ebook Ruchome cele: Eseje umyślne z lat 1982-2004
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 55)

Ruchome cele: Eseje umyślne z lat 1982-2004
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.85
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.85 zł Lub 26.87 zł
29.90 zł
39.90 zł
39.90 zł
31.23 zł
31.66 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Strzał w dziesiątkę dla wielbicieli pióra Margaret Atwood. Ebook „Ruchome cele” to przewrotna i symboliczna autobiografia autorki słynnej „Opowieści Podręcznej”. W błyskotliwych esejach Atwood daje niebywały popis erudycji, wszechstronności i jednocześnie skłonności do literackich gier, dystansu i ironii. Przede wszystkim zaś wręczana nam klucz do swojej wyobraźni.

Margaret Atwood jest mistrzynią formy i wielowymiarowości. Dała się poznać jako autorka poezji, polemik politycznych, scenariuszy filmowych, a nade wszystko zróżnicowanej i wyrafinowanej prozy: od powieści, przez teksty science fiction, sagi historyczne po powieści graficzne, teksty krytycznoliterackie i filmowe. Jedno, czego nie napisała, to autobiografia. I to właśnie zbiór esejów „Ruchome cele” możemy nazwać przewrotną i symboliczną autobiografią. Dla wytrawnych czytelników Atwood ta książka będzie wspaniałą zagadką intelektualną.

Autorka daje tu niebywały popis erudycji, wszechstronności i jednocześnie skłonności do literackich gier, dystansu i ironii. A wszystko jest inkrustowane historiami z jej pisarskiej drogi. „Nie jestem naukowczynią ani historyczką, lecz pisarką i poetką, a tacy ludzie jak ja słyną z tego, że do lektury podchodzą subiektywnie” – pisze Margaret Atwood i tym samym przekazuje czytelnikom klucz do swojej twórczej wyobraźni. Trudno lepiej poznać autora niż przez pryzmat lektur – sama bowiem zaznacza, że pisanie bierze się z czytania.

Ruchome cele: Eseje umyślne z lat 1982-2004 od Margaret Atwood możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć