolejne książki autorki, którą pokochałam od jej pierwszej powieści.

Polecam Wam serdecznie i gorąco!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć