ebook Dwór Srebrnych Płomieni
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 1046)

Dwór Srebrnych Płomieni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
-50% 29.90 zł
50.99 zł Lub 45.89 zł
-25% 44.90 zł
44.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Nesta Archeron od zawsze była dumna, wybuchowa i niezbyt skłonna do wybaczania. Odkąd zmuszono ją do wejścia do Kotła i została Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno.

Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek inny, jest Kasjan, tajemniczy i twardy wojownik na Dworze Nocy Rhysanda i Feyry. Między Nestą a Kasjanem płonie prawdziwy ogień. Żar jednak może spalić lub oczyścić.

Tymczasem zdradzieckie ludzkie królowe, które powróciły na kontynent podczas ostatniej wojny, zawarły nowy niebezpieczny sojusz, zagrażający kruchemu pokojowi, który zapanował w królestwach. Klucz do powstrzymania kolejnej wojny dzierżą wspólnie właśnie Nesta i Kasjan. By jednak ocalenie pokoju było możliwe, te dwa żywioły muszą zacząć ze sobą współpracować. Czy będzie to możliwe?

Dwór Srebrnych Płomieni od Sarah J. Maas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dziś kilka słów o Dworze Srebrnych Płomieni autorstwa Sarah J.Maas Sarah J. Maas Książka wydana w dwóch częściach przez Uroboros. Wiele krytyki czytałam pod jej adresem. Głównie zarzucano autorce zbyt dużo scen erotycznych, wręcz ocierających się o porno. Czy jest aż tak źle?

Skończyła się wojna z Hybernią, Nesta i Elaina przeszły przemianę w fae. Nesta nie potrafi poradzić sobie z winą, którą obarcza się za śmierć ojca i rzuca się w wir picia na umór i przygodnego seksu. Rodzina i przyjaciele postanawiają jej pomóc i wysyłają ją do Domu Wiatrów z Kasjanem, aby tam trenowała i dawała upust swojej energii w ten właśnie sposób. No właśnie, Kasjan. Chemia między nimi była od pierwszego spotkania, a tutaj dopiero przerodziła się w coś bardzo mocnego. Obydwoje oczywiście nie chcą się przyznać, że to coś więcej niż tylko seks. Ale domyślny czytelnik spodziewa się, że zakończy się to zupełnie inaczej. Więc tu akurat zaskoczenia nie ma. Jednak co z tym seksem? No dobrze, jest go sporo, jest bardziej dosłowny i wyrazisty niż w poprzednich częściach, ale nie bądźmy pruderyjni i nie udawajmy, że nas to oburza. To pani Maas musi być już zaszufladkowana do literatury wyłącznie dla nastolatek? Widać kobieta wie o czym pisze. I tylko jej pogratulować Ale proszę państwa, to nie seks jest tutaj najważniejszy. Najważniejsza jest przemiana jaka dokonała się w głównej bohaterce. Przeszła ciężką drogę do momentu, kiedy pokochała w końcu samą siebie. Autorka świetnie opisuje przeżycia bohaterki, z czym musi się zmagać i ile ją to kosztuje.
Co z innymi bohaterami i resztą historii? Mam wrażenie, że tym razem Maas chciała bardziej skupić się na wewnętrznych przeżyciach Nesty niż przedstawieniu innych działań. Owszem, są tajemnice, które odkrywamy z bohaterami. Pojawiają się Rhys, Feyra, Amrena i inni, ale nie oni sa tu najważniejsi. Mnie zaskoczyło to, że tak jak na początku nie cierpiałam Nesty (już z wcześniejszych książek), tak na koniec stwierdziłam, że będą z niej ludzie. No i oczywiście cudowny Kasjan.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć