ebook Dziewięć
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 644)

Dziewięć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.18
Audiobook - najniższa cena: 39.02
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
-11% 26.18 zł Lub 23.56 zł
29.67 zł Lub 26.70 zł
34.90 zł
27.36 zł
27.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Porwana zostaje Karolina, nastoletnia córka znanej wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej, która wynajmuje do pomocy agencję detektywistyczną Adama Markiewicza i ze znanych tylko sobie powodów nie chce współpracować z policją. Prywatnie prosi o pomoc swojego dawnego przyjaciela ze studiów nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego. Ten odmawia, ale dręczony wyrzutami sumienia zaczyna interesować się porwaniem. Bardzo szybko odkrywa całą skomplikowaną siatkę podejrzanych powiązań Nowackiej, nieczystą grę policji, niezbyt przejrzyste motywacje i podejrzane interesy Markiewicza. Wkrótce dochodzi do wniosku, że jest jedyną osobą, której naprawdę zależy na uratowaniu Karoliny.

Równocześnie odkrywa, że okoliczności porwania dziewczyny są dokładnie takie same jak te sprzed ośmiu lat, kiedy na Dolnym Śląsku grasował zabójca nastolatek. Tylko że tamta sprawa została przez policję rozwiązana. Czy jednak na pewno? W miarę zapoznawania się ze szczegółami tamtego śledztwa Zakrzewski ma coraz większe wątpliwości.

Tymczasem czas płynie nieubłagalnie. Czy uda mu się odnaleźć sprawców porwania i ocalić Karolinę?

O e-booku Dziewięć blogerzy napisali: 

To doskonały kryminał, który zdecydowanie warto polecić. Podobnie jak we wcześniejszych powieściach, imponuje realizm w przedstawieniu tła wydarzeń i rzeczowe rysowanie postaci. Także tych drugoplanowych. Marcin Zakrzewski to chyba jeden z ciekawszych bohaterów policyjnych we współczesnej literaturze kryminalnej. Jest nie tylko doskonałym detektywem, ale też postacią interesującą psychologicznie. - Autorski przewodnik kulturalny

Dziewięć od Mieczysław Gorzka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dziewięć to kryptonim sprawy, która toczyła się kilka lat wcześniej. Morderca porywał nastolatki, a po dziewięciu dniach od porwania znajdowano ich zwłoki. Sprawca został zastrzelony podczas akcji i sprawę zamknięto. Współcześnie porwana zostaje Karolina, córka wrocławskiej milionerki. Modus operandi sprawcy jest bardzo podobny. Nadkomisarz Zakrzewski początkowo nie zajmuje się tą sprawą. Jednak przyglądając się śledztwu oraz działaniom prywatnej agencji detektywistycznej, ma wrażenie, ze nikomu nie zależy na odnalezieniu dziewczyny żywej.

Z biegiem czasu okazuje się, że nawet matka miałaby swój interes w tym, by Karolina nie odnalazła się żywa. Zakrzewski, włączając się w końcu w śledztwo, odkrywa nawet nieczyste interesy samej policji. Nie mówiąc już nawet o dziwnych działaniach agencji detektywistycznej, która jest głównym graczem w tej sprawie. Zaskakujące zwroty akcji w tej książce nie pozwolą się nudzić podczas lektury. Zgodnie ze starym policyjnym porzekadłem, tylko martwi nie kłamią. Zaś postacie występujące w tej powieści kłamią bez przerwy.

Dziewięć to doskonały kryminał, który zdecydowanie warto polecić. Podobnie jak we wcześniejszych powieściach, imponuje realizm w przedstawieniu tła wydarzeń i rzeczowe rysowanie postaci. Także tych drugoplanowych. Marcin Zakrzewski to chyba jeden z ciekawszych bohaterów policyjnych we współczesnej literaturze kryminalnej. Jest nie tylko doskonałym detektywem, ale też postacią interesującą psychologicznie. Mieczysław Gorzka uczynił Marcina Zakrzewskiego bohaterem wcześniejszego cyklu Cienie przeszłości. Dlatego w kolejnych powieściach widzimy bohatera jak zmienia się i jak rozwiązuje kolejne problemy.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Mieczysław Gorzka na fali – niestety na tej opadającej.

  Po Polowaniu na psy autor znów napisał książkę, która nie wzbudziła we mnie większego zainteresowania. I nie tylko o zainteresowanie w tym przypadku chodziło. Bo przecież kiedy Gorzka pokazuje mi swojego bohatera – Zakrzewskiego, który biega po mieście z połamanymi rękami i podejmuje się jak gdyby nic się nie stało, codziennych czynności policyjnych, to ja wtedy unoszę brwi wysoko do góry i szybko się irytuję.

  W ogóle Zakrzewski w Dziewięć jawi mi się jako taki westernowy samozwańczy mściciel, którego nikt nie rozumie, a on poraniony psychicznie i fizycznie uparcie brnie do przodu, realizując założone cele. Czy to mniej skutecznie, czy bardziej, ale za to spektakularnie (ciągle z tymi połamanymi kończynami).

  No niestety, irytowało mnie niemiłosiernie postępowanie, niezdecydowanie i ten Zakrzewskiego heroizm (bo kto jak nie on?). Doszedłem do wniosku, ze Gorzka bardzo mocno przerysował swoją postać, nie wiem tylko czy było zamierzone, czy wyszło całkiem niechcący?

  Sama historia była całkiem zgrabnie skonstruowana, pozbawiona niepotrzebnych dłużyzn. Zatem Dziewięć czyta się szybko i pewnie z zainteresowaniem. Wymuszają to właściwie krótkie rozdziały, które autor urywa w odpowiednim momencie.

  Ja niestety, nic jednak nie poradzę na to, że jeśli coś na początku książki wprowadzi mnie w stan irytacji, to będę ciągle wzdychał i sprawdzał ileż to stroniczek zostało mi do końca. I tak było właśnie w tym przypadku.

  Nie wiem czy dam jeszcze Mieczysławowi Gorzce kolejną szansę? W sumie, jestem trochę ciekaw jak zakończy się ta cała historia zapoczątkowana w pierwszym tomie tego cyklu. Mam nadzieję, ze autor zaplanował go na trzy tomy, i jeśli tak by się stało, to zwycięży ciekawość i w takich okolicznościach przeczytam kolejną historię stworzoną przez tego autora.

Warto zerknąć