ebook Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 1217)

Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.99
wciąż za drogo?
38.99 zł

Historia kobiety, która robiła wszystko, co chciała (z każdym, z kim chciała).

„Kiedy mówiła, inni jej słuchali. Kiedy się poruszała, wszyscy patrzyli. Miałam trzy lata, gdy dotarło do mnie, że nie mam matki – ja należę do Jej Wysokości”.

Maria Riva – jedyne dziecko Marlene Dietrich – od najmłodszych lat towarzyszyła matce na przyjęciach i w aktorskiej garderobie. Na planie filmowym zawsze czekała w gotowości z lusterkiem do poprawienia makijażu. Nikt nie znał Marlene tak jak jej córka.

Ikona stylu, królowa życia i toksyczna matka. Perfekcjonistka z wielkim ego, która nie cofała się przed niczym. Zagrała w pierwszej filmowej scenie pocałunku dwóch kobiet, a do stworzenia idealnego kostiumu zdobyła ubrania męskich prostytutek z ulic Berlina. Jej urokowi ulegli Ernest Hemingway i Gary Cooper. Uwiodła kochankę Grety Garbo, romansowała z Édith Piaf. Na złość Goebbelsowi zrzekła się niemieckiego obywatelstwa. Uwielbiała diamenty i futra, zajadała się frankfurterkami i gęsim smalcem, była uzależniona od soli przeczyszczających.

Błyskotliwie nakreślony portret gwiazdy wszechczasów i epicka panorama złotej ery Hollywood. W tej wyjątkowej biografii osobiste wspomnienia autorki przeplatają się z mało znanymi faktami z życia elit oraz fragmentami prywatnej korespondencji i pamiętników gwiazdy. Książka napisana z pazurem i szalenie dowcipna, pełna ciepła i szczera aż do bólu.

Biografia totalna, która pochłonie cię bez reszty.

Rekomendacje e-booka Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina:

„Bestia i anioł. Geniuszka i nieudaczniczka. Mistrzowski portret kobiety, która już sto lat temu żyła tak, jak świat zacznie żyć – być może – za sto lat. Gdy czytałam tę książkę wiele lat temu, natychmiast uznałam ją za najlepszą biografię, jaka kiedykolwiek powstała. Dziś jakimś cudem podoba mi się jeszcze bardziej”. – Magdalena Parys

„»Kiedy byłam dzieckiem, myślałam, że nazywam się: Maria, córka Marleny Dietrich« – mówiła Maria Riva. I był w tych słowach żal. Ale bez obaw. To nie jest książka o znanej matce i porzuconej córce. To książka o miłości, jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. Jest tu wszystko: radość, smutek, samotność. I cały świat w tle. Berlin, szalone Hollywood. Druga wojna światowa. I czas po. Maria Riva napisała poruszającą, pełną ciepła i humoru, brawurową książkę”. – Angelika Kuźniak

„Starannie dopracowana i niesamowicie zabawna. Uwadze Rivy nie umyka nawet najdrobniejszy cekin”.– „The New York Times”

„Dietrich zachowywała się nieznośnie, to nie ulega wątpliwości. (…) Ale nawet gdy Riva opisuje, jak jej matka publicznie wyciąga brudne majtki z torebki z krokodylej skóry, wiemy, że patrzymy na prawdziwą gwiazdę”.– „The Independent”

O e-booku Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina blogerzy napisali:

Książka ta jest doskonałym upamiętnieniem historii aktorki. A fakt, że jest napisana przez najbliższą jej osobę – córkę – sprawia, że biografia ta jest najpełniejsza. Jeśli jesteście miłośnikami aktorskiego dorobku ikony kina, to biografia Marii Rivy jest książką, którą warto przeczytać. Warto poznać biografię kobiety, dzięki której Hollywood zyskało gwiazdkę, która świeci po wsze czasy. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina od Maria Riva możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Marlene Dietrich ikona światowego kina – LEGENDA! Maria Riva córka królowej ekranu. Dziś ukazuje nam historię życia swej matki, którą wielu uznaje za gwiazdę wszech czasów. Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina to biografia bogatego i barwnego życia niemiecko-amerykańskiej aktorki.

Maria Riva jest jedynym dzieckiem Marlene Dietrich. Na kartach biografii ukazuje nam świat, w którym żyła, świat, w którym jak sama przyznaje matka była jej Wysokością. Od najmłodszych lat towarzyszyła jej w aktorskim życiu. Byłą z nią na przyjęciach, bankietach. Na planie filmowym była tuż obok niej. Często jak sama przyznaje pełniła „funkcję prywatnej asystentki matki”. Kto jak nie Maria Riva może najgłębiej ukazać nam biografię legendy kina.

Poznajemy historię rodzinną Dietrich. Początki jej kariery aktorskiej w Hollywood. Riva ukazuje nam również magiczne lata, które bez wątpienia są zasługą aktorstwa Marlene. Marlene, której nigdy nie brakowało energii, zaangażowania, dyscypliny i perfekcjonizmu. To właśnie miało przełożenie na sukcesy na wielkim ekranie.

Bez wątpienia Marlene Dietrich jest nie tylko legendą kina, jest również ikoną stylu. Futra i diamenty dodawały jej blasku. A może to właśnie ona dodawała blasku futrom i diamentom. Przecież jej gwiazda świeciła i świeci do dziś blaskiem sukcesu. Wielu nie potrafiło się jej oprzeć. Nawet kochanka Grety Garbo.

Dzięki tej książce możemy poznać wiele smaczków z życia Marlene. Choćby ten, że romansowała z Edith Piaf. Na wielkim ekranie przełamywała tematy tabu. Jako pierwsza zagrała scenę pocałunku z … kobietą. Nie bała się niczego i nikogo. Robiła wszystko, na co miała ochotę. Mogła i doskonale o tym wiedziała.

A ja czytając tę biografię mogłem dowiedzieć się wielu ważnych i ciekawych historii z życia aktorki, kobiety i matki. I choć nie była doskonałą matką, to w świecie filmu doskonale się odnajdywała, zapisując się w historii Hollywood wielkimi zgłoskami.

Książka Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina jest doskonałym upamiętnieniem historii aktorki. A fakt, że jest napisana przez najbliższą jej osobę – jej córkę – sprawia, że biografia ta jest najpełniejsza.

W książce znajdziemy również wiele fragmentów prywatnej korespondencji Marlene Dietrich oraz zapiski z jej pamiętników. Dodatkowo biografia ta wzbogacona jest zdjęciami, które jeszcze bardziej przybliżają nam prawdziwą twarz Marlene Dietrich.

Jeśli jesteście miłośnikami aktorskiego dorobku ikony kina, to biografia Marii Rivy jest książką, którą warto przeczytać. Warto poznać biografię kobiety, dzięki której Hollywood zyskało gwiazdę, która świeci po wsze czasy.
Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć